Czwartek, 18 kwietnia 2024 r., imieniny Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

Udany sukces GKS-u Sędziejowice

Po blisko sześciu latach przerwy na stadion gminny w Sędziejowicach powróciła seniorska piłka nożna. GKS Sędziejowice w 1. rundzie Pucharu Polski pokonał TS Janiszewice 3:2.

Piłkarze Gminnego Klubu Sportowego Sędziejowice przystępowali do niedzielnego treningu po zaledwie dwóch tygodniach przygotowań, więc do rywala z wyższej klasy rozgrywek podchodzili z dużym respektem. Tym bardziej, że w okresie przygotowawczym rozegrali dwa niełatwe sparingi z MULKS Łask.

Te dwa tygodnie to olbrzymia praca, zarówno wszystkich zawodników, jak i całego zarządu z prezesem Pawłem Buczkowskim na czele. Paweł i zarząd pracowali nad sprawami organizacyjnymi, zawodnicy nad przygotowaniem taktycznym i technicznymi. Było ciężko, były chwile zwątpienia, ale przyświecał nam jeden cel reaktywacja seniorskiej piłki w Sędziejowicach.

Niedziela należała do debiutantów. Piłkarze GKS-u od początku wkładali do gry całe serce i ku uciesze licznie zgromadzonej publiczności na przerwę schodzili prowadząc 2:0 po trafieniach Fabiana Zawadzkiego i Adriana Urbaniaka. Już w wtedy wszyscy zrozumieli, że dotychczasowe trudy przyniosły efekty, a niespodzianka okazała się być w zasięgu ręki.

Po zmianie stron kolejną bramkę na swoim koncie zapisał Adrian Urbaniak i już nawet dwa gole przyjezdnych w ostatnich minutach nie zdołały wprowadzić nerwowości w szeregi gospodarzy.

Ostatecznie GKS pokonał TS Janiszewice 3:2 i awansował do II rundy Puchary Polski. Była radość drużyny ale i gromkie brawa sędziejowickiej publiczności.

Rywala „Niebieskich" poznamy podczas losowania, które odbędzie się w środę 27 lipca br. w siedzibie OZPN w Sieradzu.

GKS Sędziejowice – TS Janiszewice 3:2 (2:0)

Bramki: Adrian Urbaniak (2), Fabian Zawadzki

Kartki: Fabian Zawadzki, Damian Brodziak (obaj żółte).

Skład GKS: Brodziak (Świątek) – Piechol, Zakrajda, D. Wojna, Wdowiński (Otocki) – Zawadzki, P. Wojna, P. Buczkowski (Kaczmarek), Górny, Urbaniak - Klamecki.

Źródło: Gmina Sędziejowice

19:00, 26.07.2016 r.