Sobota, 20 kwietnia 2024 r., imieniny Agnieszki, Czesława, Amalii

Orkan wraca na właściwe tory

Jak na Światowy Dzień Monitoringu Wody przystało w Chojnych dzisiaj padało. Pogoda nie rozpieszczała i po fali upałów mocno się ochłodziło. Chojne to trudny teren, a Orkanowi ciężko tam było o punkty. Tym razem miało być inaczej, a Orkan pojechał tam rozpocząć wspinaczkę w górę tabeli.

Po dwóch porażkach czas na przełamanie. Orkan wyszedł w składzie: Sam - Kuba, Jacek, Damian, Rafał - Dawid, Patryk, Łukasz [Dawid] - Kamil [Damian], Darek[Adam] - Tomek [Bartek]. Trener Jacek.

Mecz rozpoczął się od strzałów Darka Szymanka i Tomka Mareckiego. Przenikliwe zimno dawało się we znaki zwłaszcza naszemu doktorowi Rafałowi "Housquinn" Witusikowi, który zwalczył zimno gustownym kocykiem.  W 9 minucie Jacek Popek zagrał świetną piłkę  na Tomka Mareckiego. Tomek urwał się obrońcom i dynamicznie wbiegł w pole karne, złamał do środka i został wycięty.

Decyzja mogła być tylko jedna. Rzut karny. Etatowy wykonawca karnych Patryk Niciak i tym razem się nie pomylił i od 10 minuty prowadziliśmy. Radość nie trwała długo, w 15 minucie gospodarze wyrównali. Reakcja naszej drużyny jeszcze szybsza.

240 sekund później Kamil Szymanek sprytnie podał do Tomka Mareckiego, który już wiedział co z piłką zrobić i piekielnie mocnym strzałem sprawdził wytrzymałość siatki. Bramkarz bez szans. Prowadzimy 2:1, bliski strzelenia gola Jacek Popek, minimalnie pomylił się Darek Szymanek, strzał Tomka Mareckiego sparował na rożny bramkarz. Ogólnie mecz zacięty, prowadzony w szybkim tempie, dużo stykówek i gry na pograniczu faulu.

W 36 minucie Dariusz Szymanek idealnie w tempo zagrał do Tomka Mareckiego, który w sytuacji sam na sam pewnym strzałem pozbawił złudzeń bramkarza na skuteczną interwencję. Prowadzimy 3:1. W 42 minucie rywal złapał kontakt, gość wyszedł sam na sam i trafił, ale odpowiedź pierwszorzędna. Dariusz Szymanek wypatrzył nie obstawionego Łukasza Serafinowicza, mocno i precyzyjnie dograł, a Łukasz  wewnętrzną stroną stopy uderzył mocno  po długim pod poprzeczkę. Bardzo piękne trafienie. Do przerwy 4:2 dla Orkana.

Po przerwie gra ani na chwilę nie siadła. Tempo wysokie, agresja, pressing z obu stron. W 59 minucie świetną wrzutką popisał się Jacek Popek. Adresat Kamil Szymanek wyskoczył, na chwilę zawisł w powietrzu jak ptak, który ma za chwilę zaatakować i precyzyjną główką nad bramkarzem, pod poprzeczkę, świetnie technicznie i teoretycznie umieścił piłkę w siatce. I w sytuacji,  gdy wynik wysoki troszeczkę zadbaliśmy o to by  emocje za wcześnie nie opadły.

W 61 minucie na szalony atak zdecydował się rywal i w sprzyjających dla niego okolicznościach, wyszedł na dogodną. Nastąpił faul po którym gospodarze mięli wolnego z bliskiej odległości, a Damiana sędzia wysłał do szatni. Wolny i piłka w siatce. Wynik 5:3 dla Orkana nie uległ już zmianie, ale rywale do końca walczyli o poprawę rezultatu.

Orkan jednak  mógł podwyższyć wynik. Mocny strzał Jacka Popka z wolnego i piłka zmierzająca do bramki trafiła w głowę obrońcy. Świetnie prawą stroną urwał się Łukasz Serafinowicz i wrzucił w pole bramkowe. Odrobinę za mocno, Tomek Marecki nie zdążył, a zamykający akcję Dawid Liśkiewicz z mocno go naciskającym obrońcą minimalnie się pomylił. Raz bramkarz w ostatniej chwili uprzedził Damiana Kierasia. Ogólnie drużyna wykonała plan i gramy dalej.

Nie zwalnia tempa Michał Krzciuk i Unia Sulmierzyce. Komplet zwycięstw i 18 punktów na koncie. Za ich plecami Pogoń po zwycięstwie w Szadku i dzięki remisowi Piasta z Czarnymi. Ogólnie tabela się spłaszczyła. Orkan do drugiego miejsca ma tylko 3 punkty. Wyraźnie prowadzą Sulmierzyce, ale teraz czeka ich seria trudnych meczów.

Źródło: GKS Buczek

Skomentuj [ 1 ]
14:25, 21.09.2016 r.

jola @ 04:04, 22.09.2016r. IP: *.*.129.24

,,świetnie technicznie i teoretycznie umieścił piłkę w siatce'' to strzelił gola cz myślał że strzelił?