Czwartek, 25 kwietnia 2024 r., imieniny Jarosława, Marka, Elwiry

MALS powoli zmierza do końca

(fot. mals.laskovia)

W niedzielę rozegrana została przedostatnia kolejka Miejskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Po meczach dziesiątej serii spotkań doszło do kilku przetasowań w tabeli i o ostatecznej kolejności w rozgrywkach zadecydują starcia zaplanowane na 1 maja.

Już o 9:00 rano rozpoczął się najciekawiej zapowiadający się mecz tego dnia, w którym prowadzący w tabeli Kombajn zmierzył się z Kodżirasami. Po dwóch setach kombajniści prowadzili 2:0 i wszystko wskazywało na to, że dopiszą do swojego konta kolejne trzy punkty i do ostatniej kolejki przystąpią z pozycji lidera. Kodżirasy nie dały jednak łatwo za wygraną i doprowadziły do tie-breaka, odbierając rywalom cenne oczko. W decydującym secie Kombajn nie dał szans przeciwnikom i gładko zwyciężył 15:8, a w całym meczu 3:2.

Punktową stratę Kombajnu wykorzystała Energia, która zmierzyła się z Łaskovią. Mecz zakończył się wynikiem 3:1, a trzy punkty ugrane przez pabianicki zespół sprawiły, że ponownie zrównał się on z głównymi rywalami do tytułu mistrzowskiego, wyprzedzając Kombajn lepszym bilansem setów. O złotym medalu zadecyduje więc spotkanie ostatniej kolejki, w którym oba zespoły zmierzą się w bezpośrednim starciu.

Drugie zwycięstwo w rozgrywkach odniosły Dziki, które po zaciętym meczu 3:1 pokonały Łask-awców. Dzięki wygranej zespół Dzików wskoczył na dziewiąte miejsce w ligowej stawce.

Zespół Wings po dość niespodziewanym zwycięstwie nad Kodżirasami w poprzedniej kolejce, tym razem musiał uznać wyższość rywali i uległ 1:3 GOKiS-owi Zapolice. Porażka sprawiła, że żołnierze z 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego spadli na ósme miejsce w tabeli, ale wciąż zachowali szansę, by w ostatniej kolejce awansować o jedno oczko wyżej.

Szanse na trzecie miejsce na podium zachowały jeszcze dwa zespoły: Ksiezyc.pl ze Zduńskiej Woli, który w trzech setach rozprawił się z WXMEDIA Kolumna oraz Gryf, który mecz przedostatniej kolejki rozegrał awansem tydzień wcześniej, pokonując pabianicki Floyd. W lepszej sytuacji przed decydującymi starciami jest Gryf, któremu do zapewnienia sobie brązowych medali wystarczy wygranie dwóch setów z Dzikami. Ksiezyc.pl nie dość, że musi pokonać za trzy punkty Łaskovię to dodatkowo musi liczyć na potknięcie przeciwników.

Ostatnia kolejka już w najbliższą niedzielę, 1 maja. Serdecznie zapraszamy do hali przy Berlinga. Po ostatnim meczu odbędzie się uroczyste zakończenie rozgrywek, a najlepsze zespoły i zawodnicy otrzymają pamiątkowe nagrody.

10. kolejka MALS – 24.04.2016

Kombajn – Kodżirasy 3:2 (25:23, 25:14, 22:25, 22:25, 15:8)
Gryf – Floyd Pabianice 3:1 (25:21, 25:17, 24:26, 25:19) – mecz rozegrany awansem
Łaskovia – Energia Pabianice 1:3 (21:25, 15:25, 27:25, 17:25)
Łask-awcy – Dziki 1:3 (25:21, 25:27, 21:25, 22:25)
WXMEDIA Kolumna – Ksiezyc.pl 0:3 (19:25, 24:26, 19:25)
Wings – GOKiS Zapolice 1:3 (29:27, 20:25, 16:25, 20:25)