Czwartek, 28 marca 2024 r., imieniny Anieli, Renaty, Kastora

LUKS Dobroń przerwał serię Huraganu

(fot. Łaskovia)

Po trwającej od listopada serii sześciu zwycięstw z rzędu siatkarze Huraganu Widawa doznali czwartej porażki w fazie zasadniczej III ligi mężczyzn. Podopieczni Filipa Lipowskiego ulegli w wyjazdowym meczu drużynie LUKS-u Dobroń 3:2.

W pierwszym starciu obu zespołów lepszy okazał się LUKS. Podopieczni Piotra Blomberga zwyciężyli w Widawie 3:0. Dodatkowym smaczkiem sobotniego meczu był fakt, że oba zespoły już wkrótce spotkają się w finale wojewódzkim, tak więc starcie można było określić jako generalną próbę sił przed tym wydarzeniem.

Początek spotkania był bardzo wyrównany i żadna z drużyn przez dłuższy czas nie potrafiła odskoczyć rywalom na więcej niż 1-2 punkty. W końcówce Huragan uciekł miejscowym na 4 oczka (16:20), ale LUKS doprowadził do remisu i mimo iż widawianie mieli 2 piłki setowe, to jednak więcej zimnej krwi zachowali gospodarze zwyciężając po grze na przewagi 27:25.

Druga partia przebiegła pod dyktando zespołu z Dobronia, który od początku odrzucił gości od siatki silną zagrywką, a szczelny blok sprawiał, że siatkarze z Widawy popełniali dużo błędów w ataku. Po nieco ponad 20 minutach LUKS wygrał 25:16 i w całym spotkaniu prowadził już 2:0.

Widawianie nie złożyli jednak broni, na trzeciego seta wyszli bardziej zmotywowani, poprawili przyjęcie i zagrywkę, co przy większej liczbie błędów gospodarzy przyniosło wygraną 21:25.

Podbudowani zdobyciem seta siatkarze Huraganu czwartą partię rozpoczęli od prowadzenia 0:5. W zespole przyjezdnych w dalszym ciągu dobrze funkcjonowała zagrywka, do której Huragan dołożył dobry blok i obronę, co wymusiło na gospodarzach kolejne błędy na siatce. Zwycięstwo gości 17:25 sprawiło, że o wyniku całego meczu miał zadecydować tie-break.

Piąta odsłona była bardzo wyrównana, a przez większość seta żaden z zespołów nie potrafił odskoczyć przeciwnikom na więcej niż 1 punkt. Przy stanie 11:12 Huragan miał kontrę w górze i szansę na trzynaste oczko, ale dobry blok gospodarzy doprowadził do wyrównania. Dwa kolejne punkty padły łupem LUKS-u i to zespół z Dobronia miał dwie piłki meczowe. Pierwszą z nich po długiej, emocjonującej wymianie widawianie obronili. Drugą miejscowi skończyli skutecznym atakiem z lewego skrzydła, zwyciężyli 15:13, a w całym meczu 3:2.

Porażka sprawiła, że LUKS przeskoczył Huragan w ligowej tabeli, ale siatkarze z Widawy ustępują swoim rywalom tylko gorszym bilansem setów. W innym ważnym spotkaniu dwunastej kolejki Siatkarz Wieluń w trzech setach pokonał Juvenię Rawa Mazowiecka i wiele wskazuje na to, że to wielunianie uzupełnią stawkę tegorocznych finalistów ligi wojewódzkiej.

W przedostatniej, trzynastej kolejce Huragan będzie gościł Siatkarza na własnym parkiecie. Mecz odbędzie się w sobotę, 4 marca o godz. 18:00. Areną zmagań będzie hala sportowa Zespołu Szkół w Widawie przy ul. Wieluńskiej.

LUKS Dobroń - Huragan Widawa 2:3
27:25, 25:16, 21:25, 17:25, 15:13

Skład Huraganu: Paweł Niewiadomski, Kamil Jarzyński, Adrian Miller, Maciej Hajdukiewicz, Maksymilian Paszak, Krzysztof Bartkiewicz, Wojciech Stanisławski (libero) oraz Damian Jachacz, Damian Kolmaga

Pozostałe wyniki 12. kolejki ligi wojewódzkiej mężczyzn

SMS PZPS Spała IV - Kasztelan Rozprza 3:0 (27:25, 25:22, 25:18)
Siatkarz Wieluń - Juvenia Rawa M. 3:0 (25:19, 25:11, 25:20)
Stal Głowno - Volley Team Żychlin 3:0 (25:15, 25:19, 26:24)

8. Volley Team Żychlin - 0 pkt

Cztery najlepsze zespoły (z wyjątkiem SMS PZPS Spała IV) wezmą udział w turnieju finałowym, który zostanie rozegrany w dniach 31 marca - 2 kwietnia. Gospodarzem turnieju finałowego będzie najlepszy zespół po fazie zasadniczej. Dwa najlepsze zespoły finału uzyskają prawo do gry w rozgrywkach centralnych o wejście do II ligi mężczyzn.

Źródło: Łaskovia

Skomentuj [ 3 ]
17:15, 20.02.2017 r.

kibic @ 20:06, 20.02.2017r. IP: *.*.112.64

Tak się składa że Widawa ma dwa punkty mniej od Dobronia. Podobnie jak Kasztelan ma 3 punkty mniej w rzeczywistości bo mecze ze spałą nie mają znaczenia

do kibic @ 21:51, 21.02.2017r. IP: *.*.0.124

Drogi kibicu niestety nie masz racji, skoro mecze ze Spałą zostały rozegrane to mają one znaczenie. Widawa ma 23 punkty tak samo jak Dobroń, a Rozprza ma 29 punktów tak jak to wskazuje tabela.
Nie doczytałeś regulaminu rozgrywek tylko powtarzasz to co koledzy Ci powiedzieli. Pozdrawiam

kibic @ 14:21, 25.02.2017r. IP: *.*.112.64

Skoro już wykazałeś się swoją ignorancją nie sprawdzając komuniaktu łódzkiego związku piłki siatkowej to proszę link do komunikatu http://www.siatka-lodzkie.pl/u pload/download/5_01_2016_2017_ iii_liga_m.pdf . A dodatkowo powiem Ci że informację mam prosto z łódzkiego związku piłki siatkowej, który obawiał się że Spała mogłaby rozdawać punkty przeciwnikom. Dlatego czwórkę wyłania się bez uwzględnienia wyników z meczami ze Spałą.