Sobota, 22 września 2018 r., imieniny Maurycego, Tomasza, Joachima

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Dnia 27 października 2017r. odbyła się wpisana na stałe w kalendarz szkolnych imprez Szkoły Podstawowej nr 1 w Łasku uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych przygotowana przez wychowawczynie: Ewę Skorek, Marlenę Grzeszczyszyn, Beatę Chrapek .

Jak co roku było to ważne i podniosłe wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, babć, dziadków i przyjaciół. Przy licznej widowni z wypiekami na twarzy i tremą, pierwszaki recytowały wiersze mówiące o tym, że choć trochę żal im przedszkola to jednak szkoła bardzo im się podoba. Dzieci śpiewały: ''Idę do szkoły, ze mną przyjaciele'', a tymi przyjaciółmi były: pszczółka, mrówka, lew, piesek, świerszcz i sowa , które to zwierzęta symbolicznie darowały nowym uczniom cechy i wartości, które w szkole najbardziej są potrzebne: mądrość, pilność, pracowitość i przyjaźń.

Pięknie zaśpiewane piosenki i z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę z oczu bliskich. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przysięgi uczniowskiej. Po złożeniu ślubowania każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez dyrekcję szkoły i zaproszonych gości: p. Jadwigę Kurkowską – Naczelnika Wydziału Oświaty Kultury Promocji i Spraw Społecznych , p. Jolantę Wilczyńską- dyrektora szkoły, p. Marzenę Chuderską - wicedyrektora szkoły oraz p. Łukasza Śmiałkowskiego- przewodniczego Rady Rodziców.

Na potwierdzenie tego ważnego wydarzenia każde z dzieci otrzymało dyplom pasowania na ucznia wręczony przez wychowawcę. Wszystkie dzieci były bardzo skupione i wzruszone, świetnie prezentowały się w stroju galowym, wzorowo zdając swój pierwszy egzamin i udowadniając, że zasłużyły na miano ucznia Szkoły Podstawowej nr1 im. Tadeusza Kościuszki w Łasku.

Po pasowaniu uczniowie otrzymali na pamiątkę imiennie dedykowane książki i długopisy. Wydarzenie uwieczniły wspólne pamiątkowe fotografie. Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze, zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców oraz wychowawców.

Skomentuj [ 0 ]
12:00, 10.11.2017 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

Konwencja wyborcza PiS i Kukiz`15

Konwencja wyborcza PiS i Kukiz`15

79. rocznica agresji sowieckiej na Polskę

79. rocznica agresji sowieckiej na Polskę

Przysięga ochotników WOT

Przysięga ochotników WOT

Nowe autobusy w Łasku

Nowe autobusy w Łasku

Inwestycje w szpitalu w Łasku

Inwestycje w szpitalu w Łasku

Remont Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

Remont Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Koncert pieśni patriotycznych

Koncert pieśni patriotycznych

Festiwal Sztuki - Pociąg do Kolumny

Festiwal Sztuki - Pociąg do Kolumny

79. rocznica wybuchu II wojny światowej

79. rocznica wybuchu II wojny światowej© Copyright 2011-2018 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET