Czwartek, 27 kwietnia 2017 r., imieniny Teofila, Zyty, Żywisława

Szukaj w serwisie »

Puchar Europy WAKO w kickboxingu Proyama

Zawodnicy Proyama Federacja Sportu i Sztuk Walki zdobyli 1 złoto, 4 srebra, 3 brązy i pas extra fight na Pucharze Europy w kickboxingu w Chorwacji.

Grupa #PROYAMA weekend spędziła w Chorwackim Karlovac, gdzie odbył się Puchar Europy WAKO w kickboxingu. Był to bardzo duży turniej, ponieważ zgłosiło się 28 państw, a zliczono ponad 2 tysiące wszystkich zgłoszeń! Organizatorem był Zoran Tigar Cicvara.

W zawodach udział wzięli nasi młodzi adepci z Łasku i Zelowa, kadet młodszy Bartosz Pospiszył, kadeci starsi Paulina Grzegórska i Hubert Kudra, oraz nasze mistrzynie, kadetka starsza Angelika Szczepańska i seniorka Karolina Kubiak.

Naszym coach'owali Stanisław oraz Dawid Kołodziejscy, świetnie odnajdując się kolejny raz w roli trenerów i logistycznym podejściu na tak dużej imprezie.

W piątek po długiej podróży odbyło się ważenie, gdzie wszyscy zmieścili się w swoich kategoriach wagowych. Wagę udało się zrobić dzięki wsparciu profesjonalistów z Columna Medica - Hotel • Klinika, gdyż właśnie tam pani dietetyk stanęła na wysokości zadania układając optymalne diety naszym zawodnikom!Teraz zawodnicy udadzą się na zabiegi regeneracyjne!

Wszystkie nasze walki zostały rozpisane na niedzielę więc sobotę spędziliśmy we wspólnym gronie, relaksując się i nabierając sił na wycieczce nad chorwackim morzem.

Niedziela upłynęła w niemałym stresie i ogromnym tempie. Nasi zawodnicy brali udział w kilku formułach, stąd nazbierało się aż 13 kategorii!

Bartosz startował w dwóch niemal najliczniej obsadzonych kategoriach wagowych - Light Contact i Kick Light do 37 kg. Jako debiutant bardzo dobrze się spisał. Udowodnił swoją przynależnośc do kadry #PROYAMA oraz że nie straszne mu są formuły kickboxingu.

Kolejna debiutantka, Paulina, również walczyła w dwóch kategoriach - Light Contact oraz Kick Light do 50 kg. Pierwsza z nich była przetarciem przez szlaki kickboxingu, natomiast w drugiej zdobyła pierwszy swój kickboxerski, brązowy krążek.

Hubert jako doświadczony zawodnik w karate i kickboxingu przeszedł przez bój w Light Contact i Kick Light do 69kg. W pierwszej z nich na drodze do zwycięstwa stanął mu wybitny Włoch, jednak po udanych eliminacjach wywalczył brąz. Druga formuła natomiast okazała się bardziej emocjonująca, gdyż Hubert przeszedł w pięknym stylu przez walki eliminacyjne i ostatecznie sięgnął po srebrny krążek.

Angelika, nasza młoda Mistrzyni Świata, pokazała swoim przeciwniczkom gdzie raki zimują! W kadetach starszych w Kick Light do 65 kg wszystkie pojedynki skończyła przed czasem! Nie bez powodu wiezie ze sobą złoty medal z pucharem! Swoich sił spróbowała również w juniorach Kick Light oraz w Low Kick - formule ringowej. Tutaj jako najmłodsza z juniorów, bo dopiero zmienia kategorię wiekową, również nie odpuściła swoim starszym przeciwniczkom. W efekcie Angela dołożyła dwie cegiełki medalowe, w pierwszej brąz, a w ringu srebro.

Karolina startowała aż w czterech kategoriach seniorskich. Walki zaczęła od Kick Light seniorów do 50 kg. Kończąc walkę na jednej macie już była wołana do drugiej kategorii na innej macie. To był Kick Light Grand Champion. Jej dwie kategorie toczyły się jednocześnie na obu matach, więc po skończeniu jednej walki przerywnikiem była druga walka a za nią jeszcze czekała Węgierka. Niestety zmęczenie wzięło górę i z pośród dwóch kategorii Karolina wywalczyła srebrny medal. To nie koniec. Karolina miała przed sobą jeszcze dwie kategorie, z których w Low Kick'u zdobyła srebro, a z kategorii Extra Fight wiezie ze sobą swój pierwszy w karierze pas!

To były pierwsze zawody w tym sezonie, które były dobrym egzaminem dla zawodników z przygotowań do zbliżających się w marcu Mistrzostw Polski kickboxingu.
Tak więc nie zwalniamy tempa, Mistrzostwa Polski to eliminacje do Mistrzostw Europy dla juniorów i kadetów w Macedonii a dla seniorów do Mistrzostw Świata w Brazylii!

 

Źródło: PROYAMA
+48

Skomentuj [ 0 ]
15:40, 17.02.2017 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji      

Najnowsze komentarze

Najnowsze zdjęcia

VIII Memoriał Wojciecha Kabzy

VIII Memoriał Wojciecha Kabzy

Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Kickboxingu

Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Kickboxingu

XII Bieg Jana Pawła II

XII Bieg Jana Pawła II

Minionki w Ptysiu

Minionki w Ptysiu

Liceum w Kolumnie na targach edukacyjnych

Liceum w Kolumnie na targach edukacyjnych

Sprzątanie Grabii

Sprzątanie Grabii

X Sejmik Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych

X Sejmik Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych

Piknik NATO w Piotrkowie Trybunalskim  

Piknik NATO w Piotrkowie Trybunalskim  

W Krainie Narnii po raz trzeci

W Krainie Narnii po raz trzeci

Radni Gminy Sędziejowice czytają dzieciom

Radni Gminy Sędziejowice czytają dzieciom© Copyright 2011-2017 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET