Środa, 24 kwietnia 2019 r., imieniny Aleksandra, Horacego, Grzegorza

27 września - świętem WOT

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak ogłosił, że dzień 27 września będzie świętem Wojsk Obrony Terytorialnej. W nocy z 26 na 27 września powołano w oblężonej Warszawie Służbę Zwycięstwu Polski. 

 

Zadaniem tej konspiracyjnej organizacji wojskowej była walka przeciw okupantom. Dwa miesiące później przekształcono ją w Związek Walki Zbrojnej, a następnie w Armię Krajową. Wraz z rządem na uchodźstwie tworzyły one Polskie Państwo Podziemne, którego pierwowzorem była organizacja państwa podziemnego z czasów powstania styczniowego.

Czerpiąc wzorce z doświadczeń armii Polskiego Państwa Podziemnego, data 27 września będzie dla WOT od tej pory podwójnie symboliczna. Stawiając na terytorialność, podobnie jak AK, terytorialsi tworzą lokalne społeczne więzi, kontynuują ich misję i przekazują ją kolejnym pokoleniom polskich żołnierzy.

Jesteśmy świadomi odpowiedzialności jaka na nas spoczywa!

por. Paulina Popiel
Oficer Prasowy
9 Łódzka  Brygada Obrony Terytorialnej

Skomentuj [ 3 ]
09:00, 18.08.2018 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

hahahaha @ 07:21, 20.08.2018r. IP: *.*.120.242

pseudo-harcerze bedą swietowac, Szwejk przy nich to Rambo, to pseudo-wojsko na ktore szkoda kasy,a moze by za to jaki samolot kupic,a nie wycofane z eksploatacji okrety

dodam @ 07:25, 20.08.2018r. IP: *.*.120.242

p.Popiel dawniej tzw. oficer polityczny propaguje jedyna słuszna linie przewodniej partii narodu pi[pzpr2] ,,terytorialsi,, co za durna nazwa majaca jakis odnosnik do amerykanskich wojsk???jakie porownania z AK ,paranoja

bohdan @ 10:37, 20.08.2018r. IP: *.*.35.30

Wymyślanie takich słów kluczy, haseł, jak "terytorialsi", a przede wszystkim powszechne posługiwanie się nimi, to przejaw lenistwa, wygodnictwa i bylejakości dziennikarzy i osób zajmujących się propagandą. Większość Polaków nie czyta ani książek, ani gazet, ani tekstów w Internecie, nie czyta nic, uznano więc, że aby do nich dotrzeć i nie narobić sie przy tym, wystarczy rzucić tej nieoczytanej tłuszczy parę haseł - kluczy i już ma się ich na widelcu. Stąd więc są ci terytorialsi, matka Madzi z Sosnowca, biały puch czy błękitne paliwo.

Dodaj komentarz




Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama




      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie





Ostatnio na forum

Więcej dyskusji





      

Najnowsze komentarze








Najnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2019 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET