Piątek, 14 grudnia 2018 r., imieniny Alfreda, Izydora, Alfredy

Zobacz nowe stawki za wodę i ścieki w Łasku

(fot. Nasze Miasto)

Drożej za wodę i ścieki od środy 6 czerwca płacą mieszkańcy gminy Łask. Propozycje nowych stawek przygotował zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łasku, a według nowych przepisów zatwierdziło je Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.

- Taryfa została zatwierdzona przez Wody Polskie, decyzją zarządu regionalnego w Poznaniu. Cena wody nie rośnie zbyt gwałtownie, to podwyżki rzędu 30 groszy w tym roku oraz 11 i 10 groszy w latach następnych. Rośnie koszt ścieków. Jest podyktowany przede wszystkim faktem prowadzenia inwestycji. Wiąże się to z obsługą kredytu, który stanowi udział własny przedsiębiorstwa w realizacji tej inwestycji - tłumaczy Mariusz Sowiński, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łasku.

[..]

Od środy 6 czerwca, przez najbliższy rok, mieszkańcy gminy Łask korzystający z sieci MPWiK płacą za metr sześcienny wody 4,43 zł brutto (dotychczas było to 4,13 zł brutto). Natomiast koszt odprowadzenia metra sześc. ścieków będzie ich kosztować 8,60 zł (dotychczas 7,46 zł).

 

Czytaj dalej: Nasze Miasto

Skomentuj [ 7 ]
10:20, 08.06.2018 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Adam @ 11:16, 08.06.2018r. IP: *.*.251.89

a podobno taka wielka dotacja miała być z unii na budowę kanalizacji , a jak zwykle okazuje się , że zapłacimy za to MY mieszkańcy gminy,BRAWO władza , dobrze, że zmienimy władzę w listopadzie, apeluję do wszystkich, NIE DAJMY SIĘ, wywalmy ICH na bruk.

Jacek @ 16:19, 08.06.2018r. IP: *.*.140.211

Do Adam@

Podwyżki głównie spowodowane są zmianami w naliczaniu opłat, które zostały wprowadzone nowa ustawą Prawo Wodne. To dzięki PiS-owi mamy te podwyżki! Teraz to urzędnik z Poznania ze spółki Wody Polskie zatwierdza stawki za wodę i ścieki w Łasku. Tak proszę państwa, teraz nasi radni nie mają już nic do gadania. A gromy za podwyżki będą dostawać właśnie oni, tak jak to robisz ty Adamie. To samo jest z deformą edukacji. Takiego bałaganu jeszcze nigdy nie było, a największe pretensje będą do samorządowców, którzy robią co mogą aby jakoś to spiąć do kupy. I o to właśnie chodzi obecnej władzy, PiS robi to wszystko celowo abyśmy byli jako społeczeństwo na samorządowców wściekli. Obecna władza nienawidzi tego co nie może kontrolować. Trzeba o tym głośno mówić. PiS = Woda+, Ścieki+, Paliwo+, Ceny+.

Jacek @ 16:57, 08.06.2018r. IP: *.*.140.211

Oczywiście jakaś część podwyżki również tyczy się przyszłych inwestycji, żeby nie było.

alojz @ 11:26, 09.06.2018r. IP: *.*.32.177

Te podwyżki, to pikuś w porównaniu do horrendalnej drożyzny, jaka czeka nas podczas sprzątania po pisie.

Stan_ @ 17:52, 09.06.2018r. IP: *.*.140.193

do Jacek
Może najpierw przeczytaj pod czym umieszczasz swój komentarz. Prezes MPWiK oświadcza, że podwyżka jest spowodowana wydatkami na inwestycje a ty bredzisz, że winny jest PiS i ustawa. Polskie szkoły produkują debili którzy nie potrafią czytać a nauczyciele chcą podwyżek.

Jacek @ 13:47, 11.06.2018r. IP: *.*.141.54

Do Stan@

Ja piszę o tym co sam słyszałem od Pana Prezesa MPWiK na walnym zebraniu członków łaskiej spółdzielni. Zmiana naliczania opłaty środowiskowej itp. W artykule też jest napisane, kto teraz zatwierdza ceny w Łasku, i tak jak napisałem robi to urzędnik z Poznania. Więc dokładnie wiem o czym pisze i co słyszałem. Swoim durnym komentarzem tego nie zmienisz. I bardzo mi przykro, że opisałem swoje złe doświadczenia z edukacją.

Florek @ 17:15, 11.06.2018r. IP: *.*.35.170

już dawno temu pisałem,gdy tylko stworzono twora PDWWP,że ceny pójdą w górę,ale płakać to będziemy jak to to sprywatyzują!już teraz na upartego nawet woda w kałuży na (jeszcze)twoim podwórku nie jest twoja tylko PGWWP!!!

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

Kiermasz Świąteczny w Łasku

Kiermasz Świąteczny w Łasku

Mikołajkowe Zawody Zerówkowe

Mikołajkowe Zawody Zerówkowe

Plebiscyt ?Przystanek 60+? rozstrzygnięty

Plebiscyt ?Przystanek 60+? rozstrzygnięty

IV Bal Charytatywny w Gminie Widawa

IV Bal Charytatywny w Gminie Widawa

II sesja Rady Powiatu Łaskiego

II sesja Rady Powiatu Łaskiego

II sesja Rady Miejskiej w Łasku

II sesja Rady Miejskiej w Łasku

I sesja Rady Miejskiej w Łasku

I sesja Rady Miejskiej w Łasku

I sesja Rady Gminy Buczek

I sesja Rady Gminy Buczek

Nowi radni w Radzie Miejskiej

Nowi radni w Radzie Miejskiej

Ostatnia sesja Rady Miejskiej w Łasku

Ostatnia sesja Rady Miejskiej w Łasku© Copyright 2011-2018 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET