Piątek, 29 marca 2024 r., imieniny Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Pogotowie Reporterskie

Piotrek wicemistrzem Polski Niesłyszących w siatkówce

Niezmiernie nam miło poinformować że Wasz mieszkaniec zdobył Wicemistrzostwo Polski Niesłyszących w siatkówce. Piotrek Maciejewski jest naszym zawodnikiem (ŁKSG łódź), pochodzi z Kolumny.

14-15 maja w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Polski Niesłyszących w siatkówce. Drużyna ŁKSG Łódź zajęła drugie miejsce.W pierwszym meczu zmierzyli się ze Spartanem Lublin.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1. W drugim meczu łodzianie zmierzyli się z Raciborzem, wydawało się że będzie to łatwiejszy mecz nic z tego. Pierwszy set poszedł gładko, ŁKSG wygrał 25 do 15. Kolejne dwa sety były bardzo wyrównane, Odra bardzo dzielnie się broniła, stawiała dobry blok, przez to wyrwała jednego seta.

Ostatni set łodzianie wygrali pewnie 25:18. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla ŁKSG.W niedziele odbył się finał pomiędzy Łodzią a Olsztynem. Jak co roku te spotkania są bardzo emocjonujące. Obie drużyny prezentują wysoki poziom gry. Pierwszy zwyciężył ŁKSG 25:23. W drugim secie obie drużyny szły w "łeb w łeb", ostatecznie wygrał Olsztyn.

W następnym secie było bardzo podobnie, tym razem zwyciężyli łodzianie 25:23. Czwarty set był zdecydowanie lepszy dla gospodarzy, ŁKSG miał problem w obronie, atakujący mieli problem z przebiciem się przez szczelny blok olsztynian, ten set zakończył się 25:19 dla Warmigu. Ostatecznie mecz miał rozstrzygnąć "tie-break".

Początek seta był znakomity dla łodzian było 6:2, rywale mylili się w ataku i na zagrywce. Po zmianie stron coś się zepsuło w ekipie łodzian, trzykrotnie stracili punkty w bloku i niestety zwyciężył Olsztyn 15:8. Warmig po raz czwarty został z rzędu został mistrzem, a ŁKSG zajął drugie miejsce.

Trzecie miejsce przypadło natomiast ekipie z Lublina która pokonała Odrę Racibórz 3:1.