Środa, 18 lipca 2018 r., imieniny Erwina, Kamila, Wespazjana

Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy

W całej Polsce ruszyła rekrutacja SuperW, czyli wolontariuszy Szlachetnej Paczki! W tym roku w całej Polsce poszukujemy aż 13 500 wolontariuszy, którzy zorganizują mądrą pomoc dla najbardziej potrzebujących rodzin.

W Łasku, Widawie oraz Sędziejowicach również szukamy chętnych do zaangażowania!

Zgłaszać się można do końca września przez stronę www.superw.pl.

Szlachetna Paczka to ogólnopolski program społeczny organizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA, który od 2001 r. pomaga ludziom wydobywać to, co w nich najpiękniejsze.

W poprzedniej edycji, grupie 12 wolontariuszy udało się dotrzeć, aż do 54 łaskich rodzin! 29 z nich otrzymało pomoc. Akcja ta od wielu lat cieszy się popularnością oraz wsparciem ze strony zarówno władz miasta jak i lokalnej społeczności.

Kim jest SuperW?

W Szlachetnej Paczce SuperW, czyli wolontariusz, dociera do rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji. Poprzez spotkania z rodziną określa, jaki rodzaj pomocy będzie dla nich mądrą pomocą, dającą impuls do zmiany. Następnie łączą potrzebujących z darczyńcami.
Aż 79% SuperW Paczki uważa, że udział w programie to najważniejsze wydarzenie w ich życiu.

Dlaczego warto?

Angażując się w wolontariat w Paczce pomagasz innym, ale również rozwijasz siebie! Zdobywając cenione na rynku pracy doświadczenie, nabywając kompetencje społeczno - biznesowe i umiejętności komunikacyjne stajesz się atrakcyjnym kandydatem dla każdego pracodawcy. Paczka to dobrze zorganizowany, skuteczny wolontariat. W Szlachetnej Paczce spotkasz osoby o podobnych wartościach, które chcą mieć wpływ na otoczenie. Wspólnie zaangażujecie się, przeżyjecie wzruszające spotkania z potrzebującymi i sprawicie, że ich świat będzie piękniejszy.

Zdobądź cenione na rynku pracy umiejętności i miej wpływ na naszą lokalną społeczność. Wejdź na www.superw.pl i dołącz do naszej drużyny!

Kandydaci mogą się zgłaszać do końca września. Nie warto zwlekać – kolejność zgłoszeń ma znaczenie.

 

Źródło: UM Łask

Skomentuj [ 1 ]
14:55, 11.08.2017 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Wolontariusz @ 23:18, 11.08.2017r. IP: *.*.46.81

Szczerze odradzam potencjalnemu przyszłemu wolontariuszowi wzięcia udziału w projekcie. Idea jest naprawdę wspaniała, jednak Szlachetna Paczka jako organizacja nabrała w ciągu ostatnich dwóch lat bardzo nieładnej cechy, a mianowicie parcia na pieniądze. Wszystko w tym roku kręciło się wokół pieniędzy i wolontariusze to najbardziej odczuwali. Rada wojewódzka czyli tzw. góra ciągle tylko oczekiwała od wolontariuszy znalezienia inwestora społecznego, sponsora itp. Gdy wolontariusze się tym nie przejęli i skupili się na pomocy innym - co jest przecież najważniejsze w tym projekcie - rada wojewódzka postanowiła cytując koordynatora "rozbić rejon w Łasku i stworzyć od nowa lepszy". Jedynym ich argumentem było to, że nie znaleźliśmy jako rejon inwestora społecznego, czyli osoby która jednorazowo wesprze dany rejon - w tym wypadku Łask - wpłacając na konto paczki 5000 zł... Teoretycznie dajesz na rejon 5000 zł, a praktycznie ok. 200-300 zł, ponieważ wolontariusze dostaną za to tylko i wyłącznie koszulki i obiady w dzień finału... Góra chciała wywrzeć na każdym wolontariuszu zakup koszulki z ich sklepu internetowego za 35 zł... gdzie zamawiając identyczne jak te paczkowe - sklepowe koszulki grupą u jakiegokolwiek innego producenta można zaoszczędzić większą część tej kwoty. Ale po co skoro można zarobić na wolontariuszu, który tak naprawdę odgrywa w tym projekcie główną rolę. Nie dziwię się już, że tak wiele osób rezygnuje z wolontariatu w tej organizacji. Przykre niestety jest to, że mimo pierwotnej idei niesienia pomocy innym stowarzyszenie nabiera parcia na pieniądze i wydaje się to być ich nadrzędnym celem...

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

Earth Festival Uniejów 2018

Earth Festival Uniejów 2018

6. Festiwal Róż w Łasku

6. Festiwal Róż w Łasku

Spacer śladami dawnych pensjonatów

Spacer śladami dawnych pensjonatów

Medale dla małżonków

Medale dla małżonków

100 lat OSP Sędziejowice

100 lat OSP Sędziejowice

Multibasketmania 2018

Multibasketmania 2018

Buczkowska Truskawka 2018 dzień 3

Buczkowska Truskawka 2018 dzień 3

Buczkowska Truskawka 2018 dzień 2

Buczkowska Truskawka 2018 dzień 2

Buczkowska Truskawka 2018 dzień 2 cz.2

Buczkowska Truskawka 2018 dzień 2 cz.2

Buczkowska Truskawka 2018 dzień 1 cz.2

Buczkowska Truskawka 2018 dzień 1 cz.2© Copyright 2011-2018 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET