Wtorek, 23 kwietnia 2024 r., imieniny Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Przegrana seniorów w ostatniej kolejce ligowej

W ostatniej trzydziestej kolejce na zakończenie sezonu 2016/2017 drużyna MULKSU Łask uległa walczącemu o utrzymanie w klasie A T.S. Janiszewice 0-2.

Do tego meczu przystąpiliśmy w dość mocno eksperymentalnym składzie bez nieobecnych z różnych powodów między innymi Mateusza Pabisiaka, Mateusza Drąga czy choćby kapitana Gracjana Michalskiego. Nasi rywale zaś podbudowani ostatnim zwycięstwem nad vice liderem na boisko wyszli mocno zmotywowani i trzeba przyznać z większą wolą w zwycięstwo niż nasi gracze.

Trzeba także przyznać, że w przekroju całego meczu przyjezdni byli lepsi a bardzo dobry mecz zagrał bramkarz gości Krzysztof Szaflik w wielu sytuacjach chroniąc swój zespół od utraty gola.

Notabene Krzysiek jest wychowankiem drużyny z Łasku. W pierwszej połowie bramki na łaskim CSiR nie padły natomiast w drugiej połowie dwa trafienia zaliczyli gracze z Janiszewic. Pierwsze po doskonałym prostopadłym podaniu zaliczył Karol Sobczak, a wynik ładnym strzałem z rzutu wolnego ustalił na 2 minuty przed końcem Robert Jagiełło.

Tyle na temat tego pojedynku. Dodam jeszcze, że nasi rywale zagrali naprawdę dobre spotkanie i rokuję, że Towarzystwo Sportowe z Janiszewic może być jednym z kandydatów do awansu w przyszłym sezonie. W tym zaś promocje uzyskała nasza drużyna a z drugiego miejsca awansował team, który przez większość sezonu plasował się w czołówce i do końca deptał po przysłowiowych piętach naszej drużynie.

Jest to oczywiście drużyna z Klubu Sportowego z Karsznic. Gratulujemy awansu naszym rywalom ligowym i do zobaczenia w klasie okręgowej.

Na szczegółowe podsumowania sezonu przyjdzie jeszcze czas natomiast w imieniu zawodników i zarządu chcielibyśmy podziękować tym wszystkim, bez których ten wynik sportowy nie byłby możliwy.

Szczególne podziękowania należą się naszym kibicom, którzy byli z drużyną na dobre i na złe, nie tylko na własnym obiekcie, ale także na meczach wyjazdowych. Dziękujemy bardzo mocno wszystkim osobom instytucjom i firmom, które wspierały finansowo nasz klub, nie tylko drużynę seniorów.

0 - 2  88 min Robert JAGIEŁŁO

MULKS Łask: Klewin - Kwiatek, Marciniak ,Bęben, Klocek (55' Waga) - Starzyński (80' Brajtenbach), Młynarczyk, Różycki,, Kanios ( 56' Janeczek), - Sęczkowski,  Raduch (67' Nebelski).

Widzów około: 100

Przed drużyną przerwa na odpoczynek po sezonie a od polowy lipca wracamy do treningów. Prawdopodobnie szykuje się kilka zmian personalnych w drużynie, określone zostaną cele i priorytety na nowy sezon ale to już historia na inny temat i o tym później.

Źródło: MULKS