Czwartek, 18 kwietnia 2024 r., imieniny Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

Orkan wygrywa wysoko na zakończenie sezonu

Ostatnia kolejka sezonu 2017/18 w wykonaniu Orkana wręcz koncertowa. Nie wypadało dać plamy, właśnie w ten weekend w Buczku trwał 20-jubileuszowy i pierwszy raz trzy-dniowy koncert Święto Truskawki.

To co wydarzyło się na murawie przeszło największe oczekiwania. Trener Tomasz Kmiecik od pierwszej minuty postawił na Welsama Macedo w bramce, dalej Damian Puchalski, Łukasz Matuszczyk, Andrzej Dolot, Piotr Gołuch, Łukasz Serafinowicz, Patryk Niciak, Tomasz Królikowski, Dawid Miedwiediew, Dawid Liśkiewicz i Piotr Burski.

Początek wyrównany. Taki stan utrzymywał się do 12 minuty. W 12 minucie Patryk Niciak efektownie odebrał piłkę na pół-metrze, wymienił podanie z Andrzejem Dolotem zagrał do Dawida Miedwiediewa, który wypatrzył Piotra Gołucha. Piotrek nie kombinował tylko uderzył. Precyzyjny strzał i prowadzimy 1:0 !. W 20 minucie na strzał zdecydował się Patryk Niciak.

Kąśliwe uderzenie jeszcze po palcach bramkarza trafiła w słupek, a najsprytniej zachował się Piotr Burski, który jeszcze nawinął obrońcę i strzelił do siatki. 2:0 !!. 4 minuty później licznie zgromadzeni kibice mogli ponownie się cieszyć. Piotr Burski rozprowadził akcję, sprytnie zagrał do Ziomka.

Dawid Miedwiediew oko w oko z bramkarzem uderzył mocno i precyzyjnie. Prowadzimy 3:0 !!!. Zahipnotyzowany Zgierz dostał ponownie cios już po 60 sekundach od gola Ziomka. Tym razem role się zamieniły. Podawał Ziomek, a swoją drugą bramkę w tym meczu strzelił Piotr Burski. 4:0 !!!!. W 28 minucie Patryk Niciak wymienił kilka podań z Tomaszem Królikowskim, piłka ponownie trafiła do Patryka Niciaka, wszyscy spodziewali się podania do Dawida Liskiewicza, ale Patryk zagrał do Łukasza Serafinowicza, który przepięknym uderzeniem z narożnika pola karnego umieścił piłkę w siatce. 5:0 !!!!!. W 30 minucie hattricka ustrzelił Piotr Burski. Bury z którym mnóstwo kłopotów miała defensywa Boruty wykorzystał zagranie Łukasza Serafinowicza. 6:0 !!!!!!. Tego nikt się nie spodziewał. 18 minut i 6 goli Orkana. Jeszcze okazje mieli Piotr Burski, Dawid Liśkiewicz i ponownie groźnie z dystansu strzelił Patryk Niciak, ale piłka minimalnie przeleciała obok słupka. W 35 minucie goście zdobyli gola po strzale z rzutu karnego.

W ostatniej akcji pierwszej połowy groźnie uderzył Dawid Miedwiediew, na drodze lecącej w stronę bramki stanęła ręka zawodnika Boruty. Rzut karny. Piłkę na 11 metrze ustawił Piotr Burski i mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce. 7:1 do przerwy.  Po przerwie spokojnie. Kontrolowaliśmy grę, Łukasz Matuszczyk i Andrzej Dolot bezbłędni i całkiem odebrali chęć do gry formacji atakującej Boruty. Za ich plecami skoncentrowany Welsam Macedo. Na boisko trener wprowadził Jacka Majdę, Dawida Kępniaka, Dominika Cukiernika i Bartka Wronę. W 55 minucie Tomasz Królikowski zarządził w środku i ruszył na bramkę.

Receptą gości by zatrzymać mieszkańca Ożarowa był faul na nim. 33 metr od bramki rywala. Daleko, ale nie dla Łukasza Matuszczyka lub Andrzeja Dolota. Piłka ustawiona, obaj ustawieni, w tle słychać krzyk Andrzeja " spróbuj Mordzia, zobaczysz wpadnie", Dolocik przeskoczył nad piłką, a Łukasz Matuszczyk mocnym i precyzyjnym strzałem posłał piłkę do siatki.

Piękny gol. 8:1 !!!!!!!!. W 78 minucie rzut rożny po raz pierwszy wykonywał Ziomek. Piłka zagrana na zamknięcie, tam czekał na piłkę Dawid Kępniak i pięknym strzałem z powietrza, z pierwszej po długim, mocnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi. Piękna bramka. 9:1 !!!!!!!!!. W 82 minucie debiutu w IV lidze doczekał się wiceprezes Andrzej Lotczyk, który sumiennie pracował przez cały sezon na swoją szansę.

W 86 minucie świetna dwójkowa akcja Dominik Cukiernik - Piotr Burski. Rozklepali defensywę Boruty, a sfinalizował akcję strzelając swojego piątego gola w tym meczu Piotr Burski. 10:1 !!!!!!!!!!. W 90 minucie Piotr Burski prostopadłym podaniem uruchomił Dawida Kepniaka, który w sytuacji sam na sam pewnym strzałem ulokował piłkę w siatce. Tym trafieniem ustalił wynik meczu. 11:1!!!!!!!!!!!. Brawo DRUŻYNA !!!!

Dziękujemy kibicom na których zawsze Orkan mógł liczyć. Dziękujemy sponsorom i wszystkim tym co byli z nami  cały czas nawet w trudnym momencie na początku rundy. Brawo Wy !!!!!!

Orkan z dorobkiem 43 punktów zajął 12 miejsce. Najlepszym strzelcem drużyny Piotr Burski z 30 golami. Zdecydowanie ligę wygrała Unia Skierniewice. Co ciekawe cała czwórka beniaminków utrzymała się w lidze. Do IV ligi awansowała Pogoń Zduńska Wola, RKS Radomsko, Andrespolia Wiśniowa Góra i bóg jeden wie kto ? Z trzeciej ligi spadła Warta Sieradz.

IV ligę opuszczają: Zjednoczeni Bełchatów, Zawisza Pajęczno, Pilica Przedbórz i rezerwy brunatnych. Jaki będzie ostateczny skład IV ligi zobaczymy jeszcze. np. niepokojące wieści z Paradyża o wycofaniu drużyny.

Orkan wygrywa wysoko na zakończenie sezonu !!! Truskawkowe szaleństwo !!!
GKS Orkan Buczek - MKP Boruta Zgierz 11:1 !!!
Piotr Burski na 5 !!!!!! Dwie Dawid Kępniak, po jednej Łukasz Matuszczyk, Łukasz Serafinowicz, Piotr Gołuch i Dawid Miedwiediew !!!