Wtorek, 21 sierpnia 2018 r., imieniny Joanny, Kazimiery, Wiktorii

Nie chcą rowerów przy "Witamince"

Rozgorzała dyskusja w Łasku wokół budowy stacji rowerowej mającej znajdować się przy targowisku „Witaminka” w Łasku. Część handlujących obawia się, że pogorszą im się warunki w miejscu pracy lub nawet całkowicie je utracą.

Targowisko „Witaminka” mieści się przy ul. Jana Pawła II w Łasku. W jego bezpośrednim sąsiedztwie zlokalizowana zostanie jedna z 6 stacji rowerowych, jakie pojawić się mają w Łasku. Teraz w tym miejscu odbywa się handel.

Kupcy pojawili się tam jesienią zeszłego roku i mogą pracować do końca września. Zgodę na takie tymczasowe rozwiązanie wydali miejscy urzędnicy.

Handlujących przybyło, kiedy „Witaminka” została gruntownie zmodernizowana. Pojawiło się zadaszenie i nowe betonowe stoły. Poprawa warunków przyciągnęła kolejnych sprzedających. Nie dla wszystkich wystarczyło miejsca.

Właśnie dlatego zapadła decyzja, by przed murkiem biegnącym wzdłuż targowiska od strony ul. Jana Pawła II tymczasowo wygospodarować pas z przeznaczeniem na handel.

 

Czytaj dalej: Nasze Miasto

Skomentuj [ 10 ]
09:30, 10.08.2018 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Dojna_zmiana @ 10:52, 10.08.2018r. IP: *.*.69.231

co to znaczy "nie chcą"? skoro miejsce na rowery nie należy do miejsca handlu za które zapłacili, to mogą sobie... nie chcieć ;D

miejsce jest bardzo dobre, jednak przydałby się monitoring, bo znając tutejsze bydło, zaraz wszystko zostanie zniszczone...

karol @ 11:21, 10.08.2018r. IP: *.*.22.211

Przecież stacja rowerów miejskich przy targowisku to potencjalnie większa liczba kupujących, a pewnie i też większa ilość kupowanych produktów, oni jednak są przeciw, dziwne?

A skoro jest tak duże zainteresowanie handlujących może już czas pomyśleć o kolejnym nowoczesnym mini targowisku na innym osiedlu? Może ktoś to uwzględni w swoich obiecankach wyborczych, pardon, programie wyborczym?

Romet @ 11:22, 10.08.2018r. IP: *.*.159.80

To chłopaki z Polnej się ucieszą, będą mieli co na części sprzedawać i cyk na piwko do Żabki.

eryk @ 11:25, 10.08.2018r. IP: *.*.61.72

Stacje rowerowe w Łasku ?
A gdzie są ścieżki rowerowe ?
Jak zwykle nasza władza zaczyna od du - y strony
Kolejny chory pomysł naszych władz

Janko @ 14:01, 10.08.2018r. IP: *.*.131.56

Na razie nie ma rowerów ale jak się pojawią to większość to doceni a handlarzy warzyw można przecież przenieść na targowisko, to nie są rolnicy co sprzedają własne produkty. Dobni sprzedawcy się nie oburzą a więksi niech płacą podatki od działalności gospodarczej....

kpt. Nemo @ 08:11, 11.08.2018r. IP: *.*.46.191

Łask żąda dostępu do morz i ścieżek rowerowych !!!.Zróbcie najpierw drogi, ścieżki rowerowe, a nie wyskakujecie ze stacjami rowerowymi.A gdzie by można było jeździć tymi rowerami, ?

k @ 13:55, 11.08.2018r. IP: *.*.35.10

Romet@, a chłopaki z Polnej mają w ogóle konto w banku aby mogli otworzyć i zasilić swoje konto w systemie roweru miejskiego, no i czy mają smartfona, aby później w ogóle móc dostać się do takiego rowera?

Musisz trochę zweryfikować swoje podejście do tej inwestycji. Pewnie, że będą kradzieże i uszkodzenia tych rowerów, ale one naprawdę nie będą tak łatwo dostępne, jak rowery na stojaku pod sklepem GS w twojej wiosce. Rowery miejskie są w setkach miejsc w Polsce, w tysiącach albo nawet setkach tysięcy miejsc na świecie i jakoś nie słychać aby firmy wprowadzające je do użytku jakoś gwałtownie bankrutowały czy ich właściciele szli z torbami, bo chłopaki z jakiejś innej ul. Polnej lub podobnej sprzedali śrubkę albo lampkę na części.

Polecam więcej wiary w ludzi, trochę większego rozeznania w świecie, świat zresztą w ogóle jest piękny i warto wreszcie trochę się ruszyć. Weź swego składaka z komunii i wyjedź trochę poza granicę swej mieściny. Zrozum, droga z domu do sklepu z chlebem oraz kościoła i z powrotem, to nie świat. Życie w rzeczywistości jest o wiele bogatsze, kolorowe, ciekawsze niż spotkania w klubie gazyty polski.

Romet @ 13:05, 12.08.2018r. IP: *.*.46.191

K@ bardzo tobie dziękuję za porady życiowe, bo jak się okazuje, mój świat był pusty.Teraz przestanę chodzić do kościoła, zacznę czytać tylko Wyborczą, zacznę wierzyć tylko w totalną opozycję, nie w Boga,kupię sobie w końcu podróbę górala, żeby nie było wstydu jeździć po łaskich drogach i różowe okulary, żeby jeszcze lepiej widzieć i podziwiać drogi w mojej mieścinie Łask.
Jeszcze raz dziękuję.

K @ 14:32, 12.08.2018r. IP: *.*.38.177

Romcio, to fajnie że wreszcie planujesz ruszyć dup..o od kompa, zmień jeszcze ten przepocony podkoszulek, włóż obcisłe i na rower! Tak na pierwszy raz walnij sie do Gucina i z powrotem a zobaczysz jaki świat jest piękny!

dyskryminacja? @ 04:11, 13.08.2018r. IP: *.*.127.205

a ci bez smartfonów. to która kategoria@?

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

Święto Wojska Polskiego w Łasku 2018

Święto Wojska Polskiego w Łasku 2018

UMKS Korab Łask na obozie w Żelistrzewie

UMKS Korab Łask na obozie w Żelistrzewie

Muzyka w kolegiacie "Gdy piosenka szła do wojska"

Muzyka w kolegiacie "Gdy piosenka szła do wojska"

Proyama w Jastrzębiej Górze

Proyama w Jastrzębiej Górze

III Spływ Kajakowy "Spływaj z Zimorodkiem"

III Spływ Kajakowy "Spływaj z Zimorodkiem"

74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Organy i pieśń w przestrzeni sacrum - koncert

Organy i pieśń w przestrzeni sacrum - koncert

Budowa kanalizacji w Kolumnie

Budowa kanalizacji w Kolumnie

Wycieczka do Kolegiaty Łaskiej

Wycieczka do Kolegiaty Łaskiej

Prace montażowe w oczyszczalni w Łasku

Prace montażowe w oczyszczalni w Łasku© Copyright 2011-2018 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET