Czwartek, 25 kwietnia 2024 r., imieniny Jarosława, Marka, Elwiry

Trzy punkty MULKS-u, Trzy Bramki Kuby!

Kolejne trzy punkty zdobyli zawodnicy z Łasku w rozgrywkach sieradzkiej klasy A. Wyższość naszej drużyny w 20 kolejce ligowej musieli uznać gracze z Pyszkowa. Pomimo iż nasi rywale zdobyli tylko 11 punktów to o dziwo Oni od pierwszych minut zaatakowali śmielej.

Zepchnięci do obrony gracze MULKSU umiejętnie się jednak bronili, lecz gdyby napastnicy gospodarzy zachowali więcej zimnej krwi w pierwszym kwadransie meczu to mogli pokusić się o bramkę. Inna sprawa że grali na własnym obiekcie gdzie znają każdą …dziurę, bo na boisku w Pyszkowie delikatnie mówiąc odrobinkę tych dziur było.

Ale żeby nie powiedzieć ze „słabej baletnicy...” i tak dalej, warunki do gry dla obydwu ekip były takie same. Zawodnicy naszej drużyny z minuty na minutę grali coraz pewniej i zaczęli zagrażać bramce strzeżonej przez Seweryna Jędrzejewskiego. Następstwem naszych ataków był gol strzelony w 28 minucie a jego zdobywcą okazał się bardzo skuteczny ostatnio Kuba Seczkowski. Takim wynikiem kończy się pierwsze 45 minut. Schodzimy dostatni ze skromnym prowadzeniem 0-1.
W międzyczasie kontuzji doznał nasz kapitan Gracjana Michalski i w 40 minucie na boisku pojawił się Marcin Bęben.

W drugiej połowie ruszamy do ataków i coraz mocniej zagrażamy bramce Pyszkowa. Osiem minut po wznowieniu gry po raz drugi w dniu dzisiejszym piłkę siatce umieszcza Kuba Sęczkowski. Jest 53 minuta i prowadzimy 0-2. Przy straconym golu spory udział mieli obrońcy i bramkarz gospodarzy a ich gapiostwo i nonszalancję w defensywie wykorzystał nasz napastnik. W 56 minucie na boisko za Kaspra Młynarczyka wszedł Krzysiek Kanios i on też miał swoje okazje do podwyższenia wyniku. Niestety piłka po jego strzałach minimalnie dziś mijała światło bramki. Co nie udało się Krzyśkowi wyszło w 68 minucie Błażejowi, kiedy to przy jego strzale żadnych szans nie miał golkiper rywali i piłka po raz trzeci dziś zatrzepotała w jego siatce.

Sześć minut później po raz trzeci dziś trafił Sęku i zrobiło się 0-4. Jest to drugi hattrick Kuby w lidze, bo poprzedniego ustrzelił w …poprzedniej kolejce w meczu z Sochą. Po tym golu na boisku pojawili się Mateusz Stępień w miejsce Pabisiaka, Kamil Kurcbuch, Bartosz Nebelski, Hubert Świerczewski i Dominik Raduch jednak konto bramkowe naszej drużyny nie zostało powiększone. Honorowego gola zaś strzelili gospodarze, kiedy to w 90 minucie jedenastkę na gola zamienił Lesiak. Niestety na nic więcej nie było dziś stać gospodarzy i trzy punkty pojechały do Łasku. Było to 15 zwycięstwo ligowe drużyny z naszego miasta, które spowodowało że nadal jesteśmy liderem w klasie A z dorobkiem 47 punktów.

Już dziś zapraszamy zaś na kolejny mecz gdzie w roli gospodarza podejmiemy Vice-lidera, drużynę KS Karsznice.

Początek meczu o godz. 15.00 w sobotę 22 kwietnia.

A oto firmy i instytucje które wspierają nasz klub. Dziękujemy!!!