Czwartek, 22 lutego 2018 r., imieniny Małgorzaty, Marty, Piotra

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Dnia 27 października 2017r. odbyła się wpisana na stałe w kalendarz szkolnych imprez Szkoły Podstawowej nr 1 w Łasku uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych przygotowana przez wychowawczynie: Ewę Skorek, Marlenę Grzeszczyszyn, Beatę Chrapek .

Jak co roku było to ważne i podniosłe wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, babć, dziadków i przyjaciół. Przy licznej widowni z wypiekami na twarzy i tremą, pierwszaki recytowały wiersze mówiące o tym, że choć trochę żal im przedszkola to jednak szkoła bardzo im się podoba. Dzieci śpiewały: ''Idę do szkoły, ze mną przyjaciele'', a tymi przyjaciółmi były: pszczółka, mrówka, lew, piesek, świerszcz i sowa , które to zwierzęta symbolicznie darowały nowym uczniom cechy i wartości, które w szkole najbardziej są potrzebne: mądrość, pilność, pracowitość i przyjaźń.

Pięknie zaśpiewane piosenki i z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę z oczu bliskich. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przysięgi uczniowskiej. Po złożeniu ślubowania każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez dyrekcję szkoły i zaproszonych gości: p. Jadwigę Kurkowską – Naczelnika Wydziału Oświaty Kultury Promocji i Spraw Społecznych , p. Jolantę Wilczyńską- dyrektora szkoły, p. Marzenę Chuderską - wicedyrektora szkoły oraz p. Łukasza Śmiałkowskiego- przewodniczego Rady Rodziców.

Na potwierdzenie tego ważnego wydarzenia każde z dzieci otrzymało dyplom pasowania na ucznia wręczony przez wychowawcę. Wszystkie dzieci były bardzo skupione i wzruszone, świetnie prezentowały się w stroju galowym, wzorowo zdając swój pierwszy egzamin i udowadniając, że zasłużyły na miano ucznia Szkoły Podstawowej nr1 im. Tadeusza Kościuszki w Łasku.

Po pasowaniu uczniowie otrzymali na pamiątkę imiennie dedykowane książki i długopisy. Wydarzenie uwieczniły wspólne pamiątkowe fotografie. Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze, zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców oraz wychowawców.

Skomentuj [ 0 ]
12:00, 10.11.2017 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

Bal gimnazjalnym w PG nr 2

Bal gimnazjalnym w PG nr 2

Walentynkowy Spływ Wojskowego Koła PTTK

Walentynkowy Spływ Wojskowego Koła PTTK

Wernisaż wystawy- Malowane kawą

Wernisaż wystawy- Malowane kawą

Uroczysta przysięga

Uroczysta przysięga

Marsz upamietniający

Marsz upamietniający

Studniówka 2018 w LO w Kolumnie

Studniówka 2018 w LO w Kolumnie

Powitanie Nowego Roku w Łasku

Powitanie Nowego Roku w Łasku

Wigilia u diabetyków

Wigilia u diabetyków

Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej

Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej

Psi fryzjer w Ptysiu

Psi fryzjer w Ptysiu© Copyright 2011-2018 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET