Poniedziałek, 17 grudnia 2018 r., imieniny Olimpii, Łazarza, Jolanty

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Dnia 27 października 2017r. odbyła się wpisana na stałe w kalendarz szkolnych imprez Szkoły Podstawowej nr 1 w Łasku uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych przygotowana przez wychowawczynie: Ewę Skorek, Marlenę Grzeszczyszyn, Beatę Chrapek .

Jak co roku było to ważne i podniosłe wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, babć, dziadków i przyjaciół. Przy licznej widowni z wypiekami na twarzy i tremą, pierwszaki recytowały wiersze mówiące o tym, że choć trochę żal im przedszkola to jednak szkoła bardzo im się podoba. Dzieci śpiewały: ''Idę do szkoły, ze mną przyjaciele'', a tymi przyjaciółmi były: pszczółka, mrówka, lew, piesek, świerszcz i sowa , które to zwierzęta symbolicznie darowały nowym uczniom cechy i wartości, które w szkole najbardziej są potrzebne: mądrość, pilność, pracowitość i przyjaźń.

Pięknie zaśpiewane piosenki i z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę z oczu bliskich. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przysięgi uczniowskiej. Po złożeniu ślubowania każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez dyrekcję szkoły i zaproszonych gości: p. Jadwigę Kurkowską – Naczelnika Wydziału Oświaty Kultury Promocji i Spraw Społecznych , p. Jolantę Wilczyńską- dyrektora szkoły, p. Marzenę Chuderską - wicedyrektora szkoły oraz p. Łukasza Śmiałkowskiego- przewodniczego Rady Rodziców.

Na potwierdzenie tego ważnego wydarzenia każde z dzieci otrzymało dyplom pasowania na ucznia wręczony przez wychowawcę. Wszystkie dzieci były bardzo skupione i wzruszone, świetnie prezentowały się w stroju galowym, wzorowo zdając swój pierwszy egzamin i udowadniając, że zasłużyły na miano ucznia Szkoły Podstawowej nr1 im. Tadeusza Kościuszki w Łasku.

Po pasowaniu uczniowie otrzymali na pamiątkę imiennie dedykowane książki i długopisy. Wydarzenie uwieczniły wspólne pamiątkowe fotografie. Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze, zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców oraz wychowawców.

Skomentuj [ 0 ]
12:00, 10.11.2017 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama

      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

Nowe inwestycje w Szpitalu w Łasku

Nowe inwestycje w Szpitalu w Łasku

Kiermasz Świąteczny w Łasku

Kiermasz Świąteczny w Łasku

Mikołajkowe Zawody Zerówkowe

Mikołajkowe Zawody Zerówkowe

Plebiscyt ?Przystanek 60+? rozstrzygnięty

Plebiscyt ?Przystanek 60+? rozstrzygnięty

IV Bal Charytatywny w Gminie Widawa

IV Bal Charytatywny w Gminie Widawa

II sesja Rady Powiatu Łaskiego

II sesja Rady Powiatu Łaskiego

II sesja Rady Miejskiej w Łasku

II sesja Rady Miejskiej w Łasku

I sesja Rady Miejskiej w Łasku

I sesja Rady Miejskiej w Łasku

I sesja Rady Gminy Buczek

I sesja Rady Gminy Buczek

Nowi radni w Radzie Miejskiej

Nowi radni w Radzie Miejskiej© Copyright 2011-2018 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET