Środa, 24 kwietnia 2024 r., imieniny Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Pogotowie Reporterskie

3.etap Po Ziemi Łódzkiej- Łask (zdjęcia, video)

Filip Maciejuk z K.S. Pogoń Mostostal Puławy został zwycięzcą 3. etapu Wyścigu Kolarskiego „Po Ziemi Łódzkiej”. Nowym liderem wyścigu został Czech Vojtech Sedlacek z grupy Bohemia Regional Team.

Zobacz zdjęcia:
Wyścig Po Ziemi Łódzkiej- Łask

Kolarze w piątek ścigali się po liczącym 98,5 kilometra etapie „Po powiecie łaskim”. Start i metę etapu zlokalizowano na Placu 11 Listopada w Łasku, a trasa wyścigu prowadziła również przez teren Gminy Buczek i Gminy Sędziejowice. Do mety dojechało w sumie 86 zawodników, z których najszybszy był Filip Maciejuk z K.S. Pogoń Mostostal Puławy. Drugie miejsce zajął Dominik Drdek z Bohemia Regional Team, a trzecie Leon Heinschke z RSC Cottbus II.

Na łaskim etapie rozegrane zostały również rywalizacje dodatkowe o premię specjalną Małgorzaty Mysur, którą wygrał Mikita Kharlanu z Białorusi oraz Memoriał Piotra Bukszyńskiego i Kamili Niemier, którego zwycięzcą został Szymon Krawczyk z SMS Toruń.

W klasyfikacji generalnej nastąpiła zmiana lidera. Po trzech etapach został nim Vojtech Sedlacek z Czech. On też został liderem w klasyfikacji siedemnastolatków. Dotychczasowy lidera, Dzmitry Nazaranka dojechał na metę na 24. pozycji. W klasyfikacji punktowej – czerwona koszulka – prowadzi Filip Maciejuk z Pogoni Puławy. W klasyfikacji aktywnych natomiast Szymon Krawczyk z SMS Toruń.

W sobotę 20 sierpnia, rozegrany zostanie ostatni etap 23. Wyścigu Kolarskiego „Po Ziemi Łódzkiej” – Karton Polska Tour. Start rywalizacji „Dookoła Buczku” zaplanowano na godzinę 12.00.

POBIERZ: Pełna lista wyników 3. etapu

Skomentuj [ 5 ]
15:25, 20.08.2016 r.

Powrót do strony głównej

Wasze komentarze

dionizy @ 22:03, 20.08.2016r. IP: *.*.43.90

Zainteresowanie takie sobie, można nawet powiedzieć, że żadne, a przecież do Łasku zawitała dyscyplina sportowa, w której jak pokazują ostatnie dni, na świecie coś znaczymy, w przeciwieństwie do piłki kopanej, gdzie leje nas kto tylko może, ze przypomnieć tylko ostatnie "sukcesy" naszych kopaczy w eliminacjach klubowych rozgrywek europejskich. Wiecie gdzie są takie miasteczka jak Haderslev czy Tetovo? Drużyny z tych europejskich miasteczek zlały naszych kopaczy z łekstraklasy! Warto wspomnieć, że byle jaki kopacz z łekstrakalsy za to byle jakie kopanie miesięcznie kosi mniej więcej tyle ile polski emeryt ma emerytury przez 2 lata.

KRIS @ 22:53, 20.08.2016r. IP: *.*.149.36

do dionizy...
z całym szacunkiem dla tych młodych kolarzy ale.... nie znam dyscypliny sportu w której byłoby tylu "dopingowiczów" co w kolarstwie...mogli niektórym obrzydzić ten sport...!!!

dionizy @ 00:02, 21.08.2016r. IP: *.*.43.90

Francuzi obliczają, że na trasie tegorocznego Tour de France mogło być nawet 12 mln widzów.

mietek @ 07:57, 21.08.2016r. IP: *.*.247.133

Kiedys , dawno temu, bardzo lubiłem kolarstwo. Pewnie to zasługa ojca. Z pasją oglądalismy relacje w telewizji, a jak działo się coś w realu też uczestniczyliśmy. Pasja przybladła, ale z szacunku dla organizatorów i tych młodych kolarzy byłem i patrzyłem. Nie długo, ale jednak. Jako jeden z nielicznych.
A w rynku to nawet ze sklepów sie nie chciało pracownikom wyjrzeć i sprawdzić, co się dzieje.
Dziwne miasteczko.

max @ 11:25, 21.08.2016r. IP: *.*.8.207

KRIS, kolarstwo zawodowe, zorganizowane w UCI Pro Tour, jest jedną z niewielu dyscyplin, które jakiś czas temu poradziły sobie skutecznie z "dopingowiczami". Tam to już historia, rzeczywiście przykra, ale już historia. Za to inne dyscypliny jeśli w porę nie uderzą się w piersi, czeka jeszcze niejedno trzęsienie ziemi, co najmniej takie jakie obecnie przeżywają Rosjanie czy polskie ciężary.