Sobota, 20 października 2018 r., imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Półkolonie letnie w Brzykowie

Z inicjatywy Michała Włodarczyka – Wójta Gminy, między Gminą Widawa, a Stowarzyszeniem Społeczno Kulturalnym Sołtysów Gminy Widawa zostało zawarte Porozumienie na podstawie którego w dniach od 16 lipca 2018 r. do 26 lipca 2018 r. zostały zorganizowane półkolonie letnie dla dzieci z terenu gminy Widawa.

Miejscem wypoczynku dla 75 uczestników półkolonii był budynek byłej szkoły podstawowej w Brzykowie. Dzieci korzystające z tego wypoczynku miały zapewniony transport do miejsca wypoczynku, a po południu do miejsca zamieszkania.

W trakcie 10 dniowego turnusu uczestnikami półkolonii opiekowało się 5 wychowawców, a nadzór nad prawidłowym przebiegiem wypoczynku sprawował kierownik półkolonii. Każdy uczestnik półkolonii miał zapewnione śniadanie i obiad dwudaniowy oraz szereg atrakcji polegających na wyjeździe do kina, muzeum interaktywnego „Giganty mocy” oraz mini miasteczka „Kolejkowo” we Wrocławiu. Poza tym dzieci podziwiały widoki na Bełchatów oraz kopalnię węgla brunatnego z tarasu widokowego w Żłobnicy. Również czas spędzony na miejscu był poświęcony na zabawy plenerowe i gry ruchowe kształtujące prawidłową postawę, które prowadził profesjonalista – animator.

W ramach profilaktyki zdrowia propagowano zdrowy sposób odżywiania, a pod przewodnictwem dietetyka dzieci samodzielnie sporządzały zdrowe przekąski oraz surówki. Poza tym dzieci miały możliwość zapoznania się ze sprzętem oraz pokazem czynności wykonywanych przez ochotników OSP Widawa i OSP Brzyków.

Ponadto, w trakcie w/w wypoczynku uczestników półkolonii odwiedzili policjanci z komisariatu policji w Widawie, którzy przypomnieli najważniejsze zasady bezpiecznego wypoczynku, a także przestrzegali przed zażywaniem wszelkiego rodzaju używek stanowiących zagrożenie dla życia i zdrowia.

Również wychowawcy półkolonii przeprowadzili z dziećmi pogadanki i prelekcje w zakresie szkodliwości spożywania nikotyny, alkoholu, narkotyków i dopalaczy, a efektem tego było wykonanie przez dzieci plakatu „Uzależnieni od życia, wolni od nałogów”.

Na zakończenie turnusu, do Brzykowa przybył Pan Wójt, który wręczył uczestnikom półkolonii drobne upominki i życzył, aby pozostałą część wakacji dzieci spędziły bezpiecznie i miło.

Podsumowując powyższe należy wskazać, że półkolonie letnie w Brzykowie odbyły się przy udziale finansowym Stowarzyszenia Społeczno Kulturalnego Sołtysów Gminy Widawa, które otrzymało dotację z Funduszu Składkowego KRUS, rodziców oraz środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Całkowity koszt przeprowadzonych półkolonii kształtował się w granicach 36 tys. zł, gdzie dotacja dla Stowarzyszenia wynosiła 15000 zł., a wpłaty rodziców – 7500 zł. Pozostała część potrzebnych środków finansowych została pokryta z budżetu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 

Źródło: Gmina Widawa

Skomentuj [ 0 ]
09:25, 09.08.2018 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

Debata wyborcza Szkudlarek vs. Wołosz

Debata wyborcza Szkudlarek vs. Wołosz

Małgorzata Niemczyk w Łasku

Małgorzata Niemczyk w Łasku

Spotkanie w Jagódce

Spotkanie w Jagódce

Kadeci na poligonie

Kadeci na poligonie

25 lat wymiany młodzieży między Łaskiem a Dannebergiem

25 lat wymiany młodzieży między Łaskiem a Dannebergiem

XIII Rajd Górski Korona Gór Polski

XIII Rajd Górski Korona Gór Polski

Dożynki gminno-parafilane w Teodorach

Dożynki gminno-parafilane w Teodorach

20-lecie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Łasku

20-lecie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Łasku

Spotkanie z S.Małgorzatą Chmielewską

Spotkanie z S.Małgorzatą Chmielewską

Licealiada 2018

Licealiada 2018© Copyright 2011-2018 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET