Poniedziałek, 27 maja 2019 r., imieniny Jana, Juliusza, Radowita

Jubileusz 5-lecia LGD "Dolina rzeki Grabi" (zdjęcia)

(fot. A. Ciebiada)
(fot. M. Serwa)
(fot. M. Serwa)
(fot. M. Serwa)
(fot. M. Serwa)

 

W sobotę 25 maja br. Lokalna Grupa Działania „Dolina rzeki Grabi” obchodziła piątą rocznicę powstania. Jubileusz był okazją do podsumowania dotychczasowych osiągnięć stowarzyszenia.

Z okazji uroczystości zorganizowany został spływ kajakowy rzeką Grabią, w którym  udział wzięło 30 sympatyków stowarzyszenia. Nawet pochmurna aura nie zniechęciła najmłodszych uczestników, którzy dzielnie podjęli heroiczną walkę z nieposkromionym nurtem rzeki. Impreza rozpoczęła się od zwiedzania dawnego młyna wodnego Talar w Ldzaniu, po którym oprowadzała Pani Jolanta Redgowska. Spływ kajakowy od Ldzania, z przenoską na tamie w Baryczy, zakończył się w Kolumnie „Pod Bykiem”, gdzie Prezes Zarządu Anna Doliwa wręczyła wszystkim pamiątkowe certyfikaty.


Druga część Jubileuszu rozpoczęła się o godz. 17-tej w sali OSP w Luciejowie. Spośród zaproszonych na uroczystość gości, swą obecnością zaszczycili Pani Dorota Ryl - Wicemarszałek Województwa Łódzkiego, Pan Marcin Młynarczyk - Dyrektor Kancelarii Marszałka Województwa Łódzkiego, Pan Cezary Gabryjączyk - Starosta Łaski, Pani Beata Kowalczyk – zastępca kierownika biura powiatowego łódzkiego oddziału regionalnego ARiMR, Pan Mariusz Szklarek – sekretarz zarządu LGD „BUD-UJ RAZEM” oraz przedstawiciel Łódzkiej Sieci LGD oraz wójtowie i burmistrzowie gmin tworzących LGD, a także członkowie stowarzyszenia.


Przybyłych gości powitali Prezes Zarządu Anna Doliwa oraz Wiceprezes Zarządu Ireneusz Omyła.

- Witam wszystkich członków LGD „Dolina rzeki Grabi” oraz jej sympatyków, którzy dzisiaj zaszczycili nas swoją obecnością, składając zarazem szczere podziękowania za trud i zaangażowanie w realizację idei LEADER na naszym obszarze - powiedziała Prezes Zarządu LGD „Dolina rzeki Grabi” - Dzięki Państwa społecznej pracy i zaangażowaniu zrealizowanych zostało wiele cennych inicjatyw, które przez długie lata będą służyć społeczności lokalnej, tak jak ta sala – dofinansowana z działania „Odnowa i Rozwój Wsi” i oddana do użytku w ubiegłym roku.

Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Dorota Ryl wręczyła list gratulacyjny od Zarządu Województwa Łódzkiego, życząc Zarządowi oraz wszystkim osobom zaangażowanym w działalność LGD „Dolina rzeki Grabi” dalszych sukcesów. Gratulacje złożyli również Pan Marcin Młynarczyk, Pan Cezary Gabryjączyk oraz Pan Mariusz Szklarek, który podziękował za dotychczasową współpracę w ramach realizowanego w partnerstwie z LGD „BUD-UJ RAZEM” projektu „QUIZ”.

Następnie na ręce przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa złożone zostały podziękowania za współpracę opartą na partnerskich relacjach i pełnym zrozumieniu potrzeb lokalnej grupy działania. Osobne podziękowania zostały skierowane do wójtów i burmistrzów gmin tworzących LGD, którzy okazali wsparcie zarówno przy tworzeniu struktur LGD, jak i w jej obecnym funkcjonowaniu. Pamiątkowe dyplomy z podziękowaniami wręczone zostały również Pani Jadwidze Ratajczyk – przewodniczącej Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich w Bachorzynie oraz Panu Ryszardowi Rzepie – prezesowi OSP Luciejów, za pomoc w organizacji Jubileuszu.

Głos zabrał również Pan Bronisław Węglewski wójt gminy Buczek oraz przewodniczący rady LGD, który złożył podziękowania za dotychczasową współpracę Pani Annie Doliwie i Panu Ireneuszowi Omyła, a także pozostałym członkom zarządu, rady i komisji rewizyjnej LGD.

Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Kapela Podwórkowa „Sędziej” działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziejowicach.

Na okoliczność jubileuszu wydany został biuletyn LGD „Dolina rzeki Grabi”, w którym podsumowane zostały dotychczasowe osiągnięcia stowarzyszenia. W ciągu 5 lat działalności przeprowadziliśmy 5 naborów, w których złożonych zostało 187 wniosków o przyznanie pomocy na łączną kwotę pomocy wnioskowaną przez beneficjentów wynoszącą ok. 15,8 mln zł, zorganizowaliśmy ponad 18 szkoleń, w których udział wzięły łącznie 382 osoby. Promowaliśmy region uczestnicząc w ok. 40 imprezach o randze lokalnej, jak i ogólnopolskiej oraz wydając szereg publikacji i gadżetów promocyjnych.

LGD „Dolina rzeki Grabi” została zarejestrowana w 2008 roku i działa na terenie  9 gmin, należących do  powiatów: Buczek, Dłutów, Dobroń, Drużbice, Łask, Sędziejowice, Widawa, Wodzierady i Zelów. Połączyła samorządy, podmioty gospodarcze, organizacje pozarządowe oraz osoby fizyczne we wspólnym działaniu na rzecz rozwoju lokalnego. LGD realizuje działania na rzecz zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich poprzez realizację Lokalnej Strategii Rozwoju, promocję regionu, szkolenie i doradztwo dla mieszkańców, upowszechnianie i wymianę informacji o inicjatywach i działaniach w regionie oraz ich wspieranie. Dzięki funduszom pozyskanym przez LGD udało się wyremontować i doposażyć świetlice wiejskie, sale OSP, place zabaw, ponadto zrealizowano kilkadziesiąt imprez kulturalnych w gminach członkowskich.

 

 

 

Źródło: "Dolina rzeki Grabi" - A. Ciebiada

 

 

Skomentuj [ 0 ]
12:55, 01.06.2013 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.