Czwartek, 21 marca 2019 r., imieniny Benedykta, Lubomiry, Mikołaja

Zaproszenie na Festiwal "Pociag do Kolumny"

Festiwal stworzony po to, aby pokazać piękno Kolumny i jej niepowtarzalność, jej zabytkową drewnianą architekturę i walory przyrodniczę. Aby przybliżyć ideę miasta ogrodu. Aby zintegrować mieszkańców, wyjść z szarości dnia codziennego w soczystą zieleń drzew i trawy.

Aby zaprezentować Kolumnę jako miejsce atrakcyjne na weekendowe wypady, jako miejsce gdzie aktywnie spędza się czas na rowerze czy płynąc kajakiem i odpoczywa w lesie, na łące czy dzikiej plaży. Aby pokazać i zobaczyć, że razem możemy dużo więcej niż nam się wydaje.

Gdzie i kiedy?
Ulica Piotrkowska w Kolumnie oraz skwerek przy PKP
01.09.18 - sobota od godziny 10:00 (wycieczki), oficjalne rozpoczęcie - g. 12:00

4 Strefy aby dotrzeć do każdego, zainteresować, zaciekawić, ukulturalnić i zabawić.

Strefa Art - wystawy i stoiska lokalnych oraz okolicznych artystów i twórców, którzy zakochali się w Kolumnie, tu tworzą i/lub mieszkają. Obrazy i rysunki z Kolumną w tle i na pierwszym planie. Zdjęcia teraźniejsze i te z przeszłości. Plener malarski Politechniki Łódzkiej, warsztaty i pokazy. Rękodzieło w każdej postaci. Wiersze i poeci, pisarze. Kultura i sztuka na wysublimowanym poziomie.

Strefa Gastro - pyszności od okolicznych Kół Gospodyń Wiejskich. Lokalna kuchnia, ale także łódzkie klimaty. Dużo i domowo, zdrowo. Napoje dla małych i dużych :)

Strefa Chillout - to strefa odpoczynku i rodziny. A w niej gry i zabawy dla najmłodszych, konkursy dla całych rodzin, warsztaty i pokazy, malowanie buziek, bańki mydlane pod okiem harcerzy i animatorów. To również strefa sportu i rekreacji-trampoliny, sztuki walki od "Proyama Federacja Sportu i Sztuk Walki", leżaki, koce, kawa i zimne napoje. Strefa wolna od alkoholu.

Strefa VIP - strefa wyjątkowa, dla przygotowujących się do występu wykonawców i zespołów, dla gości i sponsorów. Można zdobyć autograf, porozmawiać i się odprężyć, coś przekąsić.

Poza tym: motocykle, wozy strażackie, wycieczka rowerowa, nordic walking, spacer "Śladami dawnych pensjonatów w Kolumnie".
W tym dniu na ulicy Piotrkowskiej stanie scena a na niej czekają nas popołudniowe i wieczorne mega występy i koncerty.

Szczegółowy rozkład jazdy Pociągu do Kolumny już wkrótce.
Impreza całodniowa do późnych godzin wieczornych.
Prosimy o udostępnianie informacji i zapraszanie znajomych.

Organizator: Mieszkańcy i Sympatycy Kolumny oraz Łaski Dom Kultury

Dodatkowe info:
http://www.laskidomkultury.com.pl/index.php/dzieje-sie/276-pociag-do-kolumny

 

Źródło: ŁDK

Skomentuj [ 2 ]
15:45, 06.08.2018 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Stefan @ 11:48, 07.08.2018r. IP: *.*.43.62

Jedno pytanie, uwaga do organizatorów: "Festiwal stworzony po to, aby pokazać piękno Kolumny i jej /.../ walory przyrodnicze. Aby przybliżyć ideę miasta ogrodu. Aby /.../ wyjść z szarości dnia codziennego w soczystą zieleń drzew i trawy. Aby zaprezentować Kolumnę jako miejsce atrakcyjne na weekendowe wypady, jako miejsce gdzie aktywnie spędza się czas na rowerze czy płynąc kajakiem i odpoczywa w lesie, na łące czy dzikiej plaży" i czy do tego rzeczywiście potrzebne są wam... motocykle? NAPRAWDĘ???

Czy w ogóle zdajecie sobie sprawę z tego co robicie? Przecież, może jeszcze nie teraz, ale za rok, za dwa zwalą się oni tutaj tysiącami i czy wtedy Kolumna nadal będzie "miastem ogrodem"? Czy zieleń drzew i traw nadal będzie soczysta? Wjadą tymi motocyklami wszędzie, także tam gdzie zachęcacie do aktywnego spędzania czasu na rowerze czy kajaku, wjadą do lasu, na łąki a zwłaszcza na dziką plażę i o aktywnym, zdrowym wypoczynku także w Kolumnie będzie można pomarzyć.

Oczywiście nikt nie jest przeciwny motocyklom jako środkom transportu. Jeśli ktoś przyjedzie motocyklem, zaparkuje go i weźmie per pedes (apostolorum) udział w imprezach "Pociągu do Kolumny", należy tylko chwalić i zapraszać ponownie, ale błagam was... NIE RÓBCIE ZLOTU MOTOCYKLI W KOLUMNIE!!!

WSZĘDZIE, ALE NIE W KOLUMNIE!

Dlaczego? Dlatego, że smród, że bród a przede wszystkim hałas. Z motocykli, które biorą udział w takich zlotach może co 10 jest w jakim takim stanie technicznym, jeden na 100 jest nowy, a reszta to kapiący smarami i paliwem chromowany złom, który sprowadzono do Polski dlatego, że w rodzimym kraju nie spełniał już dawno żadnych norm. A oni na dodatek "podrasowują" tłumiki aby już z daleka było wiadomo ile IQ jedzie tym motórem. Jeśli ktoś mieszka przy S8 albo DK 482 wie o co chodzi.

Jako społeczeństwo jesteśmy już chyba na takim poziomie rozwoju, że chromowany złom powodujący hałas na poziomie progu bólu nie powinien robić na nas żadnego wrażenia.

A jeśli nie można, to może zróbcie zlot motocykli elektrycznych?

Gofer @ 23:36, 09.08.2018r. IP: *.*.30.96

Stefan @ 11:48, 07.08.2018r. Wiesz o motocyklach tyle co przeczytasz w gazecie, więc się nie wypowiadaj bo się ośmieszasz. Od przejazdu kilkunastu motocykli, na odcinku jednego kilometra ma się infrastruktura Kolumny zawalić, według ciebie, żałosny jesteś.

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2019 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET