Piątek, 18 stycznia 2019 r., imieniny Małgorzaty, Piotra, Liberty

Łaskie Bractwo Strzelców Kurkowych pod lupą

(fot. archiwum)

Od kilku dni radni miejscy i powiatowi otrzymują na swoje prywatne adresy listy, w których ktoś oskarża rządzących miastem i powiatem o popieranie, wg anonimowego autora, działalności Łaskiego Bractwa Strzelców Kurkowych.

Treść anonimowego  listu:

"Szanowni Państwo, Pragnę Państwa poinformować o nieprawidłowościach (przestępstwie) jakie miały miejsce w Łasku. Na terenie miasta działało stowarzyszenie- Łaskie Bractwo Strzelców Kurkowych. jedenaście lat temu zostało ono wykreślone z Krajowego Rejestru Sądowniczego, nie dokonując przy tym żadnej wymaganej prawem resestracji tegoż stowarzyszenia. Tym samym działało ono nielegalnie. jednocześnie cały ten okres tj. dziesięć lat ŁSSK pobierało środki finansowe z Urzędu Miasta oraz ze Starostwa Powiatowego w Łasku, nie przedstawiającx przy tym żadnych, wymaganych w myśl obowiązującego prawa, dokumentów.

[...]

Cała sprawa jest znana następującym instytucjom: Regionalnej Izbie Obrachunkowej, Wojewidzoe Łódzkiemu Zbigniewowi Rauowi, Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

 

[...]

Pytanie jakie muszą sobie Państwo zadać brzmi: dlaczego akurat w Łasku tego rodzaju amoralny proceder, jak widać, może funkcjonować kompletnie bez żadnych przeszkód?'

 

O komentarz poprosiliśmy Starostwo Powiatowe w Łasku:

- Powiat Łaski nigdy nie udzielił żadnego dofinansowania ani dotacji Łaskiemu Bractwu Strzelców Kurkowych oraz nie zawierał żadnych umów z ww. organizacją. Jedyna współpraca, miała miejsce przy okazji organizacji 20-lecia istnienia bractwa. Nie było to jednak udzielenie dofinansowania, a działania promocyjne powiatu, prowadzone w trakcie imprezy ogólnodostępnej. Powiat Łaski samodzielnie zakupił deski drewniane, które w ramach działań promocyjnych były rozdawane uczestnikom wydarzenia, w tym przedstawicielom bractw z całego kraju. Innych form współpracy pomiędzy Powiatem Łaskim a bractwem nie było – komentuje Dariusz Cieślak, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Łasku.

 

Obszerny komentarz video z Urzędu Miejskiego przekażemy w dniu jutrzejszym.

 

Skomentuj [ 7 ]
11:42, 19.04.2018 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

kurek @ 03:18, 20.04.2018r. IP: *.*.235.57

prponuje powołac komisje pod wodza nie jakiego, a jakiego pisiorka łaskiego do wyjasnienia tej ,,afery,,

kolejny donosik @ 07:53, 20.04.2018r. IP: *.*.42.234

Tego rodzaju amoralny proceder, kompletnie bez żadnych przeszkód, funkcjonuje nie tylko w Łasku, bo jak można wyczytać i usłyszeć w mediach w skali kraju są jeszcze lepsze amoralności, że wystarczy tylko przytoczyć: fundacji kierowanej przez brata ministra rządu dojnej zmiany - 500 mln zł, zakonnikowi z Torunia - 100 mln zł, dr marksistowskiego prawa pracy z Żoliborza - 1,5 mln zł na ochronę, ministrom dojnej zmiany 65 100 - 82 100 zł amoralnej nagrody...

Brat Zbigniew Ł.B.S.K. @ 11:31, 20.04.2018r. IP: *.*.204.107

Trudno podjąć polemikę z opublikowanym anonimem w temacie korupcyjnym bądź przestępczym działań Łaskiego Bractwa Strzelców Kurkowych. Działalność Ł.B.S.K. jest bardzo transparentna nie sięga nigdy po żadne dotacje i fundusze publiczne, nie taka jest rola i cele jego działalności.
Zawody strzeleckie i inne imprezy jakie organizuje Ł.B.S.K. sięgają głęboko tradycji Narodu Polskiego broniącego zawsze swojej tożsamości historycznej i kulturowej. Czy można uznać, że np. Tarcza Burmistrza Łasku, Tarcza Dowódcy 32 Bazy J.W. bądź Tarcza Starosty Powiatu Łaskiego i refundowane przez te i inne instytucje lub firmy z własnych środków nagrody dla strzelców biorących udział w zawodach w celu promocji naszego miasta i regionu - to jest korupcja?
Czy tarcze charytatywne na rzecz osób niepełnosprawnych, które to tarcze i nagrody wykonywali sami, a środki finansowe jakie wpłynęły przekazywane były! i będą! na ich potrzeby - to też jest korupcja? By taki anonim napisać i epatować tym różne instytucje podejrzewam, że trzeba być osobą zaangażowaną w tego rodzaju działania korupcyjne. Inną sprawą jest oczywistość, że należy zawsze przyglądać się wszelkim działaniom instytucji publicznych i organizacji czy stowarzyszeń pozarządowych, ale nie ma zgody na kłamstwa i pomówienia.
Skarbnik Ł.B.S.K. Zbigniew Łopata

Wiesław @ 16:47, 20.04.2018r. IP: *.*.255.161

idą wybory, więc usłużne psy wychodzą z budy... zastanówmy się, komu przeszkadza bractwo...?

Brat Serwacy @ 21:36, 20.04.2018r. IP: *.*.126.182

Brat Zbigniew Ł.B.S.K. nie odpowiedział jednak na podstawowe, moim zdaniem, pytanie - czy Bractwo jest legalną organizacją ?
A jeśli uważa, że "nie ma zgody na kłamstwa i pomówienia", to czy podjął już w tej sprawie jakieś kroki prawne ?

Bracia @ 23:19, 20.04.2018r. IP: *.*.247.222

Czy ten tekst aby pisał Brat Zbigniew, a Wiesław Mu pomagał?

Emilian, nie brat @ 11:41, 21.04.2018r. IP: *.*.46.1

Finanse czy brak rejestracji w KRS to pikuś, ale Bractwa Kurkowe powstały przecież głównie do obrony murów miejskich i siłą rzeczy są formacją pieszą, skąd więc konie? To jest dopiero afera!

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama

      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

II Przegląd Zespołów Kolędniczych i Jasełek

II Przegląd Zespołów Kolędniczych i Jasełek

Hołd dla zamordowanego Prezydenta Gdańska

Hołd dla zamordowanego Prezydenta Gdańska

Postępy na oczyszczalni ścieków

Postępy na oczyszczalni ścieków

Spotkanie świąteczno - noworoczne Gminy Łask

Spotkanie świąteczno - noworoczne Gminy Łask

Koncert Orkiestry Dętej ŁDK w Łaskiej Kolegiacie

Koncert Orkiestry Dętej ŁDK w Łaskiej Kolegiacie

Powitanie Nowego Roku w Łasku

Powitanie Nowego Roku w Łasku

Pasterka 2018

Pasterka 2018

Jasełka w Zespole Szkół w Widawie

Jasełka w Zespole Szkół w Widawie

Turniej Mikołajkowy Proyama Cup 2018

Turniej Mikołajkowy Proyama Cup 2018

Nowe inwestycje w Szpitalu w Łasku

Nowe inwestycje w Szpitalu w Łasku© Copyright 2011-2019 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET