Wtorek, 20 lutego 2018 r., imieniny Leona, Ludomiła, Lubomira

W partnerstwie można więcej – dotacje dla ZSM-T w Ostrowie

W partnerstwie ze Stowarzyszeniem „For People” reprezentowanym przez p. Agnieszkę Manios szkoła mundurowa w Ostrowie pozyskała środki finansowe na organizację działań, które przyczynią się do zmiany świadomości uczniów i społeczności lokalnej oraz wpłyną na rozwój kompetencji kadetów klas mundurowych.

W wyniku otwartego konkursu ofert ogłoszonego przez MON otrzymaliśmy dotację na wykonanie dwóch przedsięwzięć wpisujących się w program realizowany przez klasy mundurowe w zakresie: „Podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej” oraz „Obronności państwa i działalności Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej”. W ramach otrzymanych dotacji zrealizowane zostały obchody Ślubowania Kadetów i imprezy towarzyszące - rekonstrukcja i wystawa historyczna autorstwa p. Jacka Pniewskiego, II Powiatowy Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej – kwota dotacji 7410,00zł. W grudniu br. 29 uczniów Zespołu Szkół Mundurowo – Technicznych odbędzie szkolenie medyczne i strzeleckie z udziałem aktorów, oparte na nowatorskich metodach symulacji dofinansowane w kwocie 22920,00zł.
Oprócz działań partnerskich klasa II liceum realizuje zajęcia wynikające z PROGRAMU PILOTAŻOWEGO MON. Do końca 2017 roku szkoła zakupi niezbędne do szkolenia wojskowego środki dydaktyczne za kwotę 26,270 zł. oraz mundury, buty i berety dla 30 uczniów za kwotę ok. 45, 000zł. MON przekaże 80% kosztów wyposażenia, organ prowadzący pozostałą część. Dzięki życzliwości Ministerstwa i lokalnych władz wyszkolenie kadeta szkoły w Ostrowie staje się priorytetem.

 

Źródło: ZSMT Ostrów

Skomentuj [ 0 ]
19:25, 22.11.2017 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

Walentynkowy Spływ Wojskowego Koła PTTK

Walentynkowy Spływ Wojskowego Koła PTTK

Wernisaż wystawy- Malowane kawą

Wernisaż wystawy- Malowane kawą

Uroczysta przysięga

Uroczysta przysięga

Marsz upamietniający

Marsz upamietniający

Studniówka 2018 w LO w Kolumnie

Studniówka 2018 w LO w Kolumnie

Powitanie Nowego Roku w Łasku

Powitanie Nowego Roku w Łasku

Wigilia u diabetyków

Wigilia u diabetyków

Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej

Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej

Psi fryzjer w Ptysiu

Psi fryzjer w Ptysiu

Święto Odzyskania Niepodległości w Łasku

Święto Odzyskania Niepodległości w Łasku© Copyright 2011-2018 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET