Sobota, 20 kwietnia 2024 r., imieniny Agnieszki, Czesława, Amalii

Pokaz siły Orkana w Błaszkach

Lider pokonany na własnym boisku aż 7:0 ! Piast Błaszki - GKS Orkan Buczek 0:7 ! Gole strzelili: Patryk Niciak 2, Tomasz Marecki 2, Damian Cieplucha, Kamil Szymanek i Piotr Głowiński po 1.

Zgodnie z planem o godzinie 14:50 ruszyliśmy w podróż do Błaszek. Piast to lider tabeli po pierwszej kolejce [wygrał w Łaszewie 5:0]. 21 sierpień to 233 dzień roku, 21 sierpnia 1972 przeniesiono produkcję Syreny z Warszawy do Bielska-Białej, ale też 21 1821 r.urodził się Wilhelm Heinrich Schubler [lekarz i homeopata] którego metody stosuje w niektórych przypadkach nasz doktor Rafał "Housequinn" Witusik, "czyli podobne leczy podobne". Podróż przebiegała z deszczem, za sterami Rafał Ratajewski. Na rondzie Sieradzkich Żołnierzy Łączności poczułem, że dzisiaj będzie dobrze i ogarnął mnie spokój.

Błaszki przywitały nas lekkim deszczem, mieliśmy jeszcze zaplanowany spacer i zwiedzanie Błaszek, a przewodnikiem miał być grający wcześniej Błaszkach z powodzeniem Patryk Kaczmarek. Czas na to niestety nie pozwolił. Już na rozgrzewce Orkana widać było moc i siłę, byli pewni siebie i świadomi własnych umiejętności. Orkan w tradycyjnych strojach.

Białe getry, czerwone spodenki i biało-czerwone koszulki. Od pierwszej minuty trener Jacek Berensztajn desygnował: Sam w bramce, Kuba Faryś, Jacek Popek, Damian Cieplucha i Rafał Staszczyk w obronie, w linii pomocy Łukasz Serafinowicz, Patryk Niciak, Patryk Kaczmarek i Damian Kieraś, w napadzie Dariusz Szymanek i Kamil Szymanek. Od samego początku zarysowała się nasza przewaga, która rosła z każdą minutą. Bardzo aktywny był Damian Kieraś.

Gol wisiał w powietrzu i w 7 minucie Jacek Popek zagrał prostopadłą piłkę do Damiana Kierasia. Nasz dynamiczny skrzydłowy ruszył do piłki, do piłki ruszył też bramkarz i nie dotykając piłki sprowadził Damiana do parteru. Arbiter nie miał wątpliwości. Rzut karny. Piłkę pieczołowicie ustawił sobie Patryk Niciak i wykonał 11 bezbłędnie. Zegar pokazywał 8 minutę i 12 sekundę. Za chwilę arbiter mógł podyktować, a nawet powinien kolejną jedenastkę.

Zagranie piłki ręką, ale tym razem się gospodarzom upiekło. W 15 minucie po strzale Darka Szymanka Orkan wykonywał rzut rożny, do piłki podszedł Patryk Niciak i świetnie zagrał na krótki słupek, tam jak z pod ziemi wyrósł Damian Cieplucha i mocnym strzałem wewnętrzną stroną stopy umieścił piłkę w siatce. Piłka jeszcze odbiła się od słupka i zatrzepotała w sieci. Orkan był wyraźnie lepszy. Pewny w obronie, a obrońcy Piasta musieli mieć oczy w koło głowy, by ogarnąć naszą siłę rażenia. Szalał na prawej stronie Rafał Staszczyk i to właśnie "Stachu" w 38 minucie akcję prawą stroną zrobił, dynamicznie w pole karne wdarł się i zagrał do Patryka Niciaka.

Kapitan drużyny pomimo ostrego kąta przyjął piłkę spojrzał i mocnym uderzeniem posłał piłkę pod poprzeczkę bramki, strzał nie do wyjęcia. Orkan 3, Piast 0. Gdy już zbliżał się koniec pierwszej połowy Jacek Popek zagrał prostopadłą piłkę w stronę Kamila Szymanka, sprytnie zachował się Kuba Faryś, który jeszcze przebił piłkę. Kamil wyszedł sam na sam i bez problemów, z wielkim spokojem umieścił piłkę w siatce. Gol do szatni i prowadzenie 4:0.

Trener mógł być zadowolony z postawy drużyny. Piast jedynie mając jakiś stały fragment gry próbował coś zdziałać, ale nasi stoperzy i czujny na przedpolu Sam czyścili wszystko. Druga połowa też toczyła się pod nasze dyktando, bliski gola był Łukasz Serafinowicz, mocno postraszył bramkarza Darek Szymanek. Na boisku w różnych odstępach czasowych pojawili się Piotr Głowiński, Tomek Marecki, Adam Dobrowolski, Andrzej Lotczyk, Jakub Kopa i Bartek Pająk.

W 63 minucie rzut rożny wykonał Patryk Niciak, do piłki wyskoczył Damian Cieplucha, jednak został wyblokowany. Piłka spadła pod nogi Piotra Głowińskiego, który złamał do środka i widząc gąszcz zawodników przed sobą sprytnym, technicznym uderzeniem po ziemi ulokował ją w siatce. Orkan na 5 !!!. Nie upłynęło 120 sekund, a Darek Szymanek posłał petardę na bramkę Piasta. Piłka trafiła w słupek tuż  przy spojeniu. Trener Jacek Berensztajn cały czas motywował i podpowiadał zawodnikom. W 77 minucie swój instynkt snajpera pokazał Tomek Marecki.

Nikt się tego nie spodziewał, a już najmniej bramkarz, który prowadził sobie piłkę nie czując zagrożenia. I wtedy jak spod ziemi wyrósł Tomek Marecki i bez problemów zabrał piłkę i strzelił do pustej bramki. 4 minuty później Tomek poprawił swój dorobek. Świetnie z lewego skrzydła zagrał Piotrek Głowiński, jeszcze po drodze piłkę dzióbnął Bartek Pająk, a ta trafiła pod nogi Marakesza. Tomek bez problemów ulokował piłkę w siatce.

W 90 minucie Piast stworzył sobie tak naprawdę pierwszą dobrą okazję w tym meczu. Strzał napastnika gospodarzy nakrył kapeluszem Andrzej Lotczyk i pozbawił złudzeń na bramkę honorową i porucznik Borewicz został do samego końca. Ostatni gwizdek. Piękne i wysokie zwycięstwo.

Świetna reakcja drużyny po szalonym meczu w Wieluniu, który już tak nie zareagował i przegrał w Zapolu. Taki Orkan chcemy oglądać. Pewna gra bramkarzy, szczelna obrona kierowana przez Jacka Popka, świetny w środku Patryk Niciak,  mocno pracowali napastnicy skupiając uwagę i stwarzając co rusz zagrożenie pod bramką. Aktywne boczne sektory, dożo dobrego dali w tym meczu zawodnicy wchodzący, Orkan pokazał wielką siłę rażenia. No i na snajpera wyrasta "Ciepły". Drugi mecz i drugi gol naszego stopera, co cieszy nas, a zwłaszcza mentora naszego  zawodnika.

Jak już o mentorze pisane jest to dzień przed meczem urodziny obchodził Jacek Popek. 100 lat i wszystkiego najlepszego panie Jacku !!! Wynik robi atmosferę, a dodatkowo wygrać tak wysoko na tak trudnym terenie. Było gwarno i wesoło w drodze powrotnej, a prawdziwym wodzirejem był Andrzej Lotczyk. Od poniedziałku schodzimy na ziemię, bo jak mawia nasz trener Jacek Berensztajn "jest robota do wykonania" to dopiero początek trudnej drogi i emocji.

Dzięki tej wygranej Orkan awansował na 3 miejsce. Niespodziewanym liderem  z kompletem zwycięstw została Unia Sulmierzyce. Dwie wygrane na koncie mają też Czarni. Tabelę zamyka Wiadawa.

Źródło: Orkan Buczek

12:15, 24.08.2016 r.