Czwartek, 28 marca 2024 r., imieniny Anieli, Renaty, Kastora

Podsumowania jesieni w MULKS seniorzy cz.1 - strzelcy

No to zaczynamy z zapowiadanym podsumowaniem rundy jesiennej w wykonaniu drużyny MULKS-u. Na pierwszy ogień pójdą nasi strzelcy. Drużyna MULKSU w 16 rozegranych meczach zdobyła 59 goli a straciła 21. Najwyższe zwycięstwo ligowe odniosła 28 sierpnia gdzie pokonała drużynę LGKS Charłupia aż 14-0.

Najlepszym strzelcem drużyny jesienią został Kamil Królak z dorobkiem 13 bramek. Kamil w 14 rozegranych meczach pokonywał bramkarzy miedzy innymi wspomnianej Charłupi 5-krotnie, Płomienia Dzigorzew, Stolca, Pogoni Zduńska Wola gdzie zdobył dwie bramki, Gruszczyc, Amatorów Zapolice i również dwa razy golkipera Victorii Szadek. Pomimo niezbyt dużej postury, Kamil to bardzo sprytny napastnik z którym wielokrotnie nie radzili sobie obrońcy rywali gdyż jego ogromnym atutem jest szybkość.

Na drugim miejscu w rankingu strzelców znajduje się Dominik Brajtenbach z dorobkiem 9 goli. Dominik pomimo iż nie zawsze grał do końca meczów to jednak imponował skutecznością. Szczególnie w pierwszej cześć rundy kiedy to do 7 kolejki niemalże w każdym meczu wpisywał się na listę strzelców. Wyjątkiem jest przegrany mecz z Teczą Brodnia. Najwięcej goli bo trzy zdobył we wspominanym już meczu z drużyną z Charłupii.

Dominik Gromada z dorobkiem 8 goli uplasował sie w pierwszej trójce snajperów MULKSU. Bardzo waleczny zawodnik pozyskany z LUKS-u Bałucz kilkakrotnie pokazał kibicom swój kunszt strzelecki i piłkarski a bramka strzelona niemal z połowy drużynie Pogoni Zduńska Wola w 9 kolejce z powodzeniem mogłaby kandydować do gola rundy.

Kolejnym zawodnikiem który również strzelił 8 bramek jesienią jest Krzysztof Kanios. Tego zawodnika z powodzeniem można nazwać czarnym koniem. Krzysiek zagrał łącznie w ligowych meczach tylko 264 minuty co daję nam gola średnio co 33 minuty !!!

Kolejnymi zawodnikami z dorobkiem strzeleckim są Rafał Stasiak i Gracjan Michalski, obaj zdobyli po 4 gole. W przypadku pierwszego dorobek strzelecki mógłby być lepszy gdyby nie kontuzja, natomiast Gracjan  to typowy playmaker przez którego grane było 90 % piłek a wiec on zadania na boisku miał troszkę inne.

3 gole w rundzie zdobył Kuba Sęczkowski który grał dopiero od 9 kolejki. Kuba w wielu meczach był istotnym wzmocnieniem drużyny szczególnie w meczu z Pogonią.

Po jednym golu dołożyli także: Paweł Nowak, Mateusz Dobroszek, Mateusz Stępień, Mateusz Milcz, Wiktor Marciniak, Tomek Starzyński i Dominik Janeczek.

Trzy bramki również zaliczono drużynie z Łasku za walkowera z drużyną UMKS Ostrowia Ostrówek.

Źródło: MULKS seniorzy

12:00, 26.11.2015 r.