Piątek, 29 marca 2024 r., imieniny Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Pogotowie Reporterskie

LGD Dolina rzeki Grabi podsumowała rok 2014 (zdjęcia)

(fot. LGD Grabia)

W dniu 13 grudnia 2014 roku w Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowym "Dzikie Wino" w Wiewiórczynie, odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące działania promocyjne zrealizowane przez Lokalną Grupę Działania "Dolina rzeki Grabi" w 2014 roku.

 

 

Zobacz zdjęcia: Posumowanie 2014 w LGD Grabia

 

 

 

Tematem przewodnim spotkania były działania związane z promocją questingu, na którym LGD skupiło uwagę, starając się wypromować markę lokalną – tworząc nowy produkt turystyczny na naszym obszarze. Warto zaznaczyć, iż w ramach największego w Polsce projektu questingowego pn. „Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie”, akronim „QUIZ”, powstało łącznie 35 tras questingowych na obszarze 32 gmin,co daje nam łącznie 112 km nieoznakowanych szlaków turystycznych na terenie naszego województwa, w tym 72 km na obszarze LGD „Dolina rzeki Grabi” (powiat łaski, pabianicki i bełchatowski).

A co to są Questy? … to nieoznakowane szlaki turystyczne, którymi można wędrować, korzystając z ulotek lub aplikacji na urządzenia mobilne w systemie iOS oraz Android. Aplikacja jest innowacyjnym rozwiązaniem, wspierającym questing w tradycyjnej postaci. Aby przejść trasę wybranego questu należy wydrukować ze strony projektu: www.quiz.questing.pl, ulotkę lub pobrać bezpłatną aplikację na telefon, na której wskazane jest miejsce rozpoczęcia trasy, a na końcu naszej wyprawy czeka ukryty ...skarb.

Warto również wspomnieć, że niektóre ścieżki questingowe można przemierzać nie tylko w języku polskim, bowiem zostały one przetłumaczone na 3 języki: angielski i niemiecki (Quest samochodowy Ukryte młyny Grabi) oraz czeski (Śladami Braci Czeskich po Zelowie).

W zorganizowanej przez nas uroczystości uczestniczyli burmistrzowie oraz wójtowie gmin członkowskich LGD, w osobach:

- Bronisław Węglewski – wójt Gminy Buczek, a zarazem Przewodniczący Rady LGD
- Janina Kosman – zastępca burmistrza Łasku
- Grażyna Maślanka-Olczyk – wójt Gminy Dłutów
- Robert Jarzębak – wójt Gminy Dobroń
- Jerzy Kotarski – wójt Gminy Sędziejowice
- Renata Szafrańska – wójt Gminy Wodzierady
- Bożena Zielińska – wójt Gminy Drużbice

Swoją obecnością zaszczycili nas również Pani Teresa Wesołowska – Przewodnicząca Rady Powiatu Łaskiego oraz Pan Tomasz Dronka - Naczelnik Wydziału Turystyki, Departamentu Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, członkowie Rady, Zarządu i Komisji Rewizyjnej, osoby zaangażowane w promocję obszaru Lokalnej Grupy Działania w bieżącym roku oraz przedstawiciele grup tworzących questy.

Przybyłych gości powitali - Prezes Zarządu Anna Doliwa oraz Wiceprezes Zarządu Ireneusz Omyła. Podczas powitania, Prezes Zarządu, zwróciła uwagę, że tegoroczne działania promocyjne, nie byłyby tak skuteczne i widoczne, gdyby nie tak duże zaangażowanie i wsparcie osób zgromadzonych na dzisiejszym spotkaniu. Podziękowała również Wszystkim za włożoną pracę oraz poświęcenie prywatnego czasu.

Następnie goście spotkania wysłuchali prezentacji, podsumowującej działania promocyjne zrealizowane w 2014 roku. W tym roku uczestniczyliśmy w imprezach, takich jak: międzynarodowe targi turystyczne, warsztaty, święta dożynkowe oraz imprezy organizowane na obszarze gmin członkowskich LGD. Dolina Grabi miała również możliwość wzięcia udziału w konferencji prasowej zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, na której zaprezentowana została oferta turystyczna Łódzkiego na 2014 rok. O atrakcjach obszaru LGD, w tym również o naszych ścieżkach questingowych, mogliśmy opowiedzieć także w programie „Kocham Łódzkie” i „Powiatów Portret Własny – Gmina Buczek” w TVP3 Łódź.



W prezentacji omówione zostały takie wydarzenia jak:

- XX Targi Na Styku Kultur,
- Oferta turystyczna LGD na ITB w Berlinie (targi turystyczne),
- Konferencja prasowa zorganizowana przez UM Województwa Łódzkiego,
- AGROTRAVEL,
- Nowa atrakcja turystyczna Łódzkiego, otwarcie 12 tras Questingowych na terenie LGD,
- O atrakcjach obszaru LGD w programie „Kocham Łódzkie” TVP Łódź,
- Jarmark Rękodzieła i Twórców Ludowych w Częstochowie,
- VI Jarmark Tumski w Płocku,
- XVIII Jarmark Łaski,
- Obchody 110. rocznicy urodzin Jana Sztaudyngera,
- XXV Dni Dobronia,
- Buczkowska truskawka- marką województwa łódzkiego,
- JARMARK UNIEJOWSKI,
- II Festiwal Róż,
- Dożynki w Zelowie,
- Dożynki Gminne w Widawie,
- Dożynki Wojewódzko-Diecezjalne w Zduńskiej Woli,
- Piknik Country w Dłutowie 2014,
- Dożynki Gminne w Hucisku (gm. Drużbice),
- Dożynki gminno-parafialne w Marzeninie,
- Obchody światowego Dnia Turystyki 2014,
- TOUR SALON 2014 r.,
- Promocja Questów, podczas realizacji projektu "POLSKO – CZESKA INTEGRACJA” (projekt zrealizowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Walewicach),
- III Targi Prezentów Artystycznych STREFA HANDMADE.

Po przedstawieniu prezentacji Prezes Zarządu Anna Doliwa wraz z Wiceprezesem Zarządu Ireneuszem Omyła, wręczyli podziękowania oraz specjalnie przygotowane na tę okazję kosze podarunkowe, w których znalazły się nasze wyjątkowe lokalne produkty, m.in.:

- Cydr Dobroński z firmy Jantoń (Gmina Dobroń),
- Piwo Żywe z firmy Koreb (Gmina Łask),
- Kwas Chlebowy, Ryszard Oleszczak EKO-NATURA s.c. (Gmina Łask),
- Miód z Gospodarstwa Pasiecznego Pasieka z Tradycjami Tomasz Trzuskowski (Gmina Sędziejowice),
- Chleb żytni z żurawiną, P.P.U.H. Agnieszka Gajda-Sokołowska (Gmina Dłutów),
- Dżem z truskawek, cukierki, lizak i torby promujące „Buczkowską Truskawkę” (Gmina Buczek),
- Nalewka truskawkowa, Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Bachorzynie (Gmina Buczek),
- Woreczki z lawendą, Lawendowa Barć Pod Lasem (Chajczyny – Gmina Zelów),
- Jabłka.

Każdy z tych produktów jest wyjątkowy i pokazuje nasze bogactwo.

Podziękowania w pierwszej kolejności złożone zostały włodarzom naszych gmin członkowskich, dzięki którym mogliśmy uczestniczyć w ważnych dla nas i gmin świętach. W dalszej kolejności podziękowaliśmy osobom tworzącym questy, wszystkim twórcom ludowym, artystom, kołom gospodyń wiejskich, zespołom folklorystycznym, firmom oraz właścicielom gospodarstw pasiecznych, którzy towarzyszyli nam podczas imprez. Podczas tej wyjątkowej chwili, padło wiele miłych i ciepłych słów oraz życzeń od naszych gości.

Podziękowania otrzymali również nasi najbardziej aktywni questowicze – Rodzina Państwa Grabarczyków oraz Pani Anna Skarbczyńska, którzy przeszli i przejechali rowerami wszystkie 35 tras questingowych, zdobywając komplet odznak: poszukiwacza, tropiciela, odkrywcy i zdobywcy.

Na zakończenie pierwszej części spotkania specjalne podziękowania zostały złożone Panu Ireneuszowi Omyła – Wiceprezesowi Zarządu, za jego społeczną pracę i zaangażowanie w rozwój LGD „Dolina rzeki Grabi” oraz aktywny udział w tworzeniu i promocji ścieżek questingowych.

Podczas spotkania nie zabrakło również życzeń z okazji Świąt Bożego Narodzenia, ora podziękowań za pracę dla członków Rady, Zarządu i Komisji Rewizyjnej, które złożył Przewodniczący Rady LGD – Bronisław Węglewski.

Po tych miłych słowach, Prezes Zarządu zaprosiła Wszystkich gości na uroczysty obiad.

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim osobom, które gościły na zorganizowanym przez nas spotkaniu i liczymy na równie owocną współpracę w kolejnych latach.

 

 

 

Źródło:LGD "Dolina rzeki Grabi"

Skomentuj [ 10 ]
22:26, 18.12.2014 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

:-))) @ 11:50, 19.12.2014r. IP: *.*.138.190

Jejku kto jest na tych zdjęciach ... na pewno nie ŁASKOWIANIE :-)))

jk @ 13:32, 19.12.2014r. IP: *.*.169.35

A dlaczego maja byc tylko laskowianie,jak lokalna grupe tworzy 9 gmin.a lask reprezetowala super burmistrzowa P Kosman

:-))) @ 13:36, 19.12.2014r. IP: *.*.138.190

Ooooo to przepraszam. To liczna i bardzo godna reprezentacja :-)))

ciekawy @ 13:48, 19.12.2014r. IP: *.*.18.109

Jak nazywa się lub jaką funkcję pełni ta Pani z mikrofonem?

marek @ 18:31, 19.12.2014r. IP: *.*.62.234

To Ania Doliwa :) - Prezes LGD - kiedyś działająca w Zelowie SD RAZEM- choć tu w Łasku ciężko przebić nowe pomysły - inni ludzie -inna mentalność, ludzie zdziwieni jak ktoś jest innego wyznania niż katolik - w Zelowie mamy chociaż naturalną świadomość innowierców obok nas i akceptacji, z czym mają problem ludzie w Łasku ...

monika @ 20:09, 19.12.2014r. IP: *.*.48.241

Wywalanie unijnej kasy w błoto

mietek @ 20:29, 19.12.2014r. IP: *.*.138.16

Ale teraz jest Centrum Idei Humanistycznych Marku i wielokulturowość/ także różnorodność wyznaniowa/ będzie sztandarową dewizą Łasku i podstawą promocji gminy. Będzie ekumenia , będzie współpraca i będzie wzajemny szacunek. Prawie jak w Zelowie. Za jakieś 4 lata.

Łaskowianin @ 19:27, 20.12.2014r. IP: *.*.159.80

To Nasza rzeka !!! I co ma do tego ma Pani z Zelowa :-))) , która pewnie trzepie za "nie robie nic" dobrą kasę. Jak ma tutaj być dobrze ! Jak żyć Panie Burmistrzu !

takie sobie @ 12:03, 22.12.2014r. IP: *.*.175.227

I "mistrz PR" z Dobronia się pokazał:) Tylko dlaczego nie zabrał ze sobą swojego sekretarza figuranta??? Darmowa impreza za unijny cash dla "stowarzyszonych" - żyć nie umierać.

do@Łaskowianin@marek @ 13:10, 22.12.2014r. IP: *.*.208.135

Matko, a kto to finansuje??Dlaczego Zelów podpina sie pod ??-Grabię? Kto finansuje p.prezes z Zelowa?? Co zyskała gmina i powiat Łask z tytułu istnienia tego tworu??Gmina i powiat same się nie promują musi to robić ktoś z Zelowa??

Dodaj komentarz




Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama




Popularne artykuły


Reklama





Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie




Ostatnio na forum

Więcej dyskusji





Najnowsze komentarze


Pogoda

Facebook




Najnowsze zdjęcia




© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET