Wtorek, 16 kwietnia 2024 r., imieniny Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Pogotowie Reporterskie

MULKS zwycięża w meczu kolejki!!!

Niewątpliwie sobotnie spotkanie w sieradzkiej klasie A gr. II pomiędzy MULKS Łask a Klubem Sportowym z Karsznic można nazwać było meczem kolejki. Na łaskim CSiR stanęły naprzeciw siebie chyba dwie najsilniejsze drużyny w naszej grupie, faworyci do awansu.

Pojedynek ten oglądało liczne grono kibiców w tym także z pobliskich Karsznic. Spotkanie stało na dobrym poziomie, a zawodnicy obydwu drużyn byli zmotywowani do walki. Pierwszą połowę lepiej rozpoczęli goście i to Oni osiągnęli lekką przewagę jednak nie przekładało się to na zdobycze bramkowe. Na boisku nikt nie odstawiał nogi wiedząc, jaka jest stawka dzisiejszego pojedynku, nie tylko punktowa, ale także psychologiczna. Zresztą gospodarze mieli do wyrównania rachunki z jesieni, kiedy to w Karsznicach przegraliśmy 3-2. W pierwszej połowie kibice jednak nie obejrzeli goli na boisku w Łasku i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.
W drugiej połowie w Mulksie w miejsce kontuzjowanego Damiana Klocka na boisku zameldował się Mateusz Stępień, ale obraz gry nie uległ zmianie. Sporo było walki i twardej gry jednak bramkarze obydwu drużyn, Krystian Klewin i Mateusz Swarzyński długo zachowywali czyste konto. Ten pierwszy zresztą nie dał się pokonać do końca tego pojedynku. W końcówce meczu za to dwa ciosy zadali gospodarze, kiedy to w 88 minucie pierwszego gola strzelił niezawodny Kuba Sęczkowski a 5 minut później już w doliczonym czasie gry rywali dobił Dawid Różycki. Wygrywamy wiec w meczu na szczycie i umacniamy się na pozycji lidera rewanżując się rywalom za porażkę z rundy jesiennej. Kolejny mecz nasza drużyna zagra na wyjeździe w niedzielę 30 kwietnia a naszym rywalem będzie drużyna TS Gruszczyce.

A oto firmy i instytucje które wspierają nasz klub. Dziękujemy!!!