Czwartek, 19 lipca 2018 r., imieniny Alfreda, Wincentego, Wodzisława

Policjanci z Łasku na Powiatowych Targach Edukacyjnych

Policjanci z Komendy Powiatowej w Łasku wspólnie z przedstawicielami innych służb po raz kolejny uczestniczyli w Powiatowych Targach Edukacyjnych. Celem spotkania było przybliżenie uczestnikom roli Policji, specyfiki służby oraz omówienie procesu rekrutacji.

12 kwietnia 2018 roku, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Łasku, odbyły się Powiatowe Targi Edukacyjne, które są skierowane do uczniów szkół gimnazjalnych.

Odwiedzającej Targi młodzieży i uczniom szkół gimnazjalnych z powiatu łaskiego oferty edukacyjne prezentowały miedzy innymi placówki oświatowe z terenu powiatu, a także Powiatowy Urząd Pracy, Młodzieżowe Centrum Kariery w Łasku, Biblioteka Pedagogiczna, Wojskowa Komenda Uzupełnień oraz służby mundurowe. Wśród wystawców, podobnie jak w latach poprzednich, nie zabrakło także Policji.

Stoisko policyjne cieszyło się dużym zainteresowaniem. Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Łasku informowali zainteresowanych podjęciem służby w policji o przebiegu procedury rekrutacyjnej oraz wymaganiach stawianych kandydatom. Funkcjonariusze oprócz informowania zainteresowanych o kryteriach doboru do służby oraz przebiegu i sposobach kształcenia policjantów, prezentowali też elementy umundurowania taktycznego i sprzętu policyjnego, które cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży.

Młodzi mieszkańcy naszego powiatu mieli też okazję wysłuchać informacji o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacji „Moja Komenda”, programie „Dzielnicowy Bliżej Nas” czy dowiedzieć się jak być bezpiecznym na drodze.

 

Źródło: KPP Łask

Skomentuj [ 0 ]
15:10, 14.04.2018 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

Święto Policji 2018

Święto Policji 2018

Koncert w Kolegiacie

Koncert w Kolegiacie

Zajęcia w bibliotece

Zajęcia w bibliotece

Wernisaż wystawy Kolumna Sztuki

Wernisaż wystawy Kolumna Sztuki

Earth Festival Uniejów 2018

Earth Festival Uniejów 2018

6. Festiwal Róż w Łasku

6. Festiwal Róż w Łasku

Spacer śladami dawnych pensjonatów

Spacer śladami dawnych pensjonatów

Medale dla małżonków

Medale dla małżonków

100 lat OSP Sędziejowice

100 lat OSP Sędziejowice

Multibasketmania 2018

Multibasketmania 2018© Copyright 2011-2018 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET