Piątek, 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, Tymona, Pafnucego

Osiem goli MULKSU na zakończenie sezonu!!

(fot. Mulks Seniorzy)

W bardzo dobrym stylu zakończyli sezon 2015/2016 zawodnicy Międzyszkolnego Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego z Łasku. W niedzielne popołudnie nie dali szans rywalom z Męki, pokonując ich aż 8-0.

Kartki: Mateusz GLIŃSKI (żółta)

Klewin - Milcz (62' Gliński), Pabisiak, Stępień, Świerczewski - Janeczek, Michalski, Starzyński  (65' Raduch), Gromada - Sęczkowski (57' Kanios), Królak (45' Brajtenbach).

Widzów: około 110

Po tym okazałym zwycięstwie sezon o mistrzostwo sieradzkiej klasy A grupy II ukończyliśmy na najniższym miejscu podium!!!

Na gole na łaskim CSiR długo czekać nie trzeba było. Festiwal strzelecki już w 20 minucie rozpoczął Dominik Janeczek, wykańczając precyzyjne dośrodkowanie z prawej strony Dominika Gromady. Pierwsze dwadzieścia minut to jednak dość wyrównana gra obu drużyn i obie w tym czasie miały swoje sytuacje bramkowe. Po zdobyciu bramki numer jeden coraz większą przewagę zaczęli uzyskiwać nasi zawodnicy a potwierdzeniem tego była kolejna bramka. W 30 minucie kolejnym dobrym podaniem obsłużył Dominik Gromada tym razem Kubę Sęczkowskiego, a ten podwyższył na 2-0. Osiem minut później ten sam zawodnik już bez asysty po raz trzeci pokonał słabo broniącego dziś bramkarza Unii i prowadzimy 3-0. W 44 minucie meczu dobrym strzałem popisuje się Kamil Królak i ustala wynik w pierwszej połowie na 4-0.

Na drugą połowę wychodzimy bez zmian personalnych i z przekonaniem ze w tym meczu karty zostały już chyba rozdane. Trener postanawia wiec dać pograć zmiennikom i na boisku pojawiają się kolejno Dominik Brajtenbach, Krzysiek Kanios, Mateusz Gliński i Dominik Raduch. Szczególnie ten pierwszy zanotował dobre wejście, zdobywając trzy gole. W 55, 58 i 88 minucie meczu Dominik Brajtenbach pokonał bramkarza Unii, notując tym samym hattrick klasyczny! W międzyczasie bramkę w 62 minucie zdobył Tomek Starzyński i wynikiem 8-0 pożegnaliśmy się z kibicami naszej drużyny w tym sezonie ligowym.

Podsumowując, w kolejnym meczu pokazaliśmy dobry futbol, a kibice licznie zgromadzeni na stadionie mogli oglądać sporo bramek, do czego już chyba ich przyzwyczaili nasi zawodnicy. Oczywiście celem naszej drużyny było miejsce w pierwszej dwójce dające awans, ale niestety nie udało się. Patrząc jednak na wyniki w debiutanckim sezonie, można stwierdzić, że pierwszy sezon Mulksu należy zaliczyć na bardzo duży plus. W rozgrywkach sieradzkiej klasy A zwyciężyliśmy dwadzieścia meczów, pięć zremisowaliśmy i w pięciu ponieśliśmy porażki. Strzeliliśmy 109 bramek, tracąc 36 goli. To na razie podstawowe statystyki na szczegółowe zapraszamy wkrótce...

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu: Włodarzom Gminy Łask za wsparcie finansowe, Kierownictwu łaskiego CSiR za możliwość korzystania z doskonałej infrastruktury a w szczególności sponsorom naszej drużyny:
- firmie MYKOGEN z Karszewa.

Mamy nadzieję, że nadal będziecie z naszym klubem.
Szczególne podziękowania kierujemy do naszych wiernych kibiców za wsparcie dopingiem i wiarę w naszą drużynę w każdym meczu, czy to na łaskim CSiR, czy też w meczach wyjazdowych.