Piątek, 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, Tymona, Pafnucego

Stal Niewiadów - GKS Orkan Buczek

W sobotnie popołudnie Orkan czekał mecz w Niewiadowie ze Stalą. Stal tak samo jak my beniaminek IV ligi. Bardzo ważny mecz w kontekście sytuacji w tabeli. Orkan podbudowany zwycięstwem nad Wartą Działoszyn, Stal w małym dołu po dwóch porażkach.

Na jesień Orkan wygrał 1:0. Niewiadów przywitał nas słońcem, warunki do gry trudne z powodu wysokiej temperatury. Orkan na biało-niebiesko-biało. Kapitan drużyny Patryk Niciak wyprowadził drużynę, za nim Chachuła, Cieplucha, Puchalski, Liśkiewicz, Gołuch, Dolot, Matuszczyk, Królikowski, Serafinowicz i Burski.

Początek meczu gospodarze rozpoczęli bardzo cofnięci. Nie forsowali tempa.  Po paru minutach gry widać było, że liczą na przejęcie piłki we własnej strefie i długa na napastników. Stal pierwszy postraszył Łukasz Serafinowicz, ale bramkarz poradził sobie, za chwilę sprytne uderzenie Tomka Królikowskiego przeniósł bramkarz nad poprzeczkę.

Pierwsza groźna akcja Stali zakończyła się faulem i karnym. Strzał zawodnika gospodarzy i piłka trafia w słupek. Nadal 0:0. Orkan prowadził grę. Bliski szczęścia Łukasz Serafinowicz. Goście popełniali błędy, ale my nie potrafiliśmy tego wykorzystać. Do czasu. W 42 minucie Damian Cieplucha przejął piłkę i zagrał prostopadle do Dawida Liśkiewicza. Dawid zabrał się z piłką i gdy przekładał piłkę by zgubić obrońcę ten wyręczył go i skierował do własnej bramki. Brawo Ty !!!  1:0 i przerwa.

Po zmianie stron Stal próbowała atakować, ale bez większego zagrożenia. Orkan z przodu miał coraz więcej miejsca. Bliski gola był Piotr Burski, ale minimalnie chybił. Jednak rzut rożny przyniósł Stali wyrównanie.  Na boisko wbiegł Dominik Cukiernik i Orkan świetnie odpowiedział. Szybka, składna akcja. Piłkę rozprowadził Dominik Cukiernik, piłka trafiła do Patryka Niciaka, który zagrał prostopadłą na Burego.  Piotr Burski wbiegł dynamicznie w pole karne, naciskany przez obrońcę nie dał się wybić z rytmu, sytuację próbował ratować bramkarz, ale Bury wszystko miał pod kontrolą, obrócił się z piłką i  podał do Łukasza Serafinowicza, który łamie do środka i pięknym strzałem po długim nie daje najmniejszych szans bramkarzowi na skuteczną obronę. Petarda !! Brawo Ty !!!.

Zmiana na boisku melduje się Dawid Miedwiediew. W 75 minucie zagrożenie dla gospodarzy przyszło z prawej strony, Dominik Cukiernik dostał podanie od Dawida Miedwiediewa i sprytnym strzałem umieścił piłkę w siatce.Brawo Ty !!!  7 minut później Dominik Cukiernik urwał się obrońcom i został sfaulowany. Piłkę na 11 metrze ustawił Piotr Burski i pewnym, mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce. 4:1. Cukier dał świetną zmianę, a właśnie 12 maja mija 66 lat wprowadzenia kartek na cukier. 100% Cukru w Cukrze !!!Brawo Ty !!!

Trener Tomasz Kmiecik dokonał zmian, na boisko wprowadził Oskara Mazeranta, Dawida Kępniaka i Bartka Wronę. Stal jeszcze próbowała, ale nie mieli recepty na naszą defensywę kierowaną przez Łukasza Matuszczyka. Formacje Stali rozjechały się przez to mieliśmy dużo wolnej przestrzeni z przodu i brakło spokoju by jeszcze coś strzelić. W końcówce bliski szczęścia był jeszcze Dawid Kepniak, ale minimalnie chybił. Za chwilę arbiter zakończył mecz. Wygrywamy zasłużenie 4:1 !!! Brawo Drużyna !!! To zwycięstwo drużyna i sztab Orkana dedykują Wójtowi Gminy Buczek Bronisławowi Węglewskiemu. Brawo Ty !!!

W tabeli sytuacja Orkan mocno się poprawiła. 9 punktów z rzędu i awans na 13 miejsce, za nami Ceramika, GKS II, Pilica, Zawisza i Zjednoczeni. Po awans pewnie zmierza Unia, która pokonała 12 :0 Zawiszę Pajęczno, a Ner swój mecz przegrał. O utrzymanie ambitnie walczy Pilica, która wygrała 3:2 w Kleszczowie.

2:1 przegrała nasza drużyna młodzieżowa GKS Orkan Buczek trampkarz C2, gola dla naszej drużyny strzelił Marcel Tomczyk.

Źródło: buczek.futbolowo.pl

11:50, 22.05.2018 r.