Poniedziałek, 24 września 2018 r., imieniny Gerarda, Teodora, Hermana

Najnowsze informacje o usuwaniu skutków orkanu

(fot. Dziennik Łódzki)

W poniedziałek po południu niektórzy mieszkańcy regionu wciąż jeszcze nie mieli prądu. Między innymi w Zduńskiej Woli i Łasku i Szadku, a także w kilku wsiach powiatu Poddębickiego. Energetycy tłumaczą się trudnym terenem, a przywrócenie zasilania obiecują na wtorek (10 października).

Po przejściu orkanu Ksawery i zniszczeń, jakich dokonał w czwartkowy wieczór, nadal mieszkańcy części Zduńskiej Woli, a także Łasku, Kolumny i wsi w gminach Poddębice, Zadzim, Dalików i Wartkowice są bez prądu.

W poniedziałek po południu usuwani awarii trwało m.in. w części osiedla Karsznice w Zduńskiej Woli, a prądu nie mieli też niektórzy mieszkańcy ulic Łaskiej czy Kościelnej w centrum miasta. Energetycy pracują także w Łasku i Kolumnie oraz w powiecie poddębickim.

Jak informuje Alina Chwiejczak z biura prasowego PGE Dystrybucja w Łodzi, dziś (10 października) najtrudniejsza sytuacja występuje jeszcze w gminach:
Zadzim (miejscowości: Skęczno, Babiniec, Rzeczyca)
Wartkowice (Karnice, Ner Kolonia, Wierzbowa, Wartkowice ul. Leśna, Plewnik)
Dalików (Brudnów)
Poddębice (Pudłówek, Szarów)
Szadek (Borki Lipkowskie, Karczówek)
Lutomiersk (Zalew).

- Zapewniam, że brygady pogotowia energetycznego i służby techniczne Oddziału Łódź cały czas, nieprzerwanie, intensywnie pracują nad usunięciem awarii, jednak wymienione miejscowości najprawdopodobniej zostaną zasilone w energię elektryczną dopiero w dniu jutrzejszym - informuje biuro prasowe. - Wszystkich, których dotknęły utrudnienia wywołane orkanem „Ksawery” bardzo przepraszamy.

Jak informuje PGE Dystrybucja, na terenie Rejonu Energetycznego Sieradz po przejściu orkanu 5 października w szczytowym momencie bez zasilania pozostawało ok. 50 linii oraz ok. 40 tys. odbiorców. Wyłączenia dotyczyły miast: Sieradz, Łask, część Zduńskiej Woli oraz wielu mniejszych miejscowości ze wszystkich obsługiwanych powiatów (sieradzkiego, zduńskowolskiego, łaskiego, poddębickiego). Uszkodzonych pozostawało też wiele słupów energetycznych.

Z uwagi na bardzo trudne warunki atmosferyczne (wichura i opady deszczu) oraz terenowe (bagna i podmokły, trudno dostępny teren leśny) lokalizacja uszkodzeń była bardzo trudna, a szybkie dotarcie do wszystkich uszkodzonych stanowisk wręcz niemożliwe – w wielu miejscach brak dróg dojazdowych nie pozwalał na wprowadzenie ciężkiego sprzętu specjalistycznego.

 

Źródło: Nasze Miasto

Skomentuj [ 5 ]
19:10, 09.10.2017 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Leon @ 21:58, 09.10.2017r. IP: *.*.70.89

Tych to zawsze aura zaskakuje, gorzej niż drogowców. A pieniądze biorą.

Mżawka @ 10:11, 10.10.2017r. IP: *.*.123.0

A może by tak laskonline, zainteresował się nieoczyszczanymi studzienkami kanalizacyjnymi w mieście Łask,które wiecznie są pozapychane po opadach deszczu, a później sensacja, bo Łask po burzy,opadach deszczu jest nieprzejezdny.

k @ 18:20, 10.10.2017r. IP: *.*.193.144

a może sam się zainteresujesz i zgłosisz to odpowiednim służbom?

gość @ 19:52, 10.10.2017r. IP: *.*.97.176

Zawsze po niekorzystnych pogodach wychodzi na jaw jak bardzo zaniedbane są linie energetyczne, a "Energetyka" nawet nie raczy reagować na zwykłe zgłoszenia odnośnie zarastania linii przez drzewa lub krzew. Jedynie zgłaszanie za pośrednictwem linii do "Zagrożenia życia" daje minimalne efekty, lecz osobiście twierdzę, że powinna ona służyć do innych ważniejszych celów niż zgłaszanie zarośniętych linii. A po nawałnicach "rzuca" się wszystkie ekipy w teren i eksploatuje je później na maksa.
A w każdym rachuneczku opłata za utrzymanie linii jest zawarta.

da @ 21:49, 10.10.2017r. IP: *.*.44.57

Zaniedbane linie energetyczne swoją drogą, ale kolejna wichura pokazała, że znów zarządy spółek, czyli goście w merolach, audicach czy volwach i garniakach za kilkanaście tysięcy, poległy na telefonie alarmowym 991. Zadanie zapewnienia właściwej obsługi numeru alarmowego energetyki w sytuacjach kryzysowych po prostu przerosło ważnych panów od prądu, bo to co sie działo z nr 991, a właściwie nie działo, to jeden wielki skandal.

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia

Licealiada 2018

Licealiada 2018

Konwencja wyborcza PiS i Kukiz`15

Konwencja wyborcza PiS i Kukiz`15

79. rocznica agresji sowieckiej na Polskę

79. rocznica agresji sowieckiej na Polskę

Przysięga ochotników WOT

Przysięga ochotników WOT

Nowe autobusy w Łasku

Nowe autobusy w Łasku

Inwestycje w szpitalu w Łasku

Inwestycje w szpitalu w Łasku

Remont Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

Remont Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Koncert pieśni patriotycznych

Koncert pieśni patriotycznych

Festiwal Sztuki - Pociąg do Kolumny

Festiwal Sztuki - Pociąg do Kolumny© Copyright 2011-2018 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET