Wtorek, 19 marca 2019 r., imieniny Józefa, Bogdana, Laili

Przysięga wojskowa żołnierzy służby przygotowawczej

(fot. 32 BLT)

W dniu 08.06.2018r. 25 elewów służby przygotowawczej złożyło uroczyste ślubowanie na sztandar 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego.

  Zastępca dowódcy 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego płk dypl. pil. Ireneusz NOWAK  oraz  p.o. dowódcy bazy ppłk Robert GURZĘDA wyrazili swój szacunek dla składających przysięgę żołnierzy i podkreślili, że przysięga wojskowa to nie tylko uroczystość, ale przede wszystkim akt ślubowania oraz najwyższego zobowiązania wobec Ojczyzny i narodu polskiego. Dowódca 32 BLT skierował również wyrazy uznania w stronę bliskich, a w szczególności rodziców. Podziękował im za trud jaki włożyli w kształtowanie postaw patriotycznych swoich synów, bowiem postawa ich powinna być wzorem do naśladowania dla wszystkich obywateli naszego Państwa.

 

        W intencji szeregowych elewów modlitwę odmówił i udzielił bożego błogosławieństwa Kapelan Garnizonu Łask  ks. kan. ppłk Krzysztof Majsterek.

 

        Cała uroczystość zakończyła się defiladą pododdziałów 32. BLT.

 

Źródło: 32 BLT

Skomentuj [ 0 ]
15:55, 11.06.2018 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama

      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2019 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET