Czwartek, 21 marca 2019 r., imieniny Benedykta, Lubomiry, Mikołaja

Kolejne sukcesy łaskowian w siatkówce plażowej

(fot. www.cev.lu)

W rozegranych w austriackim Hartberg Mistrzostwach Europy do lat 20 w siatkówce plażowej reprezentacja Polski zdobyła aż 3 medale, a po raz kolejny 2 medale z międzynarodowego turnieju przywiozą łaskowianie. W rywalizacji dziewcząt złoto wywalczyła Katarzyna Kociołek, wychowanka Łaskovii Łask, która grając w parze z Jagodą Gruszczyńską, pokonała w finałowym meczu Niemki Anikę Krebs i Jelenę Wlk 2:0 (21:13, 21:16).

Brązowy medal zdobyły Litwinki Ieva Dumbauskaite i Monika Povilaityte.

W turnieju chłopców zwyciężyli Austriacy Tobias Winter i Lorenz Petutschnig, którzy po bardzo emocjonującym, zakończonym tie-breakiem meczu, pokonali łaskowianina Michała Bryla, grającego w parze z Sebastianem Kaczmarkiem 2:1 (21:14, 15:21, 15:12). Medal brązowy również dla polskiej pary Maciej Kosiak / Maciej Rudol.

To kolejne sukcesy łaskowian w tym roku na międzynarodowej arenie. Wcześniej Kasia z Jagodą Gruszczyńską zdobyły Mistrzostwo Europy do lat 18, a w parze z Karoliną Baran brązowy medal Mistrzostw Świata do lat 19. Michał natomiast, grając w duecie z Kacprem Kujawiakiem zwyciężył w Mistrzostwach Świata do lat 19.

To nie koniec młodzieżowych międzynarodowych zmagań w tym roku. Zarówno Kasia (w parze z Karoliną Baran) jak i Michał (w duecie z Maciejem Rudolem) wezmą jeszcze udział w Mistrzostwach Świata do lat 21, które w dniach 29.08.-02.09. zostaną rozegrane w kanadyjskim Halifax.

 

Bogdan Lipowski

Skomentuj [ 0 ]
09:22, 20.08.2012 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.