Sobota, 20 kwietnia 2024 r., imieniny Agnieszki, Czesława, Amalii

Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Lublinie

(fot. Wodnik Łask)

W dniach 3-5 marca 2017 r. w Lublinie na pływalni Aqua Lublin odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych – 14 lat. Wodnika Łask reprezentowali:

Martyna Jasińska
Nikola Błażejewska
Paulina Żyła
Kuba Szczepański
Kuba Lewandowski
Adam Berbelski

Trzy dniowe ciężkie zawody obfitujące w  bardzo udane starty wszystkich naszych zawodników a szczególnie Nikoli Błażejewskiej, która w trzech startach na 50, 100 i 200  klasykiem zakwalifikowała się do Finałów i ostatecznie zajęła miejsce w czołówce juniorek 14 letnich w Polsce.

Dzień pierwszy:

Nikola w eliminacjach na 50 klasykiem uzyskała czas 34.45 zajęła 5 miejsce i tym samym zakwalifikowała się do finału. W finale poprawiła czas z eliminacji o 0.74 sek. i ostatecznie została 4 zawodniczką w Polsce wśród juniorek – żabkarek 14 letnich na 50 m klasykiem!
Na 50 dowolnym każdy poprawił swoje rekordy życiowe:
Martyna poprawiła czas zgłoszenia o 0.25 sek. i łamie barierę 30 sek.
Kuba Szczepański poprawił życiówkę o 0.28 sek.
Paulina kończy wyścig na 50 dowolnym z czasem 31.33
Adam na 50 dowolnym 0.59 sek. bije swój rekord życiowy jak również na 100 motylem uzyskuje czas lepszy o 3.96 sek. od czasu zgłoszenia.
Kuba Lewandowski na 50 klasykiem poprawił czas zgłoszenia o 1.17 sek.
Na dłuższych dystansach – 200 dowolnym popłynęli:
Martyna z czasem 2:23.77 (cz. zgł. 2:28.58) i Kuba Szczepański z czasem 2:26.16 (cz. zgł. 2:28.53)

Dzień drugi:

Nikola Błażejewska popłynęła na 200 m klasykiem z czasem 2:40.61 i tym samym zakwalifikowała się do popołudniowego Finału A z siódmym czasem. W Finale A zajęła 5 miejsce z czasem 2:41.04
Rekordy życiowe poprawione. Martyna na 50 motylem poprawia czas o prawie 0.20 sek.
Adam na 400 dowolnym uzyskuje czas 4:37.99 i poprawia swój rekord życiowy aż o 56.60 sek. Kuba Szczepański na 400 dowolnym uzyskuje czas 5:08.41 i tym samym poprawia życiówkę o prawie 9 sekund. Kuba Lewandowski na 200 klasykiem uzyskuje czas 2:54.61 i poprawia czas zgłoszenia o 3.5 sek.

Dzień trzeci:

Ponowny sukces Nikoli. Nasza zawodniczka zajęła 7 miejsce na 100 m klasykiem z czasem, 1:15.32 i ponownie wystartowała w Finale A gdzie uzyskała czas 1:13.19 – lepszy od czasu eliminacji i zajęła ostatecznie 4 miejsce. Można mówić tu o pechu bo do miejsca na podium zabrakło jednej setnej sekundy!!!
Znów padło dużo życiówek:
Nikola na 100 zmiennym – 1:11.98 / cz. zgł. 1:12.35 /
Paulina na 100 dowolnym – 1:09.07 / cz. zgł. 1:10.98 /
Kuba Lewandowski na 100 klasykiem -1:19.69 / czas zgł. 1:23.57 /
Martyna na 100 dowolnym – 1:04.54 / cz. zgł. 1:05.27 /
Adam na 100 dowolnym – 59.66 / czas zgł. 1:03.70 /
Kuba Szczepański na 100 dowolnym – 1:05.54 / czas zgł. 1:07.95 / oraz 1500 m dowolnym – 19:47.31 / czas zgł. 20:50.50 /

Gratulujemy zawodnikom i trenerom. Ciężka praca daje efekty. Dziękujemy Trenerowi Karolowi Koperskiemu za opiekę nad grupą.

Źródło: Wodnik Łask

17:10, 16.03.2017 r.