Piątek, 18 października 2019 r., imieniny Juliana, Łukasza, Bratumiła

Wójt i Gmina Buczek wśród najlepszych samorządów

Wójt Gminy Buczek po raz kolejny znalazł się w gronie 10 najlepszych samorządowców wyróżnionych tytułem Samorządowego Menedżera Regionu w IX edycji rankingu „Filary Polskiej Gospodarki 2013.

 
 
 
 
 
 

Samorządowy Menedżer Regionu:
Józef Kaczmarek burmistrz miasta i gminy Uniejów
Sławomir Chojnowski wójt gminy Kleszczów
Krzysztof Starczewski wójt gminy Rawa Mazowiecka
Andrzej Jankowski burmistrz miasta i gminy Stryków
Bronisław Węglewski wójt gminy Buczek
Tadeusz Wojciechowski wójt gminy Sławno
Zbigniew Burzyński prezydent Kutna
Krzysztof Chojniak prezydent Piotrkowa Trybunalskiego
Jacek Zbigniew Lipiński burmistrz miasta i gminy Aleksandrów Łódzki
Jadwiga Sobańska burmistrz miasta i gminy Złoczew 

 

Filary Polskiej Gospodarki to ogólnopolski ranking, który ma na celu wyróżnienie firm stabilnych i znacząco wpływających na rozwój regionów, w których prowadzą one działalność, ogłaszany jest przez redakcję dziennika ekonomicznego „Puls Biznesu”.

 

O wyborze firm i liderów uznawanych za „Filary Polskiej Gospodarki” decydowały głosy i opinie przedstawicieli samorządów terytorialnych. Prowadzony  był  również plebiscyt wśród gmin mający na celu uhonorowanie liderów wśród jednostek samorządu terytorialnego. Agencja badawcza zwracała  się do gmin w Polsce z prośbą o wskazanie samorządów, o których można powiedzieć, że są liderami w regionie.


Burmistrzowie, wójtowie  spośród gmin w danym województwie wybierają jednego – w ich ocenie - lidera w regionie. Dokonując wyboru nie mogą wskazać własnej gminy. W drugim kroku respondenci proszeni są o wskazanie samorządów gminnych z ich województwa, które są liderem pod względem takich kryteriów jak:
a. dobre zarządzanie finansami gminy
b. efektywne pozyskiwanie zewnętrznych funduszy
c. inwestowanie w ochronę środowiska (kanalizacja, utrzymanie czystości)
d. efektywne budowanie aktywności społecznej
e. skuteczne poradzenie sobie z wdrożeniem ustawy śmieciowej

 

Biorąc pod uwagę powyższe kryteria samorządy gminne w poszczególnych województwach wyłonią spośród siebie gminy - liderów w województwie, w podziale na gminy wiejskie, miejsko-wiejskie i miejskie.


Włodarze miast i gminy docenili dokonania wójta Buczku w zakresie realizacji inwestycji, tj. budowy kanalizacji sanitarnej, dróg, chodników, budowy gminnego przedszkola i infrastruktury dziecięcej, przebudowy i modernizacji  strażnic w Luciejowie, Grzeszynie, Gucinie, Brodni oraz sprawne i skuteczne wdrożenie ustawy śmieciowej.Źródło: Gmina Buczek

 

Skomentuj [ 5 ]
17:40, 30.05.2014 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

ewa @ 22:01, 30.05.2014r. IP: *.*.26.67

Tego się już nie trawi,plebiscyty,wyróżnienia,zachwyty nad czym? Toż to ich praca,za którą są sowicie wynagradzani.
Chryste Panie co za czasy.

XYZ @ 14:21, 31.05.2014r. IP: *.*.76.102

Bronisław NAJLEPSZY !!!!!

Piotr @ 18:44, 31.05.2014r. IP: *.*.171.13

@ewa
Tak, masz rację to są ich obowiązki ale zwróć uwagę na taki szczegół. Tusk też jest wynagradzany a co robi? Niszczy kraj, okrada nas i tak jak powiedziała mu ta uczennica - jest zdrajcą.
Zobacz jak rządzi Gabryjączyk? Robi coś dobrego dla powiatu? NIE! Tymczasem wójt zrobił bardzo wiele dobrego dla gminy Buczek tak jak burmistrz robi wiele dobrego dla Łasku i co na każdym kroku mieszkańcy Buczku i Łasku mogą zauważyć jeśli są obiektywni.

kris @ 21:08, 31.05.2014r. IP: *.*.18.132

a gdzie manadżery z łasku???hehehe...lipa pewnie gdzies na końcu za sport, bezrobocie i ignorancję, butę, i pchanie do koryta

widawiak @ 15:13, 01.06.2014r. IP: *.*.9.193

A gdzie słynący ze zwycięstw w konkursach wójt gminy Widawa Jerzy Woźniak ? Czyżby nie dało się zagłosować tak jak w konkursie DŁ na najpopularniejszego samorządowca ? Nie wszystko można kupić za pieniądze (nie swoje zresztą).

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.