Wtorek, 23 kwietnia 2024 r., imieniny Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Kolejny sukces tenisistek z Buczku

Od lewej: Zuzanna Niciak, Wiktoria Wróbel i Marta Holak oraz Longin Wróbel
(fot. Gmina Buczek)

W Rawie Mazowieckiej odbył się pierwszy w bieżącym sezonie wojewódzki turniej kwalifikacyjny żaków i żaczek (rocznik 2004 i młodsi) w tenisie stołowym. Bardzo dobry występ zanotowały młode tenisistki z LTSR Buczek.

Marta Holak uległa dopiero w finale Magdalenie Frątczak z MKS Jedynka Łódź i zajęła drugie miejsce. Trzecie miejsce wywalczyła Zuzanna Niciak, a czwarta była o 2-lata młodsza od swoich klubowych i szkolnych koleżanek - Wiktoria Wróbel, sprawiając największą niespodziankę w tych zawodach. Trzecie miejsce wśród żaków wywalczył 10-letni Seweryn Pisarski.

Cała czwórka z Buczku będzie reprezentować nasze województwo w ogólnopolskim turnieju żaków/czek - I Grand Prix Polski, który zostanie rozegrany w dniach 24-26 października br. w Łodzi.

Marta Holak ma zapewniony już udział w turnieju głównym (po 2-najlepsze osoby z każdego województwa), natomiast pozostała trójka musi przejść najpierw przez turniej eliminacyjny.

Wcześniej rozegrano wojewódzkie turnieje kwalifikacyjne w starszych kategoriach wiekowych. W Moszczenicy w turnieju młodziczek/ków (rocznik 2002 i młodsi) najlepiej wypadła Marta Holak zajmując piąte miejsce. Z kolei w Gorzkowicach wśród juniorów (do lat 18) dobrze wypadł Łukasz Oracz zajmując również wysoką piątą lokatę. W kategorii seniorów dziewiąty był Michał Uzarczyk, a zawody rozegrano w Łodzi.

Źródło: Gmina Buczek

21:31, 22.10.2014 r.