Czwartek, 21 marca 2019 r., imieniny Benedykta, Lubomiry, Mikołaja

Uwaga na dopalacze!

Od 24 lipca br. na terenie województwa łódzkiego doszło do 10 zgonów osób w wieku od 19 do 40 lat, których prawdopodobną przyczyną było zatrucie dopalaczami.

Dopalacze to substancje działające na ośrodkowy układ nerwowy, wpływające negatywnie na pracę mózgu, sprzedawane w postaci tabletek, proszków, mieszanin ziół, w postaci suszu, kadzidełek, naklejek tzw. „tatuaży”, opakowane w kolorowe, atrakcyjnie wyglądające papierki, nadające im „niewinny” wygląd.
Ich zażycie stanowi bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia. Nawet jednorazowe zażycie może skończyć się śmiercią! Analizy składu potwierdzają, że cechuje je szczególna toksyczność i nawet najmniejsza dawka może stanowić zagrożenie życia. Niebezpieczeńst wo zażywania dopalaczy wynika z faktu, że ich skład chemiczny nie jest znany, może podlegać wahaniom i modyfikacjom. Nigdy nie wiadomo, jak po ich zażyciu zareaguje konkretny organizm.

W przypadkach pozyskania informacji o zażyciu nowych narkotyków należy niezwłocznie wezwać do osoby pogotowie ratunkowe. Najczęściej spotykane skutki pojawiające się w trakcie i po zażyciu dopalaczy to m. in.: bóle głowy, migrena, kołatanie serca, agresja, zaburzenia koordynacji ruchowej, drżenie rąk, wymioty, biegunka, brak zdolności koncentracji, myśli samobójcze, omamy, napady leku, halucynacje czy nadmierna wrażliwość na dźwięki i światło.

Łódzcy policjanci, zapewniając pełną anonimowość, proszą o informacje o miejscach występowania nowych narkotyków pod numer telefonu 42/ 6652250, e-mail: komendant@lodz.ld.p olicja.gov.pl lub poprzez naniesienie znacznika w aplikacji internetowej Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Pamiętajmy: dopalacze niosą śmierć!

 

Źródło: WCZK

Skomentuj [ 0 ]
10:40, 07.08.2018 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2019 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET