Wtorek, 15 października 2019 r., imieniny Jadwigi, Teresy, Zoriana

Skrzynka skarg: dziurawa droga

(fot. nadesłane przez Czytelnika)
(fot. nadesłane przez Czytelnika)
(fot. nadesłane przez Czytelnika)

Nasz Czytelnik chce wiedzieć dlaczego - dwa, niedawno oddane odcinki dróg tak bardzo różnią się pod względem wykonania - pyta. Pierwszy odcinek nie wymagał żadnej naprawy, natomiast drugi odcinek pełen jest dziur.

- Pragnę za Waszym pośrednictwem, zapytać osoby odpowiedzialne za nadzór wykonywanych prac drogowych w naszej gminie o jedną rzecz. Dlaczego dwa, niedawno oddane odcinki dróg tak bardzo różnią się pod względem wykonania. Pierwszy z nich zaczynający się w miejscowości Gucin do Rokitnicy - od czasu oddania do użytku nie wymagał żadnej, nawet drobnej naprawy. Natomiast drugi odcinek ok. 300 metrowy już po roku wymagał łatania. Nie mogę zrozumieć czym różni się sposób myślenia władz gminy Buczek od naszych łaskich włodarzy. Czy nie można zrobić coś raz a porządnie? Nie pamiętam ile kosztuje usługa "cerowania" drogi lecz pamiętam, że nie była to mała suma. Mam rozumieć, że takie wykonawstwo jest sposobem na utrzymanie firm, które je łatają? Zdaniem władzy, ludzie powinni cieszyć się z powodu lepszego przejazdu przez w/w miejscowości - zgoda, cieszymy się. Jednak szanujmy nasze wspólne pieniążki – napisał Czytelnik.


- Odpowiadając na interwencję informuję, ze opisywana droga jest jeszcze w okresie gwarancyjnym. W związku z tym gmina nie ponosi kosztów jej naprawy. Natomiast zgodnie z umową poinformowaliśmy już wykonawcę robót o konieczności naprawy drogi, jednak z uwagi na technologię napraw dróg o nawierzchni emulsyjno grysowej jej naprawa może być wykonana przy sprzyjających i stabilnych warunkach atmosferycznych, a ostatnie przelotne opady to uniemożliwiają. Obecnie głębsze ubytki zostały zabezpieczone destruktem asfaltowym, a jak tylko pogoda pozwoli niezwłocznie zostanie wykonana naprawa gwarancyjna drogi – tłumaczy Michał Kołodziejczyk - Podinspektor w wydziale Ochrony Środowiska i Rozwoju Wsi Urzędu Miejskiego w Łasku.

 

 

Skomentuj [ 9 ]
09:34, 28.05.2014 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

robert @ 12:19, 28.05.2014r. IP: *.*.89.106

Pierwszy jest na gminie Buczek a drugi na gminie Łask i tym się to różni.

Endriu @ 15:30, 28.05.2014r. IP: *.*.39.131

Niestety Rokitnica jest traktowana jak " śmieć", gmina tyle pieniędzy ściąga za podatki ( prawdopodobnie niemal ćwierć miliona) ale zrobić coś porządnie to już niełaska. Gdzie te obiecane wodociągi, drogi itd. ? To tylko puste słowa naszego " kochanego" łaskiego gospodarza.

Jacek @ 18:31, 28.05.2014r. IP: *.*.94.219

Panie Podinspektorze w wydziale Ochrony Środowiska i Rozwoju Wsi Urzędu Miejskiego w Łasku, Michale Kołodziejczyk. Z chwilą oddania drogi do użytku już po pierwszej zimie były dziury. Po drugiej zimie to samo. Czy nie daje to do myślenia o wykonanej fuszerce? Gwarancja się kiedyś skończy a problem zostanie. Ciekawe czy we własnym domu po wykonanym remoncie, również z takim stoickim spokojem liczy Pan na coroczne gwarancyjne poprawki? Jestem przekonany, że w w/w przypadku jest Pan za jednorazowym, w 100% solidnym wykonaniem prac.Rozumiem, że nie każdy wykonawca wywiązuje się ze swoich zobowiązań ale to do zleceniodawcy należy wymuszenie usunięcia niedociągnięć raz na zawsze. Powtórzę jeszcze raz: szanujmy nasze wspólne wydawane pieniążki bez względu na jaki cel idą.

Andrew @ 20:47, 28.05.2014r. IP: *.*.194.213

Właśnie tu widać jak na dłoni (zdjęciu) brak fachowego nadzoru takich robót w gminie Łask a w Buczku taki nadzór jak widać jest.

Andrew @ 20:49, 28.05.2014r. IP: *.*.194.213

..nawet nikt z Gminy nie potrafi dziennikarzowi wyjaśnić różnic technologii tych odcinków drogi :(

Marynia @ 11:31, 29.05.2014r. IP: *.*.16.37

A co Pit na to? dziwne, że jeszcze nie zabrał głosu? On wie przecież fszystko i na fszystko ma receptem, jak jego ajdol, ten od gwałcenia po trochu...

Balbina @ 15:43, 29.05.2014r. IP: *.*.216.39

Pita powołał JKM do biura w Brukseli za 75 tys.zł.

Pit @ 16:47, 29.05.2014r. IP: *.*.68.3

@Marynie skoro mnie wołasz to i się odzywam. HEJ!

Janusz @ 21:09, 14.02.2015r. IP: *.*.63.19

Od 12 lat jestem właścicielem działki leśnej w Rokitnicy. Oczywiście kupując działkę pierwszy raz w życiu, nie zwracałem uwagi ( a szkoda ), na niektóre aspekty związane z jej położeniem i uzbrojeniem terenu, Miałem nadzieję, że wszystko ulegnie poprawie w ciągu kilku lat. Mamy przecież XXI wiek.
Tymczasem nie zmieniło się nic.
Drogi w katastrofalnym stanie, wszędzie wyboje, dziury.
Po nawet niewielkich deszczach do znacznej części działek praktycznie nie można dojechać. Samochody grzęzną w błocie.
Z kolei w suche dni, tumany kurzu za każdym pojazdem, który pokrywa pobliskie działki.
Wracając do domu mój samochód wygląda jakby wracał z rajdu Paryż - Dakar.
Pseudo naprawy części ww. dróg gruntowych za pomocą równiarki to wyrzucanie pieniędzy publicznych w błoto. Już po kilku opadach deszczu , w pogłębionych rowach zwanych tu drogami zbiera się woda i jest gorzej jak było.
O wodociągu, czy takim luksusie jak kanalizacja już nawet się nie mówi. Urzędniczka w siedzibie gminy nie potrafiła nawet powiedzieć w przybliżeniu kilku lat, kiedy będzie budowany wodociąg w Rokitnicy, chociaż moja działka leży niecałe dwa kilometry od Ldzania, gdzie od dawna już jest.
Ale to już przecież inna gmina, dogadać się oczywiście nie można.
Ja mam tam tylko działkę, jak setki innych, ale
podziwiam cierpliwość i jednocześnie współczuję stałym mieszkańcom, że w XXI wieku, muszą żyć jak 100 lat temu - bez wodociągu, bez kanalizacji i bez przyzwoitego dojazdu do gospodarstw.
Chcesz zobaczyć skansen zaniedbań jedź do Rokitnicy - gmina Łask.
Ale opłaty za działki wzrosły o kilkaset procent i dalej nie robi się nic !!!
P.S.
Pozdrowienia dla Pana Burmistrza Szkudlarka, może jednak czas na zmiany ?


Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.