Wtorek, 19 marca 2019 r., imieniny Józefa, Bogdana, Laili

Europejskie działania policji drogowej - Kaskadowy pomiar prędkości

We wszystkich państwach Unii Europejskiej prowadzone są dzisiaj policyjne działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL.

Uczestniczy w nich także polska Policja. Policyjne działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości” mają charakter międzynarodowy, a biorą w nich udział funkcjonariusze policji drogowej z ponad dwudziestu krajów Europy, zrzeszonych w międzynarodowej organizacji policji ruchu drogowego TISPOL.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z KPP w Łasku w ramach prowadzonych działań pojawią się na drogach o największym zagrożeniu wypadkowością. We wspólnych patrolach z Żandarmerią Wojskową będą czułać nad bezpieczeństwem na drogach i reagować na wszelkie nieprawidłowości.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w godz. 6.00-22.00 również w Polsce policjanci prowadzą działania kontrolno-prewencyjne, których celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Podczas kaskadowego pomiaru prędkości kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, na różnych jej odcinkach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwie, trzy lub więcej załóg policyjnych, ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim odcinku drogi .

Postęp cywilizacyjny, techniczny i technologiczny niesie ze sobą mnóstwo korzyści. Dopracowane konstrukcje samochodów są bezpieczniejsze, zapewniają wyższy poziom komfortu, ale także pozwalają osiągać w krótkim czasie duże prędkości. Jednak ta zaleta jest również wadą, szczególnie dla osób, które nie stosują się do przepisów ruchu drogowego. Nie ulega wątpliwości, że wraz ze wzrostem prędkości pojazdu wydłuża się droga jego hamowania, trudniej zapanować nad pojazdem, opóźnia się reakcja na sytuacje mogące wystąpić na drodze. Z powodu nadmiernej prędkości giną nie tylko kierowcy pojazdów, ale niestety giną również inni uczestnicy ruchu drogowego.

Wzmożone działania prowadzone przez policjantów ruchu drogowego mają m.in. charakter prewencyjny. Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami.

Skuteczną ochroną przed konsekwencjami jest jazda zgodna z przepisami ruchu drogowego.

Policja kolejny raz apeluje o rozwagę i stosowanie się do zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

(Biuro Ruchu Drogowego KGP / mw)

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z KPP w Łasku w ramach prowadzonych działań pojawią się na drogach o największym zagrożeniu wypadkowością. We wspólnych patrolach z Żandarmerią Wojskową w Łasku będą czułać nad bezpieczeństwem na drogach i reagować na wszelkie nieprawidłowości.

 

Źródło: KPP Łask

Skomentuj [ 2 ]
15:50, 16.04.2018 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Mike @ 23:45, 16.04.2018r. IP: *.*.132.12

Znowu akcja nastawiona na łatwy zarobek i dojenie kierowców! Pamiętamy raport NIK. Prędkość znajduje się na 3 lub 4 miejscu wśród przyczyn wypadków. Jak wyglądają nasze drogi. Zamiast skupiać się na tym co się na nich dzieje, musisz ślepiać czy przypadkiem nie ma przed tobą studzienki lub dziury. Od 2 lat obserwuję pewną dziurę na drodze wojewódzkiej. ZDW oczywiście przez ten czas ani razu porządnie jej nie załatał więc przejeżdżając tam i w innych miejscach po prostu skupiasz uwagę na tym jak ją ominąć. Zresztą co się dziwić ZDW jak GDDKiA przez tyle lat nie umiała poradzić sobie z DK nr 1!!!

Wystarczy nie kraść @ 11:40, 17.04.2018r. IP: *.*.46.190

Kasa Misiek, kasa... a kasa jest potrzebna, dla co raz wiekszej grupy suwerena, który będzie znów potrzebny przy urnach wyborczych. Wkrótce dowiemy się konkretnie o kolejnym źródle finansowania budżetu, dobra, pardon, dojna zmiana funduje obowiązkowe badania kierowcom po 60-tce, czyli rząd sam się wyżywi.

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2019 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET