Sobota, 16 lutego 2019 r., imieniny Danuty, Julianny, Daniela

Wojewódzki rower publiczny na ostatniej prostej

Krajowa Izba Odwoławcza jednomyślnie odrzuciła odwołanie złożone przez firmę EGIS BIKE Polska sp. z o. o. od wyniku przetargu na dostawę i kompleksową obsługę w okresie 6 lat systemu wojewódzkiego roweru publicznego.

Oznacza to, że wkrótce zostanie podpisana umowa z firmą NB Serwis sp. z o. o. z Warszawy, która wygrała z ofertą opiewającą na kwotę blisko 24 mln zł, mieszczącą się w puli środków, które Województwo Łódzkie przeznaczyło na realizację projektu. Wybrana oferta została najwyżej oceniona i uzyskała największą liczbę punktów.

W ramach projektu „Rowerowe Łódzkie” zrealizowany będzie  system  wypożyczali roweru publicznego w województwie łódzkim, obejmujący 15 parkingów rowerowych wraz ze stacjami naprawczymi rowerów, 125 stacji rowerowych oraz 1002 rowery. Warto podkreślić, że Wykonawca NB Serwis sp. z o. o. zaoferował system IV generacji roweru publicznego, co oznacza, że na stacjach rowerowych w regionie zamiast osobnych stacjonarnych terminali pojawią się rowery z których, każdy będzie wyposażony w terminal  służący do wypożyczenia i zwrotu roweru.

 

- Wojewódzki Rower Publiczny zapewni mieszkańcom  dodatkową możliwość lepszej komunikacji. Będą mogli sprawniej przemieszczać się po całym regionie. Stacje rowerowe zostaną ulokowane  także w pobliżu przystanków Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Usprawni to nie tylko dojazdy do pracy, ale również wzbogaci ofertę turystyczną województwa i stworzy mieszkańcom dodatkowe możliwości spędzania wolnego czasu  – mówi Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego.

 

Obok Województwa Łódzkiego partnerami projektu „Rowerowe Łódzkie” są: Pabianice, Koluszki, Kutno, Łask, Łowicz, Łódź, Sieradz, Skierniewice, Zduńska Wola oraz Zgierz.

 

System wypożyczalni roweru publicznego zostanie  uruchomiony w terminie 105 dni od daty podpisania umowy z wykonawcą, natomiast parkingi rowerowe na rowery prywatne zostaną zamontowane w terminie 60 dni od daty podpisania umowy. Kwestia, styku funkcjonowania systemu roweru wojewódzkiego i systemu roweru miejskiego oraz opracowanie regulaminu korzystania przez mieszkańców województwa z  systemu  będzie przedmiotem rozmów z Wykonawcą.

 

W konkursie ofert brały udział dwie firmy: NB Serwis sp. z o. o. i EGIS BIKE Polska sp. z o. o.

Projekt jest wspófinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 - 2020

Skomentuj [ 2 ]
11:35, 06.07.2018 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Uwe Ampler @ 14:45, 06.07.2018r. IP: *.*.46.191

A gdzie są te drogi rowerowe w Łasku,wyższych krawężników to już chyba nie da się robić przy chodnikach i podjazdach ?

rowerzysta @ 06:00, 07.07.2018r. IP: *.*.124.137

pare metrow sciezek jest,ale ich oznakowanie tragiczne, po oznakowanie sciezek łascy fachowcy niechdo Gdanska jada sie poduczyc!!!

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnieOstatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

Turniej halowej piłki nożnej

Turniej halowej piłki nożnej

Koncert Karnawałowy w Kolumnie

Koncert Karnawałowy w Kolumnie

30.lecie PSD w Łasku

30.lecie PSD w Łasku

Śnieżyca w Łasku

Śnieżyca w Łasku

Interwencja strażaków po śniezycy

Interwencja strażaków po śniezycy

Egzamin PROYAMA do 6 Kyu

Egzamin PROYAMA do 6 Kyu

Seniorzy na XV "Przystanku 60+"

Seniorzy na XV "Przystanku 60+"

Carpathia Cup 2019

Carpathia Cup 2019

Zebranie Walne OSP Buczek

Zebranie Walne OSP Buczek

Koncert Norberta Smolińskiego "Smoły"

Koncert Norberta Smolińskiego "Smoły"© Copyright 2011-2019 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET