Niedziela, 22 kwietnia 2018 r., imieniny Leona, Kai, Heliodora

Egzaminy karate w Łaskim Bractwie Thratlonu Sztuk Walki (zdjęcia)

(fot. ŁBTSW)

W piątek 17 maja br. o godz. 18:00 w sali sportowej przy ZSP nr 2 w Łasku odbył się egzamin na stopnie kyu. Młodzi karatecy musieli zaprezentować różnorodne techniki karate, wykazać się dobrą kondycją, pokorą oraz cierpliwością.

Egzamin przeprowadził Sensei Cezary Zugaj (4 dan) z Białostockiego Klubu Shindokai Karate White Bears. Sensei Czarek jest bardzo wymagającym egzaminatorem, więc było to ogromne wyzwanie dla zdających. Karatecy z łaskiego bractwa przygotowywali się do egzaminów pod okiem Sensei Arkadiusza Stasiaka (2 dan), który sztukami walki zajmuje się już ponad 20 lat. Mimo olbrzymiego stresu wszyscy poradzili sobie doskonale. Warto zaznaczyć, iż dla wielu zdających był to pierwszy egzamin karate. Zdając na 10 i 9 kyu postawili oni kolejny krok w przyszłej karierze sportowej.

 

Zobacz zdjęcia: Egzaminy karate w Łaskim Bractwie Thratlonu Sztuk Walki

 

Egzamin trwał ponad dwie godziny. Rodzice dzielnie wspierali swoje pociechy, mocno trzymając kciuki za powodzenie egzaminu. Ciężka praca daje fantastyczne rezultaty. Wszyscy zdający zasługują na oklaski, jednak warto wyróżnić 3 członków ŁBTSW, którzy zdawali na 3 kyu (stopnie liczymy od 10 do 1 – 10kyu, biały pas, 1kyu – brązowy pas z czarnym pagonem) byli to: Agnieszka Perka, Jakub Adamczyk oraz Krzysztof Misztalski. Po za technikami uderzanymi, kopnięciami, blokami, pozycjami, kombinacjami uderzeń i kopnięć musieli wykazać się doskonałym przygotowaniem pod względem fizycznym oraz znajomością kata.

 

Finałowym elementem egzaminu dla tej trójki zdających były walki: 8 rund po 2 minuty w formule karate. Cała trójka zdała egzamin, otrzymując gratulacje od Sensei Cezarego Zugaja. Życzymy dalszych sukcesów i motywacji do ciężkiej pracy na treningach.

 

 

 

Źródło: ŁBTSW

 

 

 

 

Skomentuj [ 0 ]
08:33, 21.05.2013 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.