Niedziela, 22 kwietnia 2018 r., imieniny Leona, Kai, Heliodora

Bezrobocie w naszym powiecie wciąż rośnie!

 

Grono osób pozostających bez pracy ciągle się powiększa. Bezrobocie w województwie łódzkim w ciągu roku wzrosło o 1 pkt. i wynosi 14 proc. W powiecie łaskim stopa bezrobocia wynosi 17,7 proc.

Na 24 powiaty w naszym województwie, bezrobocie spadło jedynie w dwóch: w powiecie kutnowskim i wieruszowskim. Jednak spadek jest nieznaczny.

 

 

Najgorsza sytuacja panuje w powiecie zgierskim, blisko 18,5 proc. mieszkańców pozostaje bez pracy. Z pracą jest ciężko także w pow. kutnowskim, łaskim, tomaszowskim oraz pabianickim, gdzie odsetek bezrobotnych przekracza 17 proc.

 

Bezrobocie w powiecie łaskim wzrosło w ciągu roku z 16,5 proc. do 17,7 proc.

 

Najniższy poziom bezrobocia występuje w powiatach: rawskim, skierniewickim oraz wieruszowskim gdzie bez pracy pozostaje mniej niż 11 proc. mieszkańców.  

 

Statystyki pokazują, że aż 45 proc. mieszkańców woj. Łódzkiego w wieku do 34. roku życia nie ma pracy!! Trzy lata temu odsetek ten wynosił 47 proc.

 

Ponad 79 tys. bezrobotnych z naszego województwa to osoby pozostające bez pracy ponad rok, zaś 40 tys. to ludzie po 50. roku życia.

 

Według Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi, na koniec 2012 r. najwięcej bezrobotnych (ponad 28 tys.) to ludzie bez zawodu, a po nich największe grupy stanowili sprzedawcy (9,8 tys.) oraz szwaczki (5,3 tys.). Najmniejsze grupy to bezrobotni dziewiarze (834) oraz malarze budowlani (806).

 

 

Źródło: Dziennik Łódzki

 

Skomentuj [ 2 ]
13:04, 04.09.2013 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

kleofas @ 19:32, 04.09.2013r. IP: *.*.107.232

Myślę, że katastrofa strukturalnego bezrobocia to był sprawdzian dla rządzących, który obnażył nie tylko ich kompetencje ale i kwalifikacje moralne. Jeżeli ktoś wybrany w wyborach głosi hasła naprawy, a potem udaje, że nie widzi tego potwornego problemu, to chyba jest się z czego spowiadać. Proponuję wybudować nowy kościół. (albo nowy budynek dla władz)
Myślę, że to jest problem zwyczajnej ignorancji jak skutecznie walczyć z bezrobociem, czy w jaki sposób pomóc przy tworzeniu miejsc pracy. Ciekawe kto będzie chodził za 20 lat po rynku w Łasku jak emeryci będą na zajączku.
To jest dramat i chyba nawet komuniści byli bardziej przejęci losem ludzi gdy działa im się krzywda.

ja @ 23:22, 04.09.2013r. IP: *.*.82.184

Mnie najbardziej bawi jak to każda ekipa chwali się, że za jej rządzenia bezrobocie spada. A prawda jest taka, że ludzie po prostu wyjeżdżają z kraju albo idą do prac sezonowych. Pracujących na etatach lub uczciwie prowadzących firmy (tzn. takich, którzy nie wypłacają pracownikowi najniższej krajowej i coś ekstra pod stołem) jest jak na lekarstwo.

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.