Sobota, 16 lutego 2019 r., imieniny Danuty, Julianny, Daniela

X Mistrzostwa Łasku w tenisie

W piątek, 6 lipca o godzinie 18:00 odbyło się losowanie do X Mistrzostw Łasku. Na starcie stanęło 14 uczestników, a wszyscy zawodnicy uczestniczą bądź uczestniczyli w rozgrywkach Łaskiej Ligi Tenisowej.

W turnieju pocieszenia do walki stanęli zawodnicy, którzy przegrali w I rundzie turnieju głównego. W finale "pocieszki" spotkali się pierwszoligowcy – Łukasz Bulzacki i Tomasz Wasilewski, którzy spotkali się w niedzielę rano na kortach by rozegrać mecz finałowy. Tym razem Tomasz wziął rewanż za mecz ostatni mecz ligowy i szybko pokonał Łukasza 6/1 6/3.

Sobotni dzień kończył jeden półfinał – Piotr pokonał Damiana 6/3 6/1. Drugi półfinał rozpoczął się w niedzielny poranek, do grona finalistów dołączył Seweryn, który pokonał Andrzeja 6/3 2/6 6/2.

Równolegle rozpoczęły się mecze finałowe. Damian Strzelec uległ doświadczonemu i nie do wymęczenia Andrzejowi Siąkowskiemu 7/5 6/3, który to po raz siódmy w ciągu swoich występów sięgnął po puchar za zajęcie 3. miejsce. Na zwycięzcę turnieju trzeba było poczekać – pierwszy set finału był bardzo wyrównany; w kolejnych było widać, że Seweryn czuł zakończony chwilę wcześniej mecz półfinałowy w nogach. Piotr Niewiadomski został zwycięzcą Mistrzostw Łasku, pokonując Seweryna Maląga 5/7 6/1 6/0. Piotr wzniósł w górę trofeum po raz szósty w historii.

Dziękujemy serdecznie sponsorom turnieju: panu Stanisłowi Szafrańskiemu (który również fotografował mecze finałowe) za ufundowanie zegarka dla najlepszego zawodnika turnieju oraz panu Andrzejowi Siąkowskiemu, który – razem z synem Adamem – corocznie są fundatorami nagród.

Dziesiąte Mistrzostwa Łasku zostały zakończone. Ranga turnieju została znów podniesiona w XXI wieku, wraz z rozpoczęciem nowej ery wtedy Wakacyjnej Ligi Tenisa Ziemnego w Łasku. Człon każdych mistrzostw stanowili zawodnicy ligi – w sumie widnieją 46 nazwiska. 6 razy po trofeum sięgał Piotr Niewiadomski, 3 razy najlepszym zawodnikiem był Maciej Parada. Jedyną mistrzynią Łasku została w 2011 roku Aleksandra Kudła. Na podium stawali również: Marcin Maląg, Janusz Niewiadomski, Zdzisław Kudła, Andrzej Siąkowski. Każdy turniej jest też opisany na łamach naszej strony.

W ostatni weekend lipca młodsi i starsi zawodnicy będą szansę się odegrać w swoich kategoriach wiekowych. 27 lipca o 18:00 kończymy zapisy i losujemy drabinki do Młodzieżowych Mistrzostw Łasku (do 21 lat) oraz Singlowego Turnieju Tenisowego w kat. 40+.
A już w najbliższą sobotę, 14 lipca II Deblowe Grand Prix – zapraszamy deblistów do spędzenia soboty na kortach, a zaczynamy od 12:00.

Szczegółowy opis, galeria, statystyki znajdują się na stronie: http://tenislask.net/…/czternastu-tenisistow-na-starcie-x-…/

 

Źródło: Tenis Łask

Skomentuj [ 0 ]
08:30, 11.07.2018 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

Turniej halowej piłki nożnej

Turniej halowej piłki nożnej

Koncert Karnawałowy w Kolumnie

Koncert Karnawałowy w Kolumnie

30.lecie PSD w Łasku

30.lecie PSD w Łasku

Śnieżyca w Łasku

Śnieżyca w Łasku

Interwencja strażaków po śniezycy

Interwencja strażaków po śniezycy

Egzamin PROYAMA do 6 Kyu

Egzamin PROYAMA do 6 Kyu

Seniorzy na XV "Przystanku 60+"

Seniorzy na XV "Przystanku 60+"

Carpathia Cup 2019

Carpathia Cup 2019

Zebranie Walne OSP Buczek

Zebranie Walne OSP Buczek

Koncert Norberta Smolińskiego "Smoły"

Koncert Norberta Smolińskiego "Smoły"© Copyright 2011-2019 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET