Sobota, 21 kwietnia 2018 r., imieniny Anzelma, Bartosza, Konrada

Pełna widownia na "Spotkaniu z muzyką poważną"

(fot. lask.com.pl)

W czwartkowy wieczór 15 grudnia br., dzięki staraniom Starosty Łaskiego i Burmistrza Łasku, zgromadzeni widzowie przenieśli się w zaczarowany świat muzyki klasycznej. W Łaskim Domu Kultury przy sali wypełnionej po brzegi słuchacze doświadczyli wspaniałej uczty muzycznej, będącej próbką sztuki najwyższej klasy.

Wysłuchali koncertu pt. „Spotkanie z muzyką poważną” w wykonaniu artystów Polskiej Opery Kameralnej pod przewodnictwem Kazimierza Kowalskiego.

Podczas koncertu głosom śpiewaków towarzyszył porywający akompaniament profesor Ewy Szpakowskiej.
Soliści Jolanta Bobras, Kazimierz Kowalski, Andrzej Niemirowicz i Mirosław Niewiadomski odśpiewali m.in. „Arię Miecznika” i „Ten stary zegar” z opery „Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki, „Gdybym był bogaty…” z musicalu „Skrzypek na dachu”. Słuchacze mogli delektować się również mistrzowskim wykonaniem pieśni „Życzenie” do muzyki Fryderyka Chopina, „Miłość Ci wszystko wybaczy” z muzyką Henryka Warsa czy arii z opery „Harbina Marica” Imre Kalmana.
Wykonano również dwa duety - duet Boniego i Feriego „Artystki, artystki” z Księżniczki Czardasza Emmericha Kálmána oraz pieśń „Żegnajcie przyjaciele” Andrew Lloyd Webbera. Ukoronowaniem całego koncertu było wspólne wykonanie przez artystów i zgromadzone osoby pieśni „Usta milczą dusza śpiewa” z operetki „Wesoła Wdówka” Franza Lehara.
Wspaniałym przeżyciem nawiązującym do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia był moment, gdy artyści poderwali do śpiewu całą publiczność. Wspólnie odśpiewano kolędę „Gdy się Chrystus rodzi…”
Koncert był ucztą dla ducha i z pewnością zapadnie na długo w pamięci wszystkim, którzy mieli szczęście w nim uczestniczyć. Włodarze Powiatu i miasta zapowiedzieli, że postarają się, aby podobne koncerty odbywały się częściej, co zostało przyjęte z wielkim aplauzem.
 
 
 
Źródło: Powiat Łaski
Skomentuj [ 1 ]
13:47, 16.12.2011 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Gloria @ 10:57, 17.12.2011r. IP: *.*.24.94

Fajna inicjatywa.Tym razem nie mogłam przyjść ale w przyszłości chętnie bym skorzystała.

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.