Piątek, 29 marca 2024 r., imieniny Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Zwycięstwo MULKSu nad drużyną z Janiszewic

Bardzo dobry mecz obejrzeli w minioną niedzielę, 1 maja, kibice w Janiszewicach. Piękna pogoda sprawiła ze na trybunach ładnego stadionu Towarzystwa Sportowego zasiadła spora liczba kibiców.

Drużyna Mulksu jechała dziś do Janiszewic z przekonaniem ze czeka nas  naprawdę ciężka przeprawa i  trzy punkty które chcemy zdobyć nie przyjdą łatwo.... Tak też było. Dokładnie o 17.00 arbiter tego meczu Tomasz Szala zagwizdał po raz pierwszy. Lepiej zaczęła nasza drużyna stwarzając przewagę na boisku. Mulks od początku przejął inicjatywę a efektem tego były dwie dobre akcje Dominika Gromady. W 7 minucie w sytuacji sam na sam górą był bramkarz z Janiszewic natomiast kilka chwil później jego strzał ląduje na słupku bramki gospodarzy.

Po kilkunastu minutach meczu gra wyrównuje się. Obie drużyny walczą bez odkładania nogi a gra toczy się w środku pola. Pomimo ze obie ekipy nie stwarzały zbyt dużo sytuacji podbramkowych to mecz i gra mogła się podobać. W drugiej części pierwszej połowy więcej z gry mieli gospodarze co widać było po ilości rzutów rożnych. Drużyna Janiszewic miała ich w pierwszej połowie aż siedem. Na szczęście nasi zawodnicy odrobili pracę domową z poprzednich pojedynków i tym razem nie dali się zaskoczyć przy stałych fragmentach gry. Pomimo tego do przerwy schodziliśmy do szatni z wynikiem bezbramkowym.

Po przerwie zaczynamy tą samą jedenastką i oglądamy podobną grę co w pierwszych 45 minutach. Obie drużyny walczą w środku pola nie odpuszczając. W 52 minucie podobną akcję jak ta z 7 minuty przeprowadza Dominik Gromada i tym razem nie daje szans bramkarzowi pokonując go strzałem po ziemi.

Prowadzimy w Janiszewicach 0-1. Kolejne minuty to próby podwyższenia wyniku przez Mulks i wyrównania przez gospodarzy. Gra staje się coraz bardziej ostra co skutkuje żółtymi kartonikami których zawodnicy obydwu drużyn zobaczyli aż sześć. W 55 minucie trener przeprowadza dziś pierwsza zmianę za Mateusza Milcza na boisku pojawia się Łukasz Gamoń. W 65 minucie bramkarza Mulksu Krystiana Klewina, podobnie jak Janiszewic, wyręczył także dziś jeden z elementów bramki . W 65 minucie meczu piłka po strzale zawodnika TS-u wylądowała na naszej poprzeczce. Kolejne minuty to obrona wyniku przez naszych zawodników. Spowodowało to że gra zrobiła się chaotyczna i więcej składnych akcji przeprowadzali gospodarze. Na szczęście jednak nasi defensorzy nie pozwalali im dziś na zbyt wiele a akcje Janiszewic kończyły się raczej na szesnastym metrze boiska. Dzięki dobrej postawie całej drużyny dowozimy wynik 0-1 do końca meczu i zdobywamy bardzo ważne trzy punkty.

Po tym zwycięstwie utrzymujemy kontakt z czołówką i zwiększamy nad naszym dzisiejszym rywalem oraz drużyną Sokoła Goszczanów który dziś przegrał z Unią Męka. Podtrzymujemy także passę zwycięstw.

Na koniec należy pochwalić całą drużynę za walkę, za zdobyte trzy punkty i za dobrą atmosferę w drużynie. Na słowa pochwały zasłużyli wszyscy zawodnicy którzy byli dziś na meczu w Janiszewicach nie tylko grający dziś, ale także rezerwowi.
     Dziękujemy też sponsorom drużyny. Słonecznej Motoryzacji Pana Tomasza Twardowskiego, Szkole językowej Anglostrefa, firmie Night Driver TAXI Łask, sklepom Biedronka oraz Kaufland, który również postanowił wspierać Mulks a także za ufundowanie upominków indywidualnych dla zawodników firmie Centrum Doradztwa Kredytowego. Dziękujemy tym firmom za wsparcie i pomoc licząc ze inne firmy z Łasku pójdą w ich ślady.

Dziękujemy kibicom za doping i za to ze zawsze na was możemy liczyć nie tylko na meczach w Łasku.