Czwartek, 28 marca 2024 r., imieniny Anieli, Renaty, Kastora

Pogotowie Reporterskie

Zwycięstwo w deszczowy dzień

(fot. WKS Rokitnica)

WKS Rokitnica pokonał na własnym boisku ekipę TSu Gruszczyce. Wynik 6:1 w pełni obrazuje przebieg poczynań piłkarzy obu drużyn.

Gracze WKS dobrze rozpoczęli sezon, pokonując na wyjeździe Unię Mękę Sieradz. Chcieli podtrzymać dobrą passę, dlatego już od początku meczu, starali się narzucić TSowi swoje tempo gry. Już w 12. minucie udało się objąć prowadzenie. Po dośrodkowaniu Dominika Brajtenbacha, piłkę z bliskiej odległości wpakował do siatki Kamil Marczak. Gospodarze w pełni kontrolowali przebieg zdarzeń na boisku przez cały mecz, z wyjątkiem kilku minut po zdobyciu pierwszego gola. Wówczas na chwilę do głosu doszli goście, a strzał jednego z napastników, z ok. 17 metrów, znalazł drogę do bramki. Nagła utrata prowadzenia rozjuszyła piłkarzy WKS i już po chwili padła kolejna bramka. Dominik Janeczek najpierw zmarnował dogodną okazję, by po chwili (18. minuta) zrehabilitować się, kierując piłkę do bramki po kolejnym dobrym dograniu Dominika Brajtenbacha. W 23. minucie było już 3:1. Drogę do bramki znalazł piękny strzał zza pola karnego, wykonany przez Kamila Marczaka. Najlepszy strzelec WKS mógł po raz kolejny podwyższyć prowadzenie jeszcze przed przerwą, jednak trafił w słupek. Tuż przed gwizdkiem, kolejny raz bliski zdobycia gola był, aktywny tego dnia, Janeczek.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się. Gospodarze trzymali równy, wysoki poziom gry, skutecznie uniemożliwiając gościom konstruowanie groźnych ataków. W 55. minucie padł gol na 4:1. Po dośrodkowaniu Kamila Marczaka, obrońca TS wbił piłkę  do własnej siatki. Siedem minut później, na strzał zza pola karnego zdecydował się Dominik Brajtenbach. Trafił wprost w bramkarza, jednak uderzenie było na tyle mocne, że goalkeeper nie zdołał złapać piłki. Do dobitki ruszył Dominik Janeczek i zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. W 83. minucie, wynik na 6:1 ustalił wciąż głodny goli Kamil Marczak. Po prostopadłym zagraniu Janeczka, ruszył do piłki, minął bramkarza i uderzył z ostrego kąta na pustą bramkę.

WKS zwyciężył efektownie i ma na koncie komplet punktów po dwóch kolejkach. Za tydzień (31 sierpnia, 17.00) rokitniczanie wybiorą się na mecz wyjazdowy do Stolca. Miejscowa Iskra będzie chciała udowodnić, że gra lepiej niż się nazywa, zapowiada się więc ciężka walka.

Skład WKS: Chmielewski - Bednarek, Ozimek, Matusiak, Szczechowicz - Stawski (65' Jasiński), Siewierski, Mikołajczyk, Brajtenbach - Janeczek (85' Brzezowski), K. Marczak (87' Rejmonczyk)

Źródło: WKS Rokitnica