Piątek, 29 marca 2024 r., imieniny Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Piąte zwycięstwo Mulksu wiosną

(fot. Mulks Seniorzy)

Kolejne trzy punkty przywieźli zawodnicy Mulksu z wyjazdowego meczu. Tym razem wyższość zawodników z Łasku uznać musieli gracze ze Stolca, a więc tamtejsza Iskra.

Kartki: Michalski, Marciniak (żółte)

Świątek -Pabisiak, Świerczewski, Marciniak, Stępień, Michalski, Gromada, Starzyński, Klocek (75' Trzciński), Janeczek (75' Raduch), Brajtenbach (56' Królak).

Widzów: około 50

Od początku meczu drużyna Mulksu uzyskała przewagę i już w pierwszych minutach spotkania stworzyła sytuacje bramkowe, wtedy jeszcze jednak piłka wpaść do bramki rywali nie chciała. Co się jednak odwlecze to nie uciecze. Wynik otworzył niezawodny jak zwykle Dominik Gromada już w 9 minucie meczu strzałem spoza pola karnego. Mamy wiec 0-1 i doskonałe rozpoczęcie meczu. Kolejne minuty to przewaga Mulksu i nieliczne akcje drużyny gospodarzy. Dobrze dziś dysponowani zawodnicy Mulksu zdecydowanie częściej zatrudniali bramkarza Iskry niż ci Sławka Świątka. Jak zwykle na wysokim poziomie zagrał Dominik Gromada, sporo zamieszania siał tez w szykach obronnych gości Dominik Janeczek, a nasi obrońcy poza kilkoma wyjątkami nie dali za dużo pograć zawodnikom ze Stolca, Szczególnie Wiktor Marciniak powalczył dziś w powietrzu z zawodnikami ze Stolca.

Mulks praktycznie od początku przeważał, a udokumentowaniem tego był kolejny gol. Tym razem Dominik Janeczek znalazł sposób na pokonanie bramkarza, a asystę przy tym golu zaliczył Dominik Gromada. Jest 32 minuta i prowadzimy 0-2. Takim tez wynikiem kończy się pierwsza połowa meczu.

Drugą połowę zaczynamy bez zmian personalnych. Obraz gry jednak wyrównał się a w 46 minucie dobrą akcję mają gospodarze. W sytuacji sam na sam doskonale interweniuje jednak nasz bramkarz. Kolejne minuty to wyrównana gra a właściwie spadek jej poziomu, kiedy to nasi zawodnicy przyjęli styl gry Iskry. Reprymenda trenera i zmiana sposobu gry sprawiły, że gra naszych zawodników poprawiła się. Na boisku w miejsce rozgrywającego dobre zawody Dominika Brajtenbacha pojawił się w 56 minucie Kamil Królak. W 70 minucie kolejną dobrą akcje lewą stroną przeprowadził Dominik Janeczek- dośrodkował w pole karne, a tam Damian Klocek skierował piłkę głową do bramki Iskry. Prowadzimy wiec 0-3. W 75 minucie mamy kolejne zmiany a na boisku pojawiają się Bartek Trzciński i Dominik Rudach w miejsce strzelców bramek Dominika Janeczka i Damiana Klocka. Po tych zmianach co chwila zagrażamy bramce gospodarzy, ale swoich stuprocentowych nie wykorzystują nasi napastnicy. Szczególnie Kamil Królak, który nie miał dziś szczęścia pod bramką rywali. W 82 minucie akcje przeprowadzają właśnie gospodarze i tym razem po ich dośrodkowaniu i błędzie "Świętego" jeden z nich pakuje z bliska piłkę do bramki. Pomimo straty gola zwycięstwo naszej drużyny nie było zagrożone i wynik do końca spotkania nie zmienił się.

Mulks zdobywa w Stolcu kolejne punkty, utrzymując kontakt z drużyną Pogoni i Victorii Szadek. Po meczu, co powoli staje się tradycją, sponsor Centrum Doradztwa Kredytowego ufundował nagrody niespodzianki dla wyróżniających się graczy w naszej drużynie. Otrzymali je strzelec gola Dominik Janeczek i walczący dziś na obronie Wiktor Marciniak.

Źródło: Mulks Seniorzy

14:35, 25.04.2016 r.