Piątek, 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, Tymona, Pafnucego

Pogotowie Reporterskie

X Mistrzostwa Łasku w tenisie

W piątek, 6 lipca o godzinie 18:00 odbyło się losowanie do X Mistrzostw Łasku. Na starcie stanęło 14 uczestników, a wszyscy zawodnicy uczestniczą bądź uczestniczyli w rozgrywkach Łaskiej Ligi Tenisowej.

W turnieju pocieszenia do walki stanęli zawodnicy, którzy przegrali w I rundzie turnieju głównego. W finale "pocieszki" spotkali się pierwszoligowcy – Łukasz Bulzacki i Tomasz Wasilewski, którzy spotkali się w niedzielę rano na kortach by rozegrać mecz finałowy. Tym razem Tomasz wziął rewanż za mecz ostatni mecz ligowy i szybko pokonał Łukasza 6/1 6/3.

Sobotni dzień kończył jeden półfinał – Piotr pokonał Damiana 6/3 6/1. Drugi półfinał rozpoczął się w niedzielny poranek, do grona finalistów dołączył Seweryn, który pokonał Andrzeja 6/3 2/6 6/2.

Równolegle rozpoczęły się mecze finałowe. Damian Strzelec uległ doświadczonemu i nie do wymęczenia Andrzejowi Siąkowskiemu 7/5 6/3, który to po raz siódmy w ciągu swoich występów sięgnął po puchar za zajęcie 3. miejsce. Na zwycięzcę turnieju trzeba było poczekać – pierwszy set finału był bardzo wyrównany; w kolejnych było widać, że Seweryn czuł zakończony chwilę wcześniej mecz półfinałowy w nogach. Piotr Niewiadomski został zwycięzcą Mistrzostw Łasku, pokonując Seweryna Maląga 5/7 6/1 6/0. Piotr wzniósł w górę trofeum po raz szósty w historii.

Dziękujemy serdecznie sponsorom turnieju: panu Stanisłowi Szafrańskiemu (który również fotografował mecze finałowe) za ufundowanie zegarka dla najlepszego zawodnika turnieju oraz panu Andrzejowi Siąkowskiemu, który – razem z synem Adamem – corocznie są fundatorami nagród.

Dziesiąte Mistrzostwa Łasku zostały zakończone. Ranga turnieju została znów podniesiona w XXI wieku, wraz z rozpoczęciem nowej ery wtedy Wakacyjnej Ligi Tenisa Ziemnego w Łasku. Człon każdych mistrzostw stanowili zawodnicy ligi – w sumie widnieją 46 nazwiska. 6 razy po trofeum sięgał Piotr Niewiadomski, 3 razy najlepszym zawodnikiem był Maciej Parada. Jedyną mistrzynią Łasku została w 2011 roku Aleksandra Kudła. Na podium stawali również: Marcin Maląg, Janusz Niewiadomski, Zdzisław Kudła, Andrzej Siąkowski. Każdy turniej jest też opisany na łamach naszej strony.

W ostatni weekend lipca młodsi i starsi zawodnicy będą szansę się odegrać w swoich kategoriach wiekowych. 27 lipca o 18:00 kończymy zapisy i losujemy drabinki do Młodzieżowych Mistrzostw Łasku (do 21 lat) oraz Singlowego Turnieju Tenisowego w kat. 40+.
A już w najbliższą sobotę, 14 lipca II Deblowe Grand Prix – zapraszamy deblistów do spędzenia soboty na kortach, a zaczynamy od 12:00.

Źródło: Tenis Łask