Wtorek, 19 marca 2019 r., imieniny Józefa, Bogdana, Laili

Akcja - Dołącz do leśników, posadź drzewko!

Zostaliśmy zaproszeni przez Nadleśnictwo Kolumna do wspólnego sadzenia drzew w okolicy Kolumny. Była to akcja pod hasłem „Sadzimy 1000 drzew na minutę. Dołącz do leśników, posadź drzewko!”.

W wydarzeniu prócz Stowarzyszenia Zielona Kolumna i oczywiście leśników z Nadleśnictwa Kolumna, brali też udział włodarze Łasku i Dobronia, a także młodzież szkolna z Kolumny.

Podczas powitania Pan Nadleśniczy Adam Pewniak mówił o nawałnicy która przeszła przez Kolumnę i Gminę Dobroń w sierpniu 2017r. Dowiedzieliśmy się, że właśnie teren Nadleśnictwa Kolumna (Gmina Łask i Gmina Dobroń) najbardziej ucierpiały w naszym województwie i właśnie dlatego Nadleśnictwo postanowiło zaprosić włodarzy tego terenu, aby uświadomić szerszemu gronu ludzi, że tak straszne zniszczenia należy naprawić.

Nadleśnictwo Kolumna w najbliższym czasie dokona jeszcze nasadzeń w pozostałych miejscach zniszczeń. Sadzone będą buki, modrzewie, brzozy i sosny, tak aby urozmaicić ekosystem naszej okolicy. Nadleśnictwo zorganizowało też konkurs z wiedzy ekologicznej dla młodzieży szkolnej, oczywiście z nagrodami. Był to bardzo pozytywny event za który bardzo dziękujemy Naszemu Nadleśnictwu.

A teraz póki jest czas, sami także możemy naprawić skutki wichury z 2017r i posadzić na Naszych podwórkach drzewa.

 

Źródło: Zielona Kolumna

Skomentuj [ 0 ]
10:25, 16.04.2018 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2019 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET