Wtorek, 19 marca 2019 r., imieniny Józefa, Bogdana, Laili

Konkurs dla dzielnicowych - finał w czerwcu !

Komenda Wojewódzką Policji w Łodzi organizuje Konkursu dla policjantów dzielnicowych garnizonu łódzkiego pod nazwą „Najlepszy plan działania priorytetowego dzielnicowego województwa łódzkiego” Zgodnie z zaakceptowanym regulaminem przedsięwzięcie zostanie przeprowadzone w następujących etapach:

1) etap I - eliminacje na szczeblu komend powiatowych/miejskich do 7 maja 2018 r. 2) etap II - sporządzenie prezentacji multimedialnej do 16 maja 2018 r. 3) etap III - finał konkursu 22 i 23 maja 2018 r. Rozpoczęły się już eliminacje powiatowe Konkursu w poszczególnych jednostkach powiatowych /miejskich garnizonu łódzkiego.
Konkurs  polega na wyborze najbardziej efektywnych planów działania priorytetowego policjantów dzielnicowych woj. łódzkiego, a jego celem jest:

rozpowszechnianie wiedzy w społeczeństwie o działaniach „policjanta pierwszego kontaktu” na rzecz rozwiązywania lokalnych problemów w obszarze bezpieczeństwa,
promowanie najbardziej kreatywnych dzielnicowych wzorowo wykonujących obowiązki służbowe w trakcie pełnienia służby na terenie woj. łódzkiego,podnoszenie poziomu realizacji zadań dzielnicowych w ramach planu działania priorytetowego wpływającego na poprawę poziomu bezpieczeństwa,pobudzenie inicjatywy własnej dzielnicowych oraz propagowanie idei community policing.

 

W dniach 22 i 23 maja 2018 r. dzielnicowi garnizonu łódzkiego wyłonieniw eliminacjach na szczeblu komend powiatowych i miejskich garnizonu łódzkiego rywalizować będą o zwycięstwo w finale konkursu pn.„Najlepszy plan działania priorytetowego dzielnicowego województwa łódzkiego” W ciągu dwóch dni przed komisją konkursową składającą się m.in naczelników wydziałów prewencji komend powiatowych/miejskich Policji i przedstawicieli administracji woj. łódzkiego zaprezentuje się 23 dzielnicowych wytypowanych ze wszystkich jednostek organizacyjnych garnizonu łódzkiego. Dzielnicowi, w trakcie konkursu omawiać  będą przygotowane przez siebie prezentacje multimedialne, zawierające czynności jakie podejmowali w ramach realizowanego w swoim rejonie służbowym w 2017 roku planu działania priorytetowego.

 

Podjęta inicjatywa wpisuje się założenia rządowego program Dzielnicowy bliżej nas, którego celem jest zmiana społecznego nastawienia do policjantów dzielnicowych w lokalnym środowisku poprzez jeszcze lepszą współpracę Policji z członkami społeczności lokalnej,  samorządami lokalnymi oraz instytucjami/podmiotami pozapolicyjnymi, które z Policją współpracują m.in. w zakresie realizacji działań priorytetowych.

Ponadto inicjatywa jest zbieżna z wnioskami i rekomendacjami przedstawionymi w zaakceptowanej przez nadinsp. dr Jarosława Szymczyka Komendanta Głównego Policji Informacji dotyczącej inicjatyw podejmowanych w Policji na rzecz uspołecznienia dzielnicowych poprzez organizację konkursów i plebiscytów na najbardziej rozpoznawalnego dzielnicowego.

 

Wręczenie nagród nastąpi w I połowie  czerwca 2018 roku podczas Konferencji Dzielnicowy bliżej nas, której organizatorem będzie  Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

 

 

Źródło: KPP Łask

Skomentuj [ 0 ]
16:25, 12.04.2018 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2019 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET