Niedziela, 27 maja 2018 r., imieniny Jana, Juliusza, Radowita

Łaskie Bractwo Strzelców Kurkowych pod lupą

(fot. archiwum)

Od kilku dni radni miejscy i powiatowi otrzymują na swoje prywatne adresy listy, w których ktoś oskarża rządzących miastem i powiatem o popieranie, wg anonimowego autora, działalności Łaskiego Bractwa Strzelców Kurkowych.

Treść anonimowego  listu:

"Szanowni Państwo, Pragnę Państwa poinformować o nieprawidłowościach (przestępstwie) jakie miały miejsce w Łasku. Na terenie miasta działało stowarzyszenie- Łaskie Bractwo Strzelców Kurkowych. jedenaście lat temu zostało ono wykreślone z Krajowego Rejestru Sądowniczego, nie dokonując przy tym żadnej wymaganej prawem resestracji tegoż stowarzyszenia. Tym samym działało ono nielegalnie. jednocześnie cały ten okres tj. dziesięć lat ŁSSK pobierało środki finansowe z Urzędu Miasta oraz ze Starostwa Powiatowego w Łasku, nie przedstawiającx przy tym żadnych, wymaganych w myśl obowiązującego prawa, dokumentów.

[...]

Cała sprawa jest znana następującym instytucjom: Regionalnej Izbie Obrachunkowej, Wojewidzoe Łódzkiemu Zbigniewowi Rauowi, Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

 

[...]

Pytanie jakie muszą sobie Państwo zadać brzmi: dlaczego akurat w Łasku tego rodzaju amoralny proceder, jak widać, może funkcjonować kompletnie bez żadnych przeszkód?'

 

O komentarz poprosiliśmy Starostwo Powiatowe w Łasku:

- Powiat Łaski nigdy nie udzielił żadnego dofinansowania ani dotacji Łaskiemu Bractwu Strzelców Kurkowych oraz nie zawierał żadnych umów z ww. organizacją. Jedyna współpraca, miała miejsce przy okazji organizacji 20-lecia istnienia bractwa. Nie było to jednak udzielenie dofinansowania, a działania promocyjne powiatu, prowadzone w trakcie imprezy ogólnodostępnej. Powiat Łaski samodzielnie zakupił deski drewniane, które w ramach działań promocyjnych były rozdawane uczestnikom wydarzenia, w tym przedstawicielom bractw z całego kraju. Innych form współpracy pomiędzy Powiatem Łaskim a bractwem nie było – komentuje Dariusz Cieślak, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Łasku.

 

Obszerny komentarz video z Urzędu Miejskiego przekażemy w dniu jutrzejszym.

 

Skomentuj [ 7 ]
11:42, 19.04.2018 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

kurek @ 03:18, 20.04.2018r. IP: *.*.235.57

prponuje powołac komisje pod wodza nie jakiego, a jakiego pisiorka łaskiego do wyjasnienia tej ,,afery,,

kolejny donosik @ 07:53, 20.04.2018r. IP: *.*.42.234

Tego rodzaju amoralny proceder, kompletnie bez żadnych przeszkód, funkcjonuje nie tylko w Łasku, bo jak można wyczytać i usłyszeć w mediach w skali kraju są jeszcze lepsze amoralności, że wystarczy tylko przytoczyć: fundacji kierowanej przez brata ministra rządu dojnej zmiany - 500 mln zł, zakonnikowi z Torunia - 100 mln zł, dr marksistowskiego prawa pracy z Żoliborza - 1,5 mln zł na ochronę, ministrom dojnej zmiany 65 100 - 82 100 zł amoralnej nagrody...

Brat Zbigniew Ł.B.S.K. @ 11:31, 20.04.2018r. IP: *.*.204.107

Trudno podjąć polemikę z opublikowanym anonimem w temacie korupcyjnym bądź przestępczym działań Łaskiego Bractwa Strzelców Kurkowych. Działalność Ł.B.S.K. jest bardzo transparentna nie sięga nigdy po żadne dotacje i fundusze publiczne, nie taka jest rola i cele jego działalności.
Zawody strzeleckie i inne imprezy jakie organizuje Ł.B.S.K. sięgają głęboko tradycji Narodu Polskiego broniącego zawsze swojej tożsamości historycznej i kulturowej. Czy można uznać, że np. Tarcza Burmistrza Łasku, Tarcza Dowódcy 32 Bazy J.W. bądź Tarcza Starosty Powiatu Łaskiego i refundowane przez te i inne instytucje lub firmy z własnych środków nagrody dla strzelców biorących udział w zawodach w celu promocji naszego miasta i regionu - to jest korupcja?
Czy tarcze charytatywne na rzecz osób niepełnosprawnych, które to tarcze i nagrody wykonywali sami, a środki finansowe jakie wpłynęły przekazywane były! i będą! na ich potrzeby - to też jest korupcja? By taki anonim napisać i epatować tym różne instytucje podejrzewam, że trzeba być osobą zaangażowaną w tego rodzaju działania korupcyjne. Inną sprawą jest oczywistość, że należy zawsze przyglądać się wszelkim działaniom instytucji publicznych i organizacji czy stowarzyszeń pozarządowych, ale nie ma zgody na kłamstwa i pomówienia.
Skarbnik Ł.B.S.K. Zbigniew Łopata

Wiesław @ 16:47, 20.04.2018r. IP: *.*.255.161

idą wybory, więc usłużne psy wychodzą z budy... zastanówmy się, komu przeszkadza bractwo...?

Brat Serwacy @ 21:36, 20.04.2018r. IP: *.*.126.182

Brat Zbigniew Ł.B.S.K. nie odpowiedział jednak na podstawowe, moim zdaniem, pytanie - czy Bractwo jest legalną organizacją ?
A jeśli uważa, że "nie ma zgody na kłamstwa i pomówienia", to czy podjął już w tej sprawie jakieś kroki prawne ?

Bracia @ 23:19, 20.04.2018r. IP: *.*.247.222

Czy ten tekst aby pisał Brat Zbigniew, a Wiesław Mu pomagał?

Emilian, nie brat @ 11:41, 21.04.2018r. IP: *.*.46.1

Finanse czy brak rejestracji w KRS to pikuś, ale Bractwa Kurkowe powstały przecież głównie do obrony murów miejskich i siłą rzeczy są formacją pieszą, skąd więc konie? To jest dopiero afera!

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

 Noc Muzeów w Łasku

Noc Muzeów w Łasku

Zajęcia z mikrobiologii

Zajęcia z mikrobiologii

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Łasku

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Łasku

Dzień Otwarty w ZSO w Kolumnie

Dzień Otwarty w ZSO w Kolumnie

UMKS KORAB na turnieju w Częstochowie

UMKS KORAB na turnieju w Częstochowie

Wojewódzki Dzień Strażaka

Wojewódzki Dzień Strażaka

I Komunia Święta grupa 1

I Komunia Święta grupa 1

Koncert Kapeli Polonica

Koncert Kapeli Polonica

Gminny Dzień Strażaka w Gminie Łask

Gminny Dzień Strażaka w Gminie Łask

Hufiec ZHP Łask na Dniu Flagi RP

Hufiec ZHP Łask na Dniu Flagi RP© Copyright 2011-2018 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET