Środa, 16 kwietnia 2014 r., imieniny Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Szukaj w serwisie »

Bezrobocie w naszym powiecie wciąż rośnie!

 

Grono osób pozostających bez pracy ciągle się powiększa. Bezrobocie w województwie łódzkim w ciągu roku wzrosło o 1 pkt. i wynosi 14 proc. W powiecie łaskim stopa bezrobocia wynosi 17,7 proc.


Na 24 powiaty w naszym województwie, bezrobocie spadło jedynie w dwóch: w powiecie kutnowskim i wieruszowskim. Jednak spadek jest nieznaczny.

 

 

Najgorsza sytuacja panuje w powiecie zgierskim, blisko 18,5 proc. mieszkańców pozostaje bez pracy. Z pracą jest ciężko także w pow. kutnowskim, łaskim, tomaszowskim oraz pabianickim, gdzie odsetek bezrobotnych przekracza 17 proc.

 

Bezrobocie w powiecie łaskim wzrosło w ciągu roku z 16,5 proc. do 17,7 proc.

 

Najniższy poziom bezrobocia występuje w powiatach: rawskim, skierniewickim oraz wieruszowskim gdzie bez pracy pozostaje mniej niż 11 proc. mieszkańców.  

 

Statystyki pokazują, że aż 45 proc. mieszkańców woj. Łódzkiego w wieku do 34. roku życia nie ma pracy!! Trzy lata temu odsetek ten wynosił 47 proc.

 

Ponad 79 tys. bezrobotnych z naszego województwa to osoby pozostające bez pracy ponad rok, zaś 40 tys. to ludzie po 50. roku życia.

 

Według Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi, na koniec 2012 r. najwięcej bezrobotnych (ponad 28 tys.) to ludzie bez zawodu, a po nich największe grupy stanowili sprzedawcy (9,8 tys.) oraz szwaczki (5,3 tys.). Najmniejsze grupy to bezrobotni dziewiarze (834) oraz malarze budowlani (806).

 

 

Źródło: Dziennik Łódzki

 

Skomentuj [ 2 ]
13:04, 04.09.2013 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

kleofas @ 19:32, 04.09.2013r. IP: *.*.107.232

Myślę, że katastrofa strukturalnego bezrobocia to był sprawdzian dla rządzących, który obnażył nie tylko ich kompetencje ale i kwalifikacje moralne. Jeżeli ktoś wybrany w wyborach głosi hasła naprawy, a potem udaje, że nie widzi tego potwornego problemu, to chyba jest się z czego spowiadać. Proponuję wybudować nowy kościół. (albo nowy budynek dla władz)
Myślę, że to jest problem zwyczajnej ignorancji jak skutecznie walczyć z bezrobociem, czy w jaki sposób pomóc przy tworzeniu miejsc pracy. Ciekawe kto będzie chodził za 20 lat po rynku w Łasku jak emeryci będą na zajączku.
To jest dramat i chyba nawet komuniści byli bardziej przejęci losem ludzi gdy działa im się krzywda.

ja @ 23:22, 04.09.2013r. IP: *.*.82.184

Mnie najbardziej bawi jak to każda ekipa chwali się, że za jej rządzenia bezrobocie spada. A prawda jest taka, że ludzie po prostu wyjeżdżają z kraju albo idą do prac sezonowych. Pracujących na etatach lub uczciwie prowadzących firmy (tzn. takich, którzy nie wypłacają pracownikowi najniższej krajowej i coś ekstra pod stołem) jest jak na lekarstwo.

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnieOstatnio na forum

Więcej dyskusji

Aby móc oglądać tę stronę musisz zainstalować wtyczkę Flash! Instalacja jest szybka i darmowa. Zainstaluj teraz!Najnowsze komentarze


Najnowsze wideo

Międzynarodowa Gala Mistrzów Mieszanych Sztuk Walki Dzieci, Młodzieży i Dorosłych w Łasku

Międzynarodowa Gala Mistrzów Mieszanych Sztuk Walki Dzieci, Młodzieży i Dorosłych w Łasku

IX Wojewódzki Bieg Pamięci Jana Pawła II

IX Wojewódzki Bieg Pamięci Jana Pawła II

IX Wojewódzki Bieg Pamięci Jana Pawła II - bieg VIPów

IX Wojewódzki Bieg Pamięci Jana Pawła II - bieg VIPów

Bronisław Komorowski w Starostwie Powiatowym w Łasku

Bronisław Komorowski w Starostwie Powiatowym w Łasku

Studniówka uczniów z ZSO w Ostrowie - Ona tańczy dla mnie

Studniówka uczniów z ZSO w Ostrowie - Ona tańczy dla mnie

Studniówka maturzystów z ZSO w Ostrowie - Z Tobą być

Studniówka maturzystów z ZSO w Ostrowie - Z Tobą być

© Copyright 2011 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET