Czwartek, 27 kwietnia 2017 r., imieniny Teofila, Zyty, Żywisława

Szukaj w serwisie »

Uwaga! smog!

Na terenie miasta Pabianice nastąpiło przekroczenie poziomu alarmowego stężenia pyłu PM10 (wynoszące 300 μg/m3 - wartość 24-godzinna), a na terenie miast Łódź, Piotrków Trybunalski, Radomsko wystąpiło przekroczenie poziomu informowania o ryzyku przekroczenia poziomu alarmowego stężenia pyłu PM10 (wynoszące 200 μg/m3 - wartość 24-godzinna).

Najwyższe wartości stężenie pyłu PM10 osiągneło w godzinach nocnych nad ranem wartość stężenia spadła średnio o 40%. Ryzyko przekroczenia poziomu alarmowego przez kolejne 24 godziny jest duże.

Zaleca się unikanie przebywania na otwartej przestrzeni połączonego ze wzmożonym wysiłkiem fizycznym. Najbardziej narażone na negatywne działanie pyłu są osoby cierpiące na choroby górnych dróg oddechowych i układu krążenia, osoby w wieku podeszłym, dzieci, kobiety w ciąży.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Łodzi.


http://www.wios.lodz.pl/

Skomentuj [ 9 ]
14:04, 16.02.2017 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

tomek @ 15:28, 16.02.2017r. IP: *.*.46.147

A w Łasku nikt się smogiem nie przejmuje. Po dwudziestej to nieraz nie da się okna otworzyć. A na dworze jest tak jakby łeb w komin włożył.

;) @ 17:10, 16.02.2017r. IP: *.*.17.74

a to co wyprawia nasz stary,pamiętający czasy PRL .... SUPERSAM..... to jest mistrzostwo świata... powinni mandaty dostawać !!!!!!

k @ 17:24, 16.02.2017r. IP: *.*.159.164

a co wyprawia? coś zabronionego? zgłosiłeś to, czy tak sobie tylko kwękasz?

Michał @ 19:53, 16.02.2017r. IP: *.*.132.2

Słuchając mediów mam wrażenie że problem smogu pojawił się w tym roku. Tak jakby wcześniej problem nie istniał. Oczywiście że smog jest szkodliwy ale afera jaką się teraz robi przekracza ludzkie pojęcie. I tak dziś jest o wiele lepiej niż 20 lat temu.

menel @ 01:55, 17.02.2017r. IP: *.*.253.147

patrzcie jak wami łatwo manipulować
trochę media rykną kwikną kilku cwaniaków robi od razu kasę na takim głupim niby smogu
wy chyba nie pamietacie lat 80
szkoda mi was oj szkoda nie długo sami sie powykańczacie bez smogu

Uovca @ 08:11, 17.02.2017r. IP: *.*.36.86

W latach osiemdziesiątych na Śląsku ludzie masowo umierali na choroby płucne. Nikt nic z tym nie robił, to znaczy, że teraz też nie trzeba?
Meneli szlag nie trafi, ale zwykłym ludziom zależy na własnym zdrowiu...

czarek @ 08:57, 17.02.2017r. IP: *.*.18.113

Popieram Uowca w pelni .Ma racje .Dodam takze ,ze wszyscy pracujacy na powietrzu powinni miec sluzbowe maski . W Polsce policja juz ma .Ciekawe czy ma tez w Lasku dla tych ,ktorzy pracuja w patrolach pieszych .Z informacji powyzszych wynika ,ze Pabianice pod wzgledem zapylenia maja pierwsze miejsce,. Wobec tego nie dziwie sie ,ze polowa Polakow chce wyjechac z kraju...........

Tytus @ 10:00, 17.02.2017r. IP: *.*.47.33

Przedmówcy mają rację. W latach 80, 90 było znacznie gorzej. Gdy w kraju dokonywała się zmiana ustrojowa a gospodarka zaczynała funkcjonować wg wytycznych byłego tow. Balcerowicza, tzn. wszystko poszło na żywioł, sprzedawano nam jako opał jeszcze większy s.y.f niż obecnie. Starsi mieszkańcy jeszcze dziś pamiętają dziesiątki kamazów, jeżdżących od domu do domu, od wioski do wioski, wyładowanych do granic niemożliwości czymś, co tylko ceną przypominało węgiel. Palić to to się nie chciało, ciepła nie dawało żadnego, za to z kominów kopciło się jeszcze okrutniej niż teraz, a jedynym składnikiem popiołu w zasadzie był kamień. Na Śląsku znikła wówczas niejedna hałda.

A gdy ludzie padali jak muchy na zawały, udary, choroby płuc trąbiło się w mediach, że to efekt złego stylu życia i nieprawidłowego odżywiania - w jednym roku mówiło się, że to efekt za dużej ilości masła w pożywieniu, a w następnym z kolei, że to przez margarynę. A że ciemny lud, w innych okresach nazywany też suwerenem, propagandę medialną łyka jak pelikany narybek, to nadal wciska mu się niezły kit, nadal nie rozwiązując problemu, jakim jest podły, będący całkowicie poza jakimikolwiek kryteriami jakościowymi, polski węgiel sprzedawany odbiorcom indywidualnym.

Węgiel obłożony jest taką ilością podatków, akcyz, koncesji, że chyba tylko wóda i papierosy przynoszą procentowo większy dochód budżetowi państwa, więc nikt się nawet nie dotknie do tego problemu, nie mówiąc już o próbach jakichkolwiek rozwiązań.

Enigma @ 09:02, 18.02.2017r. IP: *.*.46.191

To ja się pytam, czym oddychaliśmy rok wcześniej, dwa, trzy, pięć, dziesięć ...lat temu?.Czyżby stan powietrza, popsuł się tak nagle tylko w tym roku i w końcówce 2016 roku ?

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji      

Najnowsze komentarze

Najnowsze zdjęcia

VIII Memoriał Wojciecha Kabzy

VIII Memoriał Wojciecha Kabzy

Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Kickboxingu

Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Kickboxingu

XII Bieg Jana Pawła II

XII Bieg Jana Pawła II

Minionki w Ptysiu

Minionki w Ptysiu

Liceum w Kolumnie na targach edukacyjnych

Liceum w Kolumnie na targach edukacyjnych

Sprzątanie Grabii

Sprzątanie Grabii

X Sejmik Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych

X Sejmik Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych

Piknik NATO w Piotrkowie Trybunalskim  

Piknik NATO w Piotrkowie Trybunalskim  

W Krainie Narnii po raz trzeci

W Krainie Narnii po raz trzeci

Radni Gminy Sędziejowice czytają dzieciom

Radni Gminy Sędziejowice czytają dzieciom© Copyright 2011-2017 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET