Czwartek, 18 kwietnia 2024 r., imieniny Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

MALS: C2H5OH powstrzymało Juniora

(fot. Łaskovia)

Za nami podwójna kolejka MALS! Emocji w ciągu sobotnich i niedzielnych meczów bez wątpienia wystarczyłoby do obdzielenia jeszcze kilku serii spotkań.

Zaczęło się dość niepozornie. Pierwsze sobotnie mecze, w których zmierzyły się ekipy Volleyball Team Zelów z liderem tabeli WŁODAN Juniorem Piątkowisko oraz C2H5OH z ekipą Kolumny zakończyły się w trzech setach.

Tylko premierowa odsłona meczu drużyn z Zelowa i Piątkowiska była wyrównana. Przodujący w tabeli Junior zwyciężył w niej 25:23. W kolejnych dwóch partiach siatkarze z Piątkowiska byli już zdecydowanie lepsi wygrywając 25:16 i 25:19.

Volleyball Team Zelów – WŁODAN Junior Piątkowisko 0:3
23:25, 16:25, 19:25

Volleyball Team Zelów: Pawłowski, Krysiak R., Krysiak Ł., Burasiewicz P., Burasiewicz R., Tosik, Werner, Kopala, Dymiński, Dylewicz
WŁODAN Junior Piątkowisko: Kozłowski, Kraszewski, Bartosik, Pietrzak, Helbik, Urbaniak, Choiński, Globiński, Brzeziński

55 minut potrzebowali siatkarze C2H5OH by pokonać ekipę Kolumny. Zespół z Łasku wspomógł w tym meczu doświadczony Michał Omianowski, który powrócił na parkiet MALS. Po dwóch gładko wygranych partiach Kolumna w secie trzecim postawiła rywalom znacznie trudniejsze warunki, ale ostatecznie C2H5OH zachowało więcej zimnej krwi w końcówce seta i zwyciężyło 28:26, a w całym meczu 3:0

C2H5OH – Kolumna 3:0
25:17, 25:20, 28:26

C2H5OH: Omianowski, Nowicki, Betkier, Popiołkiewicz, Malinowski, Zmysłowski, Stasiak
Kolumna: Gajda, Zuwald, Krawczyk, Trocki, Maciejewski, Bączyk

Dość niespodziewanie rozpoczął się mecz Amatora Sieradz z Lumileds. Okupujący ostatnią pozycję w tabeli pabianiczanie zwyciężyli w pierwszym secie 25:23 i objęli prowadzenie w spotkaniu. Trzy kolejne partie pewnie wygrała jednak ekipa z Sieradza i dopisała na swoim koncie kolejne trzy oczka.

Amator Sieradz – Lumileds 3:1
23:25, 25:15, 25:12, 25:21

Amator Sieradz: Musiał, Woźniak, Płachta, Kikowski, Pogodziński, Piaskowski, Zapart
Lumileds: Podębski, Oberle, Cieślak, Kośkiewicz, Czarnecki, Kosek, Grzanka, Seliga

Ogromnych emocji dostarczyło starcie Kombajnu z Bydlakami. Przed meczem wydawać by się mogło, że ekipa Kombajnu – srebrni medaliści ubiegłorocznej edycji MALS – gładko poradzi sobie z przeciwnikami. Nic bardziej mylnego. Drużyna Bydlaków od początku narzuciła kombajnistom swój styl gry, odskoczyła na kilka punktów i kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku w inauguracyjnej partii. W końcówce Kombajn doprowadził do wyrównania, ale pierwsza w tym meczu wojna nerwów dla Bydlaków, 28:26 i 1:0. Szczercowianie próbowali doprowadzić do remisu, ale ekipa ze Zduńskiej Woli wciąż nie dawała za wygraną. Pod koniec seta Kombajnowi udało się nawet wyjść na prowadzenie 23:22, ale po raz kolejny więcej zimnej krwi zachowali rywale, zwyciężając 26:24. W partii trzeciej Kombajn prowadził już 7:2, jednak czym dłużej trwał set tym mniejsza była przewaga zespołu ze Szczercowa. Tym razem wojnę nerwów wygrali kombajniści zwyciężając 25:23 i przedłużając swoje nadzieje na zdobycze punktowe w całym spotkaniu. Kombajn poszedł za ciosem w odsłonie czwartej i szybko objął prowadzenie 6:1, jednak po chwili na tablicy wyników widniał remis, a kilka akcji później to Bydlaki prowadziły 13:9. Szczercowianie ze wszystkich sił starali się doprowadzić do tie-breaka, jednak od stanu 19:19 udało im się zdobyć tylko dwa punkty. 25:21 w secie numer cztery i 3:1 w całym spotkaniu zwyciężyły Bydlaki.

Kombajn – Bydlaki + Ona 1:3
26:28, 24:26, 25:23, 21:25

Kombajn: Gąsiorowski, Dworniak, Jachacz, Kuliński, Stępnik, Kopytek, Łuźniak, Madej
Bydalki + Ona: Jankowski, Łepczyński, Szewczyk Karol, Szewczyk Kamil, Dobrowolski, Grobelny, Szewczyk Mikołaj

W kolejnym spotkaniu ósmej kolejki zmierzyły się dwie ekipy z Łasku: Gryf i Łask-awcy. Siatkarze Gryfa, brązowi medaliści pierwszej edycji MALS w tym roku grają w kratkę i bardzo potrzebują punktów, jeśli dalej chcą się liczyć w walce o czołowe lokaty. Łask-awcy natomiast po świetnym początku rozgrywek, kiedy to odnieśli trzy wygrane w czterech pierwszych spotkaniach, w ostatnich kolejkach złapali małą zadyszkę i bardzo liczyli na przełamanie złej passy. Po nieco ponad godzinie gry z potyczki zwycięsko wyszedł Gryf wygrywając 3:0, choć trzeba przyznać, że w pierwszej jak i trzeciej partii Łask-awcy postawili swoim rywalom trudne warunki i ulegli im dopiero w końcówkach setów.

Gryf – Łask-awcy 3:0
25:21, 25:20, 25:22

Gryf: Tosik, Wójciak, Kabza, Muszyński, Franiak, Hajdukiewicz, Stanisławski, Tyluś, Kaczmarek
Łask-awcy: Witkowski, Głaz, Jaryszek, Pazura, Malinowski, Wosik, Czerwiński, Madej, Jasiński

Aż pięciu setów potrzebowały Kodżirasy, by zwyciężyć z ekipą Zapolic. Po gładkiej wygranej łaskowian 25:18 w partii pierwszej, to zapoliczanie wygrali dwie kolejne odsłony 25:21 i 29:27, w secie trzecim broniąc kilku piłek setowych. Pozostałe dwa sety należały jednak do Kodżirasów, którzy przełamali passę czterech porażek z rzędu i zapisali na swoim koncie dwa oczka do ligowej tabeli.

Kodżirasy – Zapolice 3:2
25:18, 21:25, 27:29, 25:16, 15:11

Kodżirasy: Wyruch, Strzelec, Włodarczyk, Majchrzak, Smulski, Marciniec, Chwiałkowski, Gwis Kamil, Gwis Adrian, Szczepaniak
Zapolice: Gołębiowski, Sobczak, Rakowski, Roza, Powalski, Tomaszewski

Po zakończeniu zaplanowanych spotkań ósmej kolejki rozegrany został zaległy mecz poprzedniej serii spotkań, w którym Księżyc.pl ze Zduńskiej Woli zmierzył się z sieradzkim Amatorem. Biorąc pod uwagę dotychczasową postawę obu zespołów należało się spodziewać zaciętego meczu, za faworyta uznając wyżej sytuowaną w tabeli ekipę z Sieradza. Księżyc.pl nic z tych przedmeczowych prognoz sobie nie zrobił i w niespełna godzinę uporał się z rywalami zwyciężając w trzech krótkich setach.

Księżyc.pl – Amator Sieradz 3:0
25:18, 25:18, 25:13

Księżyc.pl: Łuczak, Lewi, Krawczyk, Paszak, Wróbel, Owczarek, Grzanka
Amator Sieradz: Musiał, Woźniak, Płachta, Kikowski, Pogodziński, Zapart, Otrębski, Piaskowski

Niedzielne mecze rozpoczęły się od mocnego uderzenia. Ekipa Bydlaków, po sobotniej wygranej z Kombajnem, miała wielką ochotę aby ograć kolejnych zeszłorocznych medalistów, czyli drużynę Gryfa. W pierwszej partii górę wzięło doświadczenie łaskowian, którzy po bardzo emocjonującej grze zwyciężyli 29:27. Drugi set to dominacja Bydlaków. Drużyna ze Zduńskiej Woli pozwoliła rywalom na zdobycie zaledwie 11 oczek i doprowadziła do remisu. Dwa kolejne sety – podobnie jak pierwszy – „na noże”, ale końcówki dla Gryfa i ostatecznie 3:1 dla łaskowian, którzy podwójną kolejkę zakończyli z kompletem 6 oczek, dzięki czemu podskoczyli w ligowej tabeli na piątą pozycję i po słabym początku rozgrywek wciąż liczą się w walce o medale.

Bydlaki + Ona – Gryf 1:3
27:29, 25:11, 23:25, 26:28

Bydlaki + Ona: Jankowski, Łepczyński, Szewczyk Karol, Szewczyk Kamil, Szewczyk Mikołaj, Szewczyk Kamil, Dobrowolski, Grobelny, Głowinkowski
Gryf: Tyluś, Knop, Franczak, Tosik, Kabza, Zybert, Stanisławski

Emocji nie zapowiadał pierwszy set starcia Łask-awców z Kodżirasami. W premierowej odsłonie górę wzięła młodość i po zwycięstwie 25:11 Kodżirasy prowadziły 1:0. Dwie kolejne partie to już zażarta walka. Najpierw 25:23 i 2:0 dla Kodżirasów. W odsłonie trzeciej Łask-awcy prowadzili 7:1 i 18:13. W końcówce rywale zbliżyli się na jedno oczko, ale tym razem doświadczenie wzięło górę, 25:23 i już tylko 2:1. W partii czwartej wyrównany był tylko początek, później przewaga Kodżirasów była coraz bardziej widoczna i ostatecznie 25:18 i trzy oczka wylądowały na koncie młodszych z łaskowian.

Łask-awcy – Kodżirasy 1:3
11:25, 23:25, 25:23, 18:25

Łask-awcy: Malinowski, Jaryszek, Pazura, Witkowski, Czerwiński, Jasiński, Głaz
Kodżirasy: Wyruch, Marciniec, Chwiałkowski, Strzelec, Gwis, Smulski, Włodarczyk

Emocje sięgnęły zenitu w starciu Wings z Amatorem Sieradz. Ekipa „wojskowych” gładko uległa wyżej sytuowanym w tabeli sieradzanom w partii pierwszej. W secie drugim role się odwróciły, Wings przejęli inicjatywę i po dwóch setach był remis 1:1. Amator lepiej rozpoczął odsłonę numer trzy, w której odskoczył ekipie reprezentującej 32 Bazę Lotnictwa Taktycznego na cztery punkty i prowadził już 10:6. W końcówce „wojskowi” odrobili straty i wyszli na prowadzenie 20:19, po chwili jednak lepszy momenty gry Amatora i 23:21 dla sieradzan. Końcówka należała jednak do Wings, którzy po wygranej 27:25 objęli prowadzenie w całym meczu 2:1. Wszystko wskazywało na to, że „lotnicza” ekipa pójdzie za ciosem i zgarnie w niedzielnym meczu komplet punktów. W partii czwartej Wings prowadzili już 8:4, a później 14:5. Ekipa z Sieradza nie złożyła jednak broni, punkt po punkcie odrabiała straty i po wygranej 25:23 doprowadziła do remisu 2:2. Tie-breaka podobnie jak seta czwartego lepiej rozpoczęli „wojskowi” i przy zmianie stron mieli aż cztery oczka przewagi. Końcówka decydującej odsłony miała jednak bliźniaczy przebieg do partii poprzedniej. Amator odrobił straty, a chwilę później mógł cieszyć się z wygranej 16:14 i w całym meczu 3:2.

Wings – Amator Sieradz 2:3
17:25, 25:19, 27:25, 23:25, 14:16

Wings: Macugowska, Kwiatkowski, Filip, Budzisz, Kolmaga, Olejniczak, Turski
Amator Sieradz: Woźniak, Leśniewski, Piaskowski, Szymański, Kikowski, Zapart, Otrębski, Gołdyn

Nie przyniosły emocji dwa kolejne mecze. Księżyc.pl zwyciężył w trzech setach ekipę z Zapolic i w ligowej tabeli traci już tylko jedno oczko do czwartej pozycji. Za sobotnią porażkę zrehabilitował się również Kombajn, który bez straty seta pokonał Kolumnę.

Kolumna: Jurowski, Maciejewski, Trocki, Gajda, Krawczyk, Zuwald
Kombajn: Gąsiorowski, Dworniak, Kuliński, Buczkowski, Kozakowski, Kopytek, Madej

Aż do dziewiątej serii spotkań na swoich pogromców musiała czekać ekipa Juniora Piąkowisko. Sposób na lidera tabeli znaleźli dopiero siatkarze C2H5OH, którzy zwyciężyli w kończącym „podwójną kolejkę” spotkaniu 3:1. Po tej nieco zaskakującej porażce Junior ma już tylko 2 punkty przewagi nad zajmującym drugie miejsce Kombajnem. C2H5OH w miniony weekend jako jeden z trzech zespołów (obok Gryfa i Księżyc.pl) zgarnął komplet 6 punktów, co pozwoliło łaskowianom na przesunięcie się na czwarte miejsce w ligowej tabeli.

WŁODAN Junior Piątkowisko – C2H5OH 1:3
21:25, 25:21, 21:25, 21:25

C2H5OH: Bartoszewicz, Malinowski, Betkier, Stasiak, Popiołkiewicz, Tondel

Przed nami jeszcze tylko cztery kolejki rundy zasadniczej, a po dwóch weekendowych seriach spotkań wciąż żadna z ekip nie może być pewna udziału w meczach o medale. W nadchodzącym tygodniu czeka nas aż 8 spotkań: we wtorek odbędzie się zaległe starcie Wings z Kodżirasami, w piątek Wings zmierzą się z Księżyc.pl, a w niedzielę rozegranych zostanie 6 meczów X kolejki. Najciekawiej zapowiadające się spotkanie Kombajnu z Juniorem Piątkowisko zostało przełożone na przyszły wtorek, 28 marca.

Wtorek, 21 marca, 19:00, Wings – Kodżirasy

Piątek, 24 marca, 19:00, Księżyc.pl – Wings