Czwartek, 22 lutego 2018 r., imieniny Małgorzaty, Marty, Piotra

V Festiwal Zespołów Śpiewaczych i Kapel

Już piąty raz z rzędu wypełniona sala OSP w Kwiatkowicach oklaskiwała wykonawców Festiwalu Zespołów Śpiewaczych i Kapel „Gdzie radość i szczęście spotyka się w piosence”.

Tym razem gościliśmy Zespół „Leśnianki” z Brójec, „Łanięckie Słowiki z Łaniąt, „Małyńskie Nutki” z Małynia, Zespół „Kaliny” z Ralewic, Kapelę „Ozorkowianie” z Ozorkowa, „Kwiaty Polne” i Orkiestrę Dętą OSP z Kwiatkowic.

            Przed występami zespołów uroczyście wręczono „Kwiat Kultury”. To zaszczytne Wyróżnienie z rąk Przewodniczącego Kapituły Pana Andrzeja Gila i Pani Renaty Szafrańskiej Wójta Gminy Wodzierady otrzymał w tym roku poeta – Pan Wiesław Bystry. Od wielu lat Pan Wiesław opisuje w swych utworach uroki wiejskiego życia, przyrodę, przemijający czas, trud gospodarza. Twórca jest wnikliwym obserwatorem naszego życia społecznego i relacji międzyludzkich. Zawsze z dumą podkreśla przywiązanie do swej ukochanej Przyrownicy. Odbierając Wyróżnienie Pan Wiesław podziękował z właściwym sobie humorem, jakżeby inaczej, wierszem przygotowanym specjalnie na tę uroczystość.

            Podczas występów wszystkich zespołów i kapel publiczność dobrze się bawiła, klaszcząc i podśpiewując . Niezwykle miłym i symbolicznym akcentem Festiwalu był wspólny występ Zespołu „Kwiaty Polne” i Orkiestry Dętej OSP z Kwiatkowic. Prezentowany utwór „Jesteś szalona” śpiewała cała sala. Oficjalna część spotkania zakończyła się podziękowaniem wykonawcom przez Panią Wójt Renatę Szafrańską i wspólnym zdjęciem.

            Na Sali dalej słychać było muzykę i śpiew, a wykonawców (często spontanicznych) przybywało. Śpiewano i muzykowano przy stołach biesiadnych. Poczęstunek przygotowany przez członków Zespołu „Kwiaty Polne”, tańce, śmiech i zabawa sprawiły, że publiczność i zaproszeni goście dobrze się bawili.

Roman Frank

 


Galeria zdjęć dostępna na stronie GOKiS pod linkiem: V Festiwal Zespołów Śpiewaczych i Kapel

Skomentuj [ 0 ]
17:20, 12.11.2017 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

Bal gimnazjalnym w PG nr 2

Bal gimnazjalnym w PG nr 2

Walentynkowy Spływ Wojskowego Koła PTTK

Walentynkowy Spływ Wojskowego Koła PTTK

Wernisaż wystawy- Malowane kawą

Wernisaż wystawy- Malowane kawą

Uroczysta przysięga

Uroczysta przysięga

Marsz upamietniający

Marsz upamietniający

Studniówka 2018 w LO w Kolumnie

Studniówka 2018 w LO w Kolumnie

Powitanie Nowego Roku w Łasku

Powitanie Nowego Roku w Łasku

Wigilia u diabetyków

Wigilia u diabetyków

Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej

Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej

Psi fryzjer w Ptysiu

Psi fryzjer w Ptysiu© Copyright 2011-2018 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET